Filmy
Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a duše Karla Gotta. Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti ani jeho skalním příznivcům nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.

Filmy – celý článek
15. 10. 2020
Přípravy na 24. Ji.hlavu nepolevují. Naopak! Nabitý program nabídne první a zároveň poslední snímek islandského hudebního skladatele Jóhanna Jóhannssona, filmový portrét slavné performerky Mariny Abramović i nejlepší dokument festivalu Sundance, Epicentro od Huberta Saupera.

Filmy – celý článek
12. 10. 2020
Za věřící se podle posledních průzkumů považuje 82 % Poláků. Byť se to naší optikou může zdát jako až neuvěřitelně vysoké číslo, naši severní sousedé zažívají v tomto ohledu nebývalý pokles. Snímek Corpus Christi, který tento problém tematizuje, přesto zaznamenal velký úspěch – mimo jiné letos posbíral prakticky všechny tamní filmové ceny. Má šanci uspět i v Česku, kde je věřících pouze čtvrtina potenciálních diváků?

Filmy – celý článek
3. 10. 2020
Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o horských stráních, ale o druhém největším městě České republiky. Brno 360 pod umělou oblohou brněnského digitária je tady!
Filmy – celý článek
1. 10. 2020
Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Po propuštění má začít pracovat na malém městě. Převlékne se do kněžského a díky náhodě se ujme péče o místní farnost. Jeho příchod rozčeří stojaté vody a místní komunita může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány.

Filmy – celý článek
24. 9. 2020
Celovečerní debut Maxe Barbakowa s prostým názvem Palm Springs stojí na velice jednoduché premise. Pár hrdinů uvízne v časové smyčce a nezbývá jim nic jiného než prožívat jeden a ten samý den stále dokola. Nepotřebují dlouhodobější plány, nemusí se bát následků svého jednání, nemohou dokonce ani zemřít. Zní vám to povědomě?

Filmy – celý článek
12. 9. 2020
Peter toho se svým dědou (Robert De Niro) prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnout Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu!

Filmy – celý článek
7. 9. 2020
Snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s naprostým přehledem převálcoval všechny momentálně nasazené filmy v kinech a po prvním víkendu se může pochlubit více než 60 000 diváky! Jde o nejlepší „opening“ po koronavirové pandemii a i před ní by si zasloužil uznání. Navíc je film svorně oceňován diváky i kritiky a velký zájem je o něj i v zahraničí.

Filmy – celý článek
27. 8. 2020
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška (Ivan Trojan), na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.

Filmy – celý článek
17. 8. 2020
Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli byl vybrán do exkluzivní kolekce pozoruhodných novinek z celého světa, které každoročně představuje filmový festival v Telluride. Festival se řadí mezi největší filmové události na světě a je považován za první skutečný indikátor oscarových favoritů.

Filmy – celý článek
7. 8. 2020
Starší články ze sekce Filmy


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+