Filmy
Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli byl vybrán do exkluzivní kolekce pozoruhodných novinek z celého světa, které každoročně představuje filmový festival v Telluride. Festival se řadí mezi největší filmové události na světě a je považován za první skutečný indikátor oscarových favoritů.

Filmy – celý článek
7. 8. 2020
Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi Proxima podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější.

Filmy – celý článek
30. 7. 2020
Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Filmy – celý článek
22. 7. 2020
Severská osudovost, panenská příroda, množina sympaticky zamlklých postav, Stellan Skarsgård jako představitel jedné z nich. Snímek s poutavým názvem Jít krást koně má všechny předpoklady pro to, aby si našel nadšené publikum. Podařilo se však zkušenému režisérovi Hansi Petteru Molandovi namíchat filmový koktejl nabízející kromě osvědčených ingrediencí i chuť dosud nepoznanou?

Filmy – celý článek
19. 6. 2020
Desatero obdržených Českých lvů definitivně potvrdilo, že zdaleka nejvýraznějším českým filmem loňského roku bylo Nabarvené ptáče Václava Marhoula. Jak by také ne, když se po mnoha letech podařilo dostat některý náš film do soutěže jednoho ze "svaté trojice" hlavních světových festivalů, konkrétně toho v Benátkách.

Filmy – celý článek
5. 6. 2020
Nový, v hlavní soutěži MFF v Cannes 2019 uvedený snímek rumunského režiséra Cornelia Porumboiua Kanáři může sloužit jako doklad alternativní distribuce kinematografických zážitků v čase, kdy se všechno včetně kultury točí kolem koronaviru. Film měl být původně uveden do klasických kin, následně se jeho premiéra odehrála prostřednictvím platformy Moje kino LIVE, aby se posléze objevil ve stálé nabídce online videotéky Aerovod. Každopádně je dobře, že o něj nebyl českých divák ochuzen.

Filmy – celý článek
1. 6. 2020
Aktuální situace tvrdě dopadá i na provozovatele kin, filmové distributory, samotné tvůrce a další profese, pevně spjaté se zájmem diváků o nová i starší kinematografická dobrodružství. Milovníci pohyblivých obrázků je však mohou podpořit i z pohodlí svých domovů, třeba prostřednictvím některé z následujících platforem.

Filmy – celý článek
5. 5. 2020
Protože kinosály zůstávají nadále zavřené, společnosti Kletch a Veletrhy Brno vymyslely způsob, jak potěšit filmové fanoušky. V úterý 28. dubna 2020 spouští první brněnské autokino.

Filmy – celý článek
29. 4. 2020
YouTubový kanál Filmy česky a zadarmo nabízí pod heslem Doma seď a zachraň svět další české filmové hity zdarma. Akci odstartovaly oblíbené Pelíšky režiséra Jana Hřebejka 23. března a od té doby měli diváci možnost zhlédnout například Samotáře Davida Ondříčka, Horem pádem s Jiřím Macháčkem či Fotografa režisérky Ireny Pavláskové v hlavní roli s Karlem Rodenem. Snímky ještě několik dnů zůstávají v nabídce a zároveň je doplní další várka zajímavých titulů.

Filmy – celý článek
6. 4. 2020
Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník, sám na své Jawě 250 účastnil.

Filmy – celý článek
25. 3. 2020
Starší články ze sekce Filmy


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+