Filmy

Zveřejněno dne 27. 6. 2019
Karlovarský festival zve na pestrou paletu filmů
54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos koná od 28. června do 6. července 2019. Vybírat můžete z dvou stovek filmů, které se představí v soutěžních sekcích, ale také programu mimo soutěž.Slavnostní zahájení, které je již několik let spojené s koncertem pro širokou veřejnost, odstartuje v rytmu legendárních The Beatles. V podání Českého národního symfonického orchestru a sólistů zazní v pátek 28. června 2019 před hotelem Thermal nezapomenutelné hity liverpoolské kapely. A pokud byste přece jen "Brouků" neměli dost, můžete se vydat třeba na projekci nového hudebního filmu Yesterday.

Letos si připomeneme i 30. výročí sametové revoluce. V přehlídce Bez cenzury najdete sedm českých filmů, které vznikly počátkem 90.let. Jako třeba Kouř Tomáše Vorla, jehož představení doprovodí i taneční show bratrů Cabanů.

Ve světové premiéře se v Karlových Varech představí celovečerní hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci. Ve svérázné road-movie excelují Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička.
Vůbec poprvé bude v Česku uveden dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman. Olga Sommerová nabídne ve světové premiéře portrét další klíčové osobnosti tuzemské kultury ve snímku Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

V exkluzivní předpremiéře představí Ivan Zachariáš první dvě epizody ze šestidílného špionážního dramatu Bez vědomí. Uskuteční se i světová premiéra celovečerního debutu Martina Krejčího Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera v jedné z klíčových rolí s Johnem Turturrem.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019
Karlovy Vary
28. června – 6. července 2019
www.kviff.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+