Filmy
Letos zatím nevstoupil do kin diskutovanější hollywoodský blockbuster než Duna. A jen těžko se to změní. Nový snímek Kanaďana Denise Villeneuvea si získal dostatek příznivců (a vydělal deklarované množství peněz), aby už mohl být ohlášen druhý díl. Tato skutečnost má zpětně zásadní vliv i na recepci „jedničky“.

Filmy – celý článek
2. 12. 2021
V průběhu let vzniklo několik snímků, které navždy změnily svět kinematografie. Patří mezi ně i nezapomenutelná trilogie Matrix. A právě ta se po téměř dvou dekádách dočká pokračování.

Filmy – celý článek
25. 11. 2021
Známé filmové série se často dočkávají nových a nových dílů, které představují jen slabší odvary těch původních. Dočkají se snad diváci něčeho jiného v případě nových Krotitelů duchů? Nad tím bude až do premiéry viset jeden velký otazník.

Filmy – celý článek
18. 11. 2021
Pravidelné žehrání na to, že české hrané filmy skutečně jen velmi sporadicky bodují na prestižních zahraničních festivalech, se bohužel zakládá na pravdě. Ty animované jsou v tomto směru mnohem úspěšnější. Například snímek s půvabným názvem Myši patří do nebe letos zvítězil ve své kategorii na MFF v Šanghaji. A není divu, je totiž velmi povedený.

Filmy – celý článek
11. 11. 2021
Dlouho odkládané se stalo skutečností a do kin konečně vtrhlo nové dobrodružství Jamese Bonda. Má pořadové číslo 25 a se 163 minutami je doposud nejdelší. Odpověď na obligátní otázku, zda se dlouhé čekání vyplatilo, se tentokrát zcela kryje se vztahem konkrétního diváka k bondovské franšíze jako takové. Nové fanoušky jí Není čas zemřít nepřinese.

Filmy – celý článek
4. 11. 2021
Populární dílo spisovatele Franka Herberta má konečně šanci získat patřičné filmové zpracování. Hvězdně obsazený snímek Duna zamíří do kin na konci října, přičemž má všechny předpoklady k tomu být úžasný. Podaří se mu splnit očekávání fanoušků?

Filmy – celý článek
21. 10. 2021
Srebrenický masakr v Bosně a Hercegovině z července 1995 je dodnes považován za dost možná nejhorší na evropském území od konce 2. světové války. Zemřelo při něm přes osm tisíc lidí a právem bývá označován děsivým slůvkem „genocida“. Loni od něj uteklo čtvrt století a uznávaná režisérka Jasmila Žbanić o něm natočila celovečerní hraný film.

Filmy – celý článek
14. 10. 2021
Viděli jste žánrově nezařaditelný Přízrak z roku 2017? Pak jste na nejnovější snímek stejného autora připravení o poznání lépe než diváci, kteří od Zeleného rytíře očekávají zážitek ve stylu Hobita nebo nedejbože Thora. A jestli se vám Přízrak dokonce líbil, budete pravděpodobně spokojení i tentokrát.

Filmy – celý článek
7. 10. 2021
Do kin se chystá čerstvá novinka Woodyho Allena. Festival pana Rifkina je tradičně allenovská komedie, tentokrát o magii, kterou dokáže vytvořit stříbrné plátno. Hlavních rolí se ujali Wallace Shawn, Gina Gershon, Elena Anaya, Louis Garrel, Christoph Waltz a Steve Guttenberg. Allen k filmu tradičně napsal také scénář.

Filmy – celý článek
26. 9. 2021
Letní hit Netflixu se dočká své čtvrté série, ale diváci si na ni budou muset počkat do příštího roku. Nová řada Stranger Things slibuje další temnou podívanou, i když tentokrát bude oproti předchozím sériím trochu odlišnější.

Filmy – celý článek
23. 9. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+