Filmy

Zveřejněno dne 29. 7. 2021
Indyho 40 let nelze oslavit jinak než pátým filmem
Poslední dekády ukázaly, že synonymem pro dobrodružství je Indiana Jones. Právě snímky z jeho filmové série představují laťku, na niž chtějí ostatní alespoň dosáhnout. Poslední léta ukázala, že je potřeba tuto sérii ještě nějak zakončit.Legendární dobrodruh a archeolog Indiana Jones oslavil letos v červnu své 40. narozeniny. Tedy pochopitelně ne samotný Indy nebo jeho představitel Harrison Ford, oslavila je celá filmová franšíza, protože 12. června 1981 měl premiéru první snímek s názvem Dobyvatelé ztracené archy.

Prozatím poslední film z této série představuje snímek Království křišťálové lebky z roku 2008. Stárnoucí Ford však už tehdy začal slibovat, že si Indyho zahraje minimálně ještě jednou. K tomu nakonec dojde už příští rok, konkrétně 29. července, kdy bude mít premiéru doposud nepojmenovaný pátý film, jenž zároveň celou sérii uzavře.

Vedle Forda se tu objeví známí herci jako Mads Mikkelsen (Hannibal), Boyd Holbrook (Logan) nebo Thomas Kretschmann (Pianista). Na pozici režiséra se tentokrát neobjeví Steven Spielberg, který natočil všechny předchozí díly, místo něj se filmu chopí zkušený James Mangold.

Příběh je pro nás prozatím velkou neznámou, ale podle všeho by měl nějak navázat na Indyho dřívější setkání s nacisty a mimozemšťany. Snímek se neustále odkládal kvůli problémům se scénářem, ale ty byly nakonec vyřešeny, a proto mohla v červnu v Británii padnout první klapka.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Mons Kallentoft
Křik k nebesům
Host
Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc však začne dostávat výhružné anonymní dopisy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+