Filmy

Zveřejněno dne 12. 1. 2021
Fantasy hit Zaklínač se dočká druhé série
Netflix připravuje jednu seriálovou novinku za druhou, přičemž v poslední době nám představil několik nadějných fantasy titulů. Mezi nimi se hrdě tyčí Zaklínač, jehož první řada si získala spoustu sympatií po celém světě. Nelze se proto divit, že se většina fanoušků už nyní těší na pokračování.Na konci roku 2019 nadělil Netflix svým předplatitelům předčasný vánoční dárek v podobě první série Zaklínače. Tato značka se už dříve zpopularizovala především díky osmi knižním dílům a herní trilogii, a proto šlo z pohledu VOD platformy o sázku na jistotu. Pozitivní reakce a sledovanost byly převeliké, Netflix konečně vytvořil zdařilý projekt žánru fantasy, který mu tak moc chyběl.

Osmidílnou první sérii diváci zhlédli jedním dechem, a tak je začala zajímat premiéra pokračování. Ta byla stanovena prakticky ihned po premiéře – na začátek roku 2021. Tento termín se nakonec musel posunout na konec léta, a to kvůli koronavirové krizi, protože ta nakázala hercům a celém štábu povinnou půlroční přestávku. Po ní se však pokračovalo v natáčení, které by mělo skončit začátkem jara.

I druhá řada se bude skládat z osmi epizod o zhruba hodinové stopáži. Geralt se shledal s Ciri, a proto se o ni začne starat. Kde jinde by se tomu měl věnovat než na zaklínačské pevnosti Kaer Morhen, když tu vyrůstal i on sám? Právě tento směr příběhu naznačuje očekávané – ve druhé řadě dojde ke zpracování knižního dílu Krev elfů, který dějově navazoval na první dva povídkové tituly. Kromě toho se však dočkáme zpracování minimálně povídky Zrnko pravdy, která byla součástí první povídkové knihy Poslední přání. Tam se příběh týkal pouze Geralta, zatímco v seriálu bude jeho součástí i Ciri.

Co se týče příběhu, nebude se zabývat jen těmito dvěma postavami. Velkého prostoru se tentokrát dočkají nově příchozí postavy, které jsou složeny především z představitelů čarodějek a severských panovníků, což znamená, že nás čeká o něco političtější podívaná. Zároveň už příběh nebude skákat v čase, jako tomu bylo v první sérii. Místo velkého časového záběru nás čeká prostorovější zaměření.

Novinky ze seriálového světa
Na začátku prosince na sebe patřičně upozornila u nás stále nedostupná streamovací služba Disney+, když oznámila spoustu seriálových projektů zapadajících do fiktivních světů Marvel Cinematic Universe a Star Wars. Přechod z kin na streamovací službu je patrný. Podobné, ale o něco drastičtější rozhodnutí učinila společnost Warner Bros., ta totiž oznámila premiéry svých velkých filmů v podobě, kdy budou dříve na streamovací službě HBO Max než v kinech.

Stanice HBO po delší době oznámila novinky týkající se připravovaného seriálu House of the Dragon, prequelu Hry o trůny – hlavní role si tu střihnou herci Paddy Considine (Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu), Matt Smith (Pán času, Koruna), Olivia Cooke (Ready Player One: Hra začíná) a Emma D’Arcy (Truth Seekers). Obsazení tudíž zní velice slibně.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 01/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Jaroš, Taras Povoroznyk
Taryho svět
XYZ
V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+