Filmy

Zveřejněno dne 27. 6. 2019
Karlovarský festival zve na pestrou paletu filmů
54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos koná od 28. června do 6. července 2019. Vybírat můžete z dvou stovek filmů, které se představí v soutěžních sekcích, ale také programu mimo soutěž.Slavnostní zahájení, které je již několik let spojené s koncertem pro širokou veřejnost, odstartuje v rytmu legendárních The Beatles. V podání Českého národního symfonického orchestru a sólistů zazní v pátek 28. června 2019 před hotelem Thermal nezapomenutelné hity liverpoolské kapely. A pokud byste přece jen "Brouků" neměli dost, můžete se vydat třeba na projekci nového hudebního filmu Yesterday.

Letos si připomeneme i 30. výročí sametové revoluce. V přehlídce Bez cenzury najdete sedm českých filmů, které vznikly počátkem 90.let. Jako třeba Kouř Tomáše Vorla, jehož představení doprovodí i taneční show bratrů Cabanů.

Ve světové premiéře se v Karlových Varech představí celovečerní hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci. Ve svérázné road-movie excelují Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička.
Vůbec poprvé bude v Česku uveden dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman. Olga Sommerová nabídne ve světové premiéře portrét další klíčové osobnosti tuzemské kultury ve snímku Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

V exkluzivní předpremiéře představí Ivan Zachariáš první dvě epizody ze šestidílného špionážního dramatu Bez vědomí. Uskuteční se i světová premiéra celovečerního debutu Martina Krejčího Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera v jedné z klíčových rolí s Johnem Turturrem.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019
Karlovy Vary
28. června – 6. července 2019
www.kviff.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daniel Anýž
Jdu s hlavou vztyčenou. Příběh rodiny Milady Horákové
Zeď
Co formovalo Miladu Horákovou? A kde brala tolik síly, odvahy a energie, aby dokázala přežít nacistické věznění a nepodala se ani svým komunistickým vrahům? Čtenářům se poprvé předkládá ucelený příběh celé její rodiny – statečných lidí, kteří krutě zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou. To platí o Miladě Horákové, jejím manželovi Bohuslavu Horákovi i jejich dceři Janě Kánské, která se kvůli dvěma totalitním režimům musela obejít bez rodičů. Skutečný domov našla až jako dospělá žena v USA.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+