Hudba

Zveřejněno dne 30. 12. 2020
Singl Přání otevírá příběh Nového roku
Poslední den tohoto roku spatří světlo světa singl Přání z dílny nadžánrové kapely Nebeztebe. Konec kalendáře si skupina nevybrala náhodou – v Přání se zrcadlí silvestrovský text a otevírá nenápadný novoroční příběh. Brněnská kapela, která v minulosti například vyhrála soutěžní festival Porta, tímto vypouští do světa svou první vlaštovku z chystaného alba Zásobování duše.Singl vyjde 31. prosince na platformě Supraphonline.cz a v následujících týdnech také na YouTube. Zde se mohou fanoušci kromě samotné písně těšit i na videoklip.

V baladě Přání spojili Nebeztebe tichou silvestrovskou báseň Martiny Holánkové s novoročním textem a hudbou frontmana kapely Štěpána Sundream. „Přání je nejkrásnějším důkazem tvůrčí síly naší mysli. Předchází změnám a je tím nejintimnějším dárkem, který můžeme věnovat sobě i ostatním. Na přelomu kalendáře jsme se jím rozhodli otevřít nenápadný novoroční příběh, který se umí dotknout srdce i duše,“ říká Štěpán Sundream.

Kromě Přání nabídne Nebeztebe na své multižánrové desce dalších osm písní. Mezi nimi například instrumentálku Robin v dešti, téměř hip-hopovou Zvonkohru, vzletný finálový opus Racek či závěrečnou taneční Srdcovku. Jednotlivé písně propojí mezihry a na desce zazní kromě češtiny také angličtina či ruština. „Album roste ze tmy a přítmí do svítání a má své velké finále. Zásobování duše má v sobě přelom, který přichází spolu s posledním zpěvem právě v singlu Přání,“ dodává Štěpán.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Hlava medúzy (DVD)
Česká televize
Sehraný tým brněnské mordparty v čele s cílevědomou, precizní i intuitivní šéfkou Karin, její pravou rukou, pragmatickým kriminalistou Davidem, a dalšími zkušenými kolegy, vyšetřuje vraždy spáchané v jihomoravské metropoli a jejím okolí. Během pátrání kriminalisté rozplétají složité případy inspirované skutečnými zločiny, odhalují křivdy i tajemství minulosti.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+