Filmy

Zveřejněno dne 22. 2. 2017
Syrový portrét milostných vztahů

Láska, sex, intimita. Polsko 1990. Čtyři ženy a jejich bolestně nenaplněné touhy.Začátek devadesátých let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale také nejistota ohledně budoucnosti. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku se rozhodují, že je čas změnit svůj život, bojovat za štěstí a splnit si své touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů  současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů zachycený precizní kamerou Olega Mutua.

Agáta je mladá matka, nešťastně vdaná, která utíká k dalšímu nesmyslnému vztahu. Renáta je starší učitelka fascinovaná její sousedkou Marzenou, osamělou místní „královnou krásy“, jejíž manžel pracuje v Německu. Marzenina sestra Iza je ředitelkou školy zamilovaná do otce jednoho ze svých studentů...

Snímek byl oceněn Stříbrným medvědem za nejlepší scénář na Berlinale 2016.

Spojené státy lásky
Tomasz Wasilewski
Premiéra 23. února 2017

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jenny Linford
Česnek
Omega
Česnek vzbuzuje již od pradávna v lidech silné emoce – jedni jej milují, druzí nenávidí. Navzdory tomuto rozporu si v průběhu věků vybudoval takřka kultovní status, a to nejenom jako kulinářská ingredience, ale i jako přírodní lék, posilovač imunity a ochrana proti upírům i jiným zlým silám. Jeho charakteristická chuť a aroma, jež zvládnou dodat tolik potřebný „šmrnc“ téměř jakémukoli pokrmu, z něj udělala neocenitelnou součást každé spíže. Díky 65 nápaditým receptům, které dala dohromady kulinářská publicistka Jenny Linford, se i vy naučíte vařit s mnoha druhy a odrůdami česneku, jež se liší velikostí, pronikavostí i barvou.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+