Hudba

Zveřejněno dne 6. 8. 2020
Marsalisovy variace na Stravinského
Pro naše komorní koncerty v rámci festivalů PonavaFest a Maratonu hudby Brno jsme vybrali moderní hudbu vážnou i jazzovou, kterou lze hrát i pod širým nebem. „A Fiddler’s Tale“ („Příběh šumaře“) je kompozice inspirovaná „Příběhem vojáka“, kterou složil Igor Stravinskij během první světové války, když byl v exilu. Zkomponoval ji pro provádění zejména na nekonvenčních místech, což se hodí i pro nejisté časy, které právě zažíváme, s ohledem na měnící se omezení velikosti souborů a publika.  Paul Mauffray se v rámci svých hudebních studií na New Orleans Center for Creative Arts stejně jako ostatní studenti – včetně slavného jazzového trumpetisty Wyntona Marsalise – intenzivně věnoval právě studiu Stravinského Příběhu vojáka. Stravinskij se v tomto díle inspiroval ragtimem a podobně se v roce 1998 Wynton Marsalis inspiroval Stravinskym a napsal vlastní varianci na Příběh vojáka v modernějším jazzovém stylu. 

Nyní tak má brněnské publikum jedinečnou příležitost zažít českou premiéru této hudby s vyprávěním Arnošta Goldflama. Hudební party provedou Vít Otáhal – trubka, členové Filharmonie Brno a Moravské filharmonie Olomouc a dirigent Paul Mauffray.

Upoutávka bez vypravěče: 
pátek 14. srpna 2020 na PonavaFestu v Lužánkách v 18.30

Kompletní představení s Arnoštem Goldflamem: 
neděle 16. srpna 2020 na nádvoří Domu pánů z Kunštátu v 19.30

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+