Filmy
Netflix připravuje jednu seriálovou novinku za druhou, přičemž v poslední době nám představil několik nadějných fantasy titulů. Mezi nimi se hrdě tyčí Zaklínač, jehož první řada si získala spoustu sympatií po celém světě. Nelze se proto divit, že se většina fanoušků už nyní těší na pokračování.

Filmy – celý článek
12. 1. 2021
Jeden z nejvýraznějších filmových režisérů posledních let David Fincher se rozhodl uvést svůj nový celovečerní film Mank pod hlavičkou Netflixu. Zařadil se tak po bok například Martina Scorseseho (Irčan) nebo Alfonsa Cuaróna (Roma), kteří rovněž dali z různých důvodů šanci televizním obrazovkám. Dobře udělal(i)?

Filmy – celý článek
9. 1. 2021
Jeden z těch lepších snímků, které ve druhé polovině roku 2020 vstoupily navzdory všeobecné krizi do české distribuce, se jmenuje Krajina ve stínu. Natočil jej Bohdan Sláma podle scénáře Ivana Arsenjeva. Nově se dá za poplatek sedmi dolarů zhlédnout přímo na webových stránkách filmu. Byla by škoda si takovou příležitost nechat ujít.

Filmy – celý článek
8. 1. 2021
V neděli 3. ledna od 20:10 večer uvede Česká televize první díl minisérie Božena, která nabízí pohled na život spisovatelky Boženy Němcové. Série má celkem čtyři díly, na každý z nich se lze těšit vždy v neděli večer.
Filmy – celý článek
1. 1. 2021
Novou osmidílnou detektivku uvede v lednu Česká televize. Seriál Hlava Medúzy zavede diváky na Moravu i do jejího srdce – Brna. ČT1 novinku uvede na obrazovkách druhé lednové pondělí od 20:10. Další díly pak budou následovat vždy v pondělí po osmé hodině večer.
Filmy – celý článek
31. 12. 2020
Streamovací služby si za posledních několik let získaly velkou popularitu nejenom v zahraničí, ale také v našich končinách. Jeden gigant, který odstartoval teprve loni, se do České republiky bohužel ještě nedostal, nicméně jeho projekty strhávají čím dál větší pozornost. Řeč je o platformě Disney+, která nabízí kvanta původního obsahu a ten nejlákavější se tu právě vysílá.

Filmy – celý článek
18. 12. 2020
Netflix sice z komerčních důvodů produkuje především hrané filmy a seriály, které mají šanci zasáhnout co nejširší publikum, nevyhýbá se ale ani snímkům dokumentárním. Několik z nich vzbudilo v poslední době solidní ohlas. Tomu zřejmě největšímu se momentálně těší dílo s dokonale jednoduchým názvem Richard Attenborough: Život na naší planetě.

Filmy – celý článek
4. 12. 2020
Tenet Christophera Nolana nebyl jediným filmem, u něhož se distributoři rozhodli zariskovat a nasadit jej do kin v nevyzpytatelné době mezi první a druhou vlnou pandemie nového koronaviru. S kůži na trh šla i disneyovská Mulan, byť ta se souběžně objevila také v nabídce nové VOD platformy Disney+. A co do kvality snímku to nedopadlo ani trochu dobře.

Filmy – celý článek
2. 12. 2020
Letošní sezóna není ani pro multikina vůbec příznivá. Nyní navíc hrozí, že ani nový velkorozpočtový trhák Godzilla vs. Kong se do kin nepodívá.
Filmy – celý článek
30. 11. 2020
Americký herec Johnny Depp opouští na žádost studia Warner Bros. svou roli zlého kouzelníka Grindelwalda poté, co prohrál soudní rozepři s bulvárním plátkem The Sun. Ten jej označil za násilníka. Podle posledních informací by jej měl nahradit dánský herec Mads Mikkelsen.
Filmy – celý článek
28. 11. 2020
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ondřej Müller, Rostislav Walica
Zapomenutý svět Zdeňka Buriana
Plus
Co všechno zůstalo z bohaté tvorby Zdeňka Buriana neprávem zapomenuto? Vydejte se prozkoumat méně známou část mistrova díla, které nepřestává fascinovat celé generace čtenářů. Čekají na vás dosud nepublikované soubory ilustrací, westernové obálky nebo návrhy kostýmů, které vznikly pro první československý barevný film.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+