Filmy

Zveřejněno dne 16. 9. 2021
Nové bondovky se dočkáme na začátku podzimu
Filmový průmysl začal selhávat ve chvíli, kdy se na scéně objevil koronavirus. Kina se musela zavřít, kvůli čemuž se odložily velké filmové premiéry. A mezi ně patřila i nejnovější bondovka, jejíž osud covid-19 ovlivnil snad nejvíce.Herce Daniela Craiga čeká již pátý snímek, ve kterém si zahraje ikonického agenta. Snímek Není čas zemřít se měl původně dočkat své premiéry na konci roku 2019, ale kvůli opožděnému začátku natáčení byla premiéra přesunuta na začátek roku 2020. V době, kdy měl jít film do kin, však vypukla pandemie a premiéra se opět oddálila.

Na začátku loňského roku se tedy počítalo s tím, že si film odbude premiéru v listopadu 2020, ale ani k tomu nakonec nedošlo. Obavy z nízkých výdělků donutily producenty posunout premiéru téměř o celý rok. Film půjde do kin 30. září 2021.

Režie filmu se ujal americký režisér Cary Joji Fukunaga, který má na svém kontě úspěšné filmy Jana Eyrová (2011) a Bestie bez vlasti (2015) či seriály Temný případ (2014) a Maniak (2018). Hudby se tentokrát ujal mistr svého oboru, Hans Zimmer, který nahradil Thomase Newmana, jenž složil skladby pro předchozí dvě bondovky.

Ve filmu se kromě Craiga objeví Léa Seydoux, Lashana Lynch, Jeffrey Wright, Christoph Waltz či Ralph Fiennes. Role padoucha se ujme Rami Malek, který v roce 2019 získal Oscara za roli ve filmu Bohemian Rhapsody, kde si zahrál Freddieho Mercuryho.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Sandra Brown
Lest
Ikar
Agent FBI Drex Easton neúnavně sleduje jediný cíl: vypátrat sériového vraha, známého jako Weston Graham. Za posledních třicet let Weston použil mnoho jmen a nespočet převleků, což mu umožnilo okrást osm bohatých žen, než zmizely beze stopy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+