Filmy

Zveřejněno dne 21. 10. 2021
Čeká na fanoušky Duna, po které vždycky prahli?
Populární dílo spisovatele Franka Herberta má konečně šanci získat patřičné filmové zpracování. Hvězdně obsazený snímek Duna zamíří do kin na konci října, přičemž má všechny předpoklady k tomu být úžasný. Podaří se mu splnit očekávání fanoušků?Duna představuje pro fanoušky sci-fi poměrně citlivé téma, protože se doposud nikomu nepovedlo úspěšné převést tuto kultovní knihu na stříbrná plátna. Máme tu sice například verzi z roku 1984 od režiséra Davida Lynche, ale ani ta nedokázala většinu diváků patřičně uspokojit. Novou naději tedy představuje letošní snímek, který už podle upoutávek vypadá velmi slibně.

Filmu se tentokrát chopil zkušený Denis Villeneuve, který má na svém kontě například Zmizení či Blade Runner 2049. Snímek se po koronavirových odkladech dočká premiéry až 22. října, přičemž by měl být od tohoto data dostupný celý jeden měsíc na streamovací službě HBO Max. Stopáž můžeme čekat až 155minutovou.

Příběh se odehrává na pouštní planetě Arrakis, které se přezdívá Duna. Toto místo je výjimečné především tím, že se tu nachází fiktivní droga melanž, jež mimo jiné prodlužuje lidský život a poskytuje svým uživatelům nevšední psychické schopnosti. Dění sledujeme z pohledu mladíka Paula Atreida, jehož rodina tuto substanci těží.

Duna se může chlubit úchvatným hereckým obsazením. Ústřední role Paula se chopí mladý a talentovaný herec Timothée Chalamet. Další role pak připadly například herci Jasonu Momoaovi, Joshi Brolinovi, Zendaye, Rebecce Ferguson, Davidu Dastmalchianovi, Daveu Bautistovi, Oscaru Isaacovi, Javieru Bardemovi a Stellanu Skarsgårdovi.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 10/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Christian Schwochow
Je Suis Karl
Bontonfilm
Berlínem otřese teroristický útok. Pravicová teroristická buňka okolo chytrého studenta Karla, ho provedla ve stylu islamistických atentátů. Chtějí obrátit náladu obyvatelstva ve prospěch nacionalistického převratu. Všechno perfektně běží, dokud se Karl nedozví, že existuje osoba, která útok přežila.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+