Filmy
V poslední říjnový den vstoupí do kin koprodukční snímek chilského režiséra Alejandra F. Almendrase Hra, v němž se v hlavních rolích milostného trojúhelníku objeví Jiří Mádl, Marika Šoposká a Elizaveta Maximová. Právě Jiří Mádl, který je sám také uznávaným režisérem a scenáristou, nám pověděl víc nejen o filmu samotném, ale také o vlastní režisérské profesi. Je spíše nervák, nebo na place preferuje uvolněné přátelské ovzduší? To vše a mnohé další se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Filmy – celý článek
19. 10. 2019
V Brně bude od 15. do 16. října 2019 probíhat festival Nový ruský film. Organizátoři se pokoušejí navázat na velmi úspěšný loňský ročník. Dovezli do Česka nejúspěšnější snímky současné ruské kinematografie – filmy, které vznikly v letech 2018 a 2019.
Filmy – celý článek
15. 10. 2019
Přestože se režijní debut dosud jen scenáristy Petra Kolečka tváří jako komedie spíše pro ženy, mohu zaručit, že se výborně pobaví i páni. Ve filmu sice jsou hluchá místa, ale ve finále musím uznat, že má i celkem hluboké myšlenky.

Filmy – celý článek
6. 10. 2019
Černá komedie sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněn Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.

Filmy – celý článek
4. 10. 2019
Muž devatera řemesel, divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník nebo divadelní režisér… A především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To byl Jiří Suchý o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila film Olga Sommerová.

Filmy – celý článek
24. 9. 2019
Nová sekce doprovodného programu festivalu Serial Killer, který se v Brně koná ve dnech 24. - 29. září 2019, nabídne přednášky, zážitky i odborný program pro české profesionály.
Filmy – celý článek
22. 9. 2019
Sheila Woolchapelová zabloudí ve snaze zlepšit si den do lehce podivného butiku. Červené šaty, které jí sugestivně nabídne prodavačka slečna Luckmoorová, jsou možná trochu odvážné, ale tak krásné! Bohužel jsou také prokleté. Divoká asambláž svébytně autorského režiséra Petera Stricklanda je stejně tak poctou kultovním giallo filmům, jako vyjádřením obdivu k matérii textilu, jež se ocitá v hlavní roli.

Filmy – celý článek
4. 9. 2019
Představte si, že byste byli jediní na světě, kdo si pamatuje určitou historickou událost. Ne proto, že byste byli starší než všichni ostatní, ale protože každý kromě vás záhadným způsobem ze dne na den zapomněl. A právě to se stalo mladému hrdinovi britského snímku Yesterday, Jacku Malikovi. Neúspěšný muzikant se totiž po silniční nehodě probudí do světa, který nezná Beatles.
Filmy – celý článek
3. 9. 2019
Ve čtvrtek 12. září 2019 proběhne v zahradě vily Stiassni autorská projekce filmu Tonight the World / Svět dnešní noci, který režisérka Daria Martin natočila podle snů své babičky v Brně. Součástí komponovaného pořadu bude i představení stejně inspirované video-hry a diskuze s autory.
Filmy – celý článek
21. 8. 2019
Koleje sbíhající se v dálce, skřípění brzdicích vlaků i nablýskané knoflíky na uniformě. Na Dolní nádraží přijede 20. srpna 2019 speciální rychlík Art, který dále pokračuje ve směru Loděnice u Berouna. Přesně tam se totiž natáčel snímek Ostře sledované vlaky, který vám v rámci další netradiční projekce promítneme v Čekárně Dolní nádraží!
Filmy – celý článek
10. 8. 2019
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+