Filmy

Zveřejněno dne 22. 2. 2017
Syrový portrét milostných vztahů

Láska, sex, intimita. Polsko 1990. Čtyři ženy a jejich bolestně nenaplněné touhy.Začátek devadesátých let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale také nejistota ohledně budoucnosti. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku se rozhodují, že je čas změnit svůj život, bojovat za štěstí a splnit si své touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů  současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů zachycený precizní kamerou Olega Mutua.

Agáta je mladá matka, nešťastně vdaná, která utíká k dalšímu nesmyslnému vztahu. Renáta je starší učitelka fascinovaná její sousedkou Marzenou, osamělou místní „královnou krásy“, jejíž manžel pracuje v Německu. Marzenina sestra Iza je ředitelkou školy zamilovaná do otce jednoho ze svých studentů...

Snímek byl oceněn Stříbrným medvědem za nejlepší scénář na Berlinale 2016.

Spojené státy lásky
Tomasz Wasilewski
Premiéra 23. února 2017

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Karel Škrabal
Kavčí hory
Druhé město
Prostořeký jazyk jako obrana i útok: šestá sbírka nezaměnitelného brněnsko-pražského básníka. Stroboskop vášnivě angažovaných textů střídají zákruty milostné lyriky stárnoucího ženáče, jehož básnické alter ego navzdory všemu neokoralo. Hrubé i jemné verše protřelého mediálního profíka, který spílá vrcholným politikům, hledá sám sebe a o víkendu na chalupě s manželkou a syny opéká buřty.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+