Hudba

Zveřejněno dne 16. 7. 2020
Kytaristé světové špičky v Brně počátkem srpna
Od 1. do 7. srpna 2020 se v bude konat 29. Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno 20 – podle časopisu Classical Guitar Magazine jeden z nejzajímavějších kytarových festivalů Evropy.Festival zahájí 1. srpna vítěz rekordního počtu 30 kytarových soutěží Marcin Dylla z Polska. Koncert Sen flamenca z Andalusie – Ensueño Flamenco de Andalusia v neděli 2. srpna představí hvězdy originálního flamenca, které má kořeny výlučně v Andalusii: kytaristy Raúla Mannolu a Joniho Jiméneze, tanečníky Aylin Eleonoru a Josého Carmunu "Rapica" a zpěváka Enriqueho Bermúdeze "Piculabeho". Zoran Dukić z Chorvatska je jedním z vůdčích kytaristů současnosti a vystoupí 3. srpna. Po něm následuje v úterý 4. srpna v atraktivním obsazení kytara–marimba Duo Guirimbadu z Portugalska: Eudoro Grade a Vasco Ramalho. 5. srpna vystoupí profesorka jedné z nejvýznamnějších hudebních škol světa Julliard School of Music v New Yorku Tali Roth z USA.

6. srpna v 16 hodin zahrají Kytarový orchestr festivalu a sólisté kytarových kurzů vedených předními světovými kytaristy. Ve 20 hodin, na závěrečném koncertu festivalu oslaví své 75. narozeniny Štěpán Rak a zahraje sólově i spolu se svým synem Matějem Rakem a s Vladislavem Bláhou –jediným českým kytaristou, který vystoupil ve slavné Carnegie Hall s recitálem.

K festivalu patří i 16. Mezinárodní kytarová soutěž Guitartalent. Festival pořádá Česká kytarová společnost pod vedením Vladislava Bláhy, docenta JAMU a vítěze řady mezinárodních soutěží s koncerty v 50 zemích.

Předprodej: https://goout.net/cs/brno/koncerty/
Info: www.guitarcz.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Požárová
Londýn prostě žeru
Lenka Požárová
Lenka Požárová, známá jako zapálená kuchařka, přišla do Londýna nasbírat zkušenosti pro otevření vlastního bistra. Po pár letech, kdy se tam se svou rebelskou povahou prodírala prací ve slovutných restauracích, z něj odcházela nasměrovaná ke zcela jiné profesi, a to novinařině. V knize kombinuje tipy na to nejzajímavější jídlo či pití, co tu objevila, se svéráznými zážitky ze života v protisměru i svůdnými recepty. To město budete milovat i nenávidět spolu s ní! Svižný text vyšperkovaný autorskými fotografiemi je spolu s výjimečným grafickým zpracováním na knižním trhu lahodným osvěžením. Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc. Taky pro ty, co se tam teprve chystají. Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+