Hudba

Zveřejněno dne 26. 7. 2020
Hudební festival Petra Dvorského v netradičním termínu
Také 22. ročník Hudebního festivalu Petra Dvorského poznamenala omezení spojená s pandemií covid-19. Nebylo jednoduché rozhodnout, zda ročník zrušit, nebo přesunout. Nevzdali jsme to, a tak se v netradičním termínu od 12. do 26. září 2020 festival uskuteční, s pozměněným programem a pod střechou. Program festivalu i další informace najdete na novém festivalovém webu www.festivalpetradvorskeho.cz.I díky stálé podpoře generálního partnera festivalu Skupiny ČEZ, dalších festivalových partnerů a spolupráci s vedením Kraje Vysočina, Národního památkového ústavu a města Jaroměřice nad Rokytnou se opět můžete těšit na celkem 10 koncertů.

Uvolněný program zahajovacího koncertu na téma Proč bychom se netěšili v sobě ukrývá nejedno překvapení. Komorní Dopisy Olze doprovodí mezzosoprán a harfa. Horňácká muzika zazpívá svéPísně pijácké, veselé a rozverné. Večer kontrastů zdánlivě proti sobě postaví soprán a kytaru. Za hlasem srdce se vydá vokální kvarteto Bohemia Voice. Český loutnový orchestr zahraje Melodie z roku raz dva. Příběh Ariadny ožije v rekonstrukci barokní opery L’Arianne. S koncertem duchovní hudby souboru Ensemble Frizzante se opět podíváme do třebíčské baziliky sv. Prokopa. Čochtan bude vypravovat v legendárním představení Divadelní společnosti Josefa Dvořáka. V závěrečném večeru dostane prostor opět klasika – A nakonec… Mozart. Předprodej startuje 25. června 2020.

Hudební festival Petra Dvorského 2020
státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou, Velký sál hotelu Zámek Valeč, bazilika sv. Prokopa Třebíč
12.–26. září 2020
www.festivalpetradvorskeho.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+