Hudba

Zveřejněno dne 10. 8. 2020
MIG 21 na hradě
Byl to jeden z těch koncertů, jenž byl kvůli protiepidemickým opatřením limitován kapacitou návštěvnosti. Možná i proto jakoby si formace okolo Jiřího Macháčka chtěla živé vystoupení užít naplno a dělala čest svému názvu, odvozeného od legendární stíhačky.Členové kapely vtrhli na pódium Velkého nádvoří Špilberku jako lavina a bez předskokanů spustili od začátku pěkně zostra. Publikum reagovalo od první chvíle výborně. Nejspíš i proto se MIG 21 po rychlém sledu úvodních písní poněkud uklidnili a koncert nabral volnější tempo.

S troškou nadsázky by se dalo říct, že čtyři alba (MIG 21 jich totiž víc nemá) k trvalému zájmu publika stačí. A to nemluvím pouze o fanynkách. Je to tak – byli to spíš pánové, kteří se v druhé půlce koncertu oddávali tanečním kreacím.

Dlužno dodat, že okolo svých partnerek, které měly zase víc oči pro pódiové eskapády chlapáckého Jiřího Macháčka. Asi proto, že jej nevidí naživo tak často. Frontmanovi této „taneční, pěvecké a striptérské skupiny z Prahy 5 - Smíchova“, jak zní oficiální název, navíc velmi zdatně sekundoval Pavel Hrdlička, jinak filmový střihač. Jeho trumpeta je pro zvuk MIGu zásadní.

Myslím, že za zmínku v této souvislosti stojí i výkon druhého klávesáka, který se v písni „Čmelák“ (Jaro, léto, podzim a zima), doslova „urval“, a zatímco ostatních pět členů kapely ve stínu v tu chvíli potemnělého pódia odpočívalo, on sám dával v záři reflektorů naplno průchod brilantní improvizaci.

Když se téměř dvě hodiny trvající koncert překlopil do svého závěru, ani pět přídavků se nezdálo „dost“. Vyčerpaní hudebníci se poté mohli konečně natrvalo vzdálit z pódia, ostatně Jiří Macháček snažil „loučit“ už od půlky show.

Bylo pár minut po desáté hodině, když se vybouřený dav návštěvníků odebral domů. Na to, že měl koncert omezenou návštěvnost, mám pocit, že právě publikum tropilo během koncertu svými bouřlivými ovacemi na výkon MIGu větší hluk než kapela samotná, ačkoli jí k produkci dopomáhalo i 12 reprobeden zavěšených po stranách pódia.

MIG 21 – Hudba na hrad
16. července 2020
Špilberk


Robert Žďárský
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+