Filmy
Filmová série Avengers si vybudovala tak obrovskou pověst, že se na ni společnost Disney zaměřila v rámci projektu Marvel Cinematic Universe. Ten nyní zahrnuje i plnohodnotné seriály, které nahrazují současnou absenci filmů z tohoto fiktivního vesmíru. Setkají se však s podobným úspěchem?
Filmy – celý článek
15. 4. 2021
Angličan Paul Greengrass proslul především akčními filmy, v nichž kladl důraz na převahu maximálně několikavteřinových záběrů. V dobrodružstvích Jasona Bournea nebo Letu číslo 93 přikoval diváky do sedaček a předkládal jim jednu žánrovou atrakci za druhou. Westernové Zprávy ze světa představují dosavadní završení „umírněnější“ polohy jeho tvorby.
Filmy – celý článek
8. 4. 2021
Hra o trůny se stala nejpopulárnějším seriálem druhé dekády, a tak je poměrně jasné, že se jí stanice HBO nechce vzdát. Pokračování se sice už nedočkáme, ale rozhodně se podíváme na to, co se dělo před klíčovými událostmi.
Filmy – celý článek
3. 4. 2021
Není tomu tak dávno, co když západní divák narazil na sousloví „bollywoodský film“, nezřídka to považoval za překlep. A jakmile už se na nějaký takový snímek zkusil podívat, připadal mu šíleně pomalý a nechápal, proč je v něm tolik písní a tanců. Ale pak přišel oscarový úspěch Milionáře z chatrče.
Filmy – celý článek
1. 4. 2021
Role samozvaného strážce Batmana se v minulosti ujala spousta herců, mezi kterými figuruje i americký rodák Michael Keaton. Ten se do své role vrátí po neuvěřitelných 30 letech, ale pouze jako sekundant.

Filmy – celý článek
27. 3. 2021
Druhý celovečerní film australského herce a režiséra Simona Stonea s názvem Vykopávky, adaptující úspěšný román Johna Prestona, lze velice snadno odsoudit jako snůšku dlouhé řady floskulí. Nebylo by to ovšem tak úplně spravedlivé.

Filmy – celý článek
18. 3. 2021
S probíhající „válkou“ streamovacích služeb je poměrně logické, že každá vytahuje svá esa z rukávu. Amazon se vytasil se seriálem zasazeným do světa Pána prstenů, který představuje jednu z nejočekávanějších novinek seriálového světa. Co všechno nám tento nový projekt vlastně nabídne?

Filmy – celý článek
17. 3. 2021
K užití vágního přízviska „nezapomenutelný“ se lidé uchylují nejen v běžném hovoru, ale často o něj opírají také psaný popis nějakého jevu/artefaktu/události. Třeba povrchní hodnocení uměleckých děl napříč odvětvími jsou jím doslova prodchnutá. A když se pak stane, že se toto slůvko jeví jako ideální, nemá zdaleka takový účinek. Co naplat – první půlhodina filmu Střípky ženy prostě nezapomenutelná je.

Filmy – celý článek
3. 3. 2021
Jednou z nejvýraznějších osobností současného animovaného filmu je bezesporu irský čtyřicátník Tomm Moore. Že vám to jméno zatím nic neříká? Právě máte už třetí celovečerní možnost to změnit. Lákat by vás mohl třeba fakt, že jeho Vlkochodci okupují čelní místa nejednoho žebříčku sdružujícího nejlepší filmy loňského roku.

Filmy – celý článek
26. 2. 2021
Od chvíle, kdy společnost Pixar Animation Studios převzal pod svá křídla Disney, řeší fanoušci nejvýraznějších celovečerních animovaných filmů posledních dekád především obavy, jak moc to slavné tvůrce zbrzdí v rozletu, respektive jak moc se budou muset novému chlebodárci přizpůsobit. Prakticky s každým dalším snímkem to vypadá, že na původní, mnohdy katastrofické scénáře nedojde.

Filmy – celý článek
24. 2. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Catana Chetwyndová
Tulení
COOBOO
Proč se vůbec obtěžovat vylézáním z postele, když tam člověk může zůstat zavrtaný pod peřinou se svou drahou polovičkou a roztomilým komiksem, který se postará o dobrou náladu? Tulení je sbírka stripů, které dokonale zachycují upřímné, hravé a reálné okamžiky z každodenního života jednoho páru. Buďte hrdí na své výstřelky a podivnosti, máme je všichni! To pravé kouzlo se stane až ve chvíli, kdy si k sobě najdete ten zapadající puzzlík na celý život.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+