Filmy
Filmový průmysl začal selhávat ve chvíli, kdy se na scéně objevil koronavirus. Kina se musela zavřít, kvůli čemuž se odložily velké filmové premiéry. A mezi ně patřila i nejnovější bondovka, jejíž osud covid-19 ovlivnil snad nejvíce.

Filmy – celý článek
16. 9. 2021
Newyorský rodák Viggo Mortensen už dávno není „pouze“ představitelem chrabrého Aragorna z trilogie Pán prstenů. Od té doby ušel pořádný kus cesty, lemované spoluprací s hvězdami uměleckého filmu typu Davida Cronenberga nebo Lisandra Alonsa. Prozatímní vrchol jeho snahy o výlučnost se jmenuje Ještě máme čas.

Filmy – celý článek
9. 9. 2021
Psal se rok 2009, když jeden z nejvýraznějších amerických režisérů posledních dekád Steven Soderbergh zcela vážně hovořil o tom, že nevylučuje konec své pozoruhodné kariéry. Dnes už dobře víme, že k tomu naštěstí nedošlo. Od té doby totiž natočil desítku dalších, převážně velmi zdařilých snímků. Platí to i pro prozatím poslední z nich, ověnčený původním distribučním názvem No Sudden Move.

Filmy – celý článek
2. 9. 2021
Ihned po skončení 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pražských kinech Světozor, Aero a Přítomnost a v brněnském Univerzitním kině Scala přehlídka Šary Vary. Od 28. srpna do 3. září budou kina promítat vybrané filmové lahůdky právě z programu karlovarského festivalu.

Filmy – celý článek
27. 8. 2021
Film Nabarvené ptáče režiséra a producenta Václava Marhoula pokračuje ve své krasojízdě po zahraničních festivalech a před pár dny si připsal další úspěch. V rámci 27. ročníku Jüdisches Filmfestival Berlin Bandenburg, festivalu zaměřeného na židovskou tématiku, získal hlavní cenu za hraný film.

Filmy – celý článek
24. 8. 2021
Poslední dekády ukázaly, že synonymem pro dobrodružství je Indiana Jones. Právě snímky z jeho filmové série představují laťku, na niž chtějí ostatní alespoň dosáhnout. Poslední léta ukázala, že je potřeba tuto sérii ještě nějak zakončit.

Filmy – celý článek
29. 7. 2021
Hovoří-li se o moderním animovaném filmu, většině lidí naskočí v hlavě některý z hitů studia Pixar. Právě odsud pochází Toy Story, Hledá se Nemo nebo Úžasňákovi. Co do diváckého zájmu, případně tržeb, se s nimi mohou měřit prakticky pouze díla zaštítěná značkou DreamWorks Animation. Nejnověji pak Croodsovi: Nový věk.

Filmy – celý článek
22. 7. 2021
Rok 2020 byl pustý nejenom v oblasti filmové a seriálové tvorby, ale ovlivnil také projekty pocházející z fiktivního vesmíru Marvel Cinematic Universe. Ty se však pomalu vrací na scénu, i když ne na stříbrná plátna.

Filmy – celý článek
15. 7. 2021
Cruella de Vil v podání Glenn Close byla natolik výraznou postavou, že jí řada diváků ve filmu 101 dalmatinů z roku 1996 fandila bez ohledu na její nelítostný vztah k roztomilým čtyřnohým mazlíčkům. Novinka nazvaná jednoduše Cruella vypráví příběh, kterým tehdejším událostem předcházel. Stane se z ní první postcovidový kinohit? Nechybí jí ani ambice, ani předpoklady.

Filmy – celý článek
8. 7. 2021
Má cenu v 21. století točit film podle příběhově prostinké počítačové hry, jejíž kořeny sahají až do počátku 90. let století minulého? Z komerčního hlediska určitě. Mortal Kombat nadále vychází v nových verzích a oznámení dalšího snímku z jeho prostředí vzbudilo slušný zájem.

Filmy – celý článek
27. 6. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Selma Dell´Olio
Fellini a duchové
Pannonia Ent
Nahlédněte u příležitosti 100. výročí narození režiséra a držitele pěti Oscarů Federica Felliniho (Sladký život, Amarcord, Osm a půl, Giulietta a duchové) do jeho “skrytého světa”. Dokument ukáže množství dosud neodhaleného archivního obsahu a slavných filmových ukázek, které pomohou vykreslit unikátní vztah italského maestra k duchovnu a nadpřirozenu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+