Hudba

Zveřejněno dne 4. 6. 2020
Bachovy kantáty a 3x Stabat Mater
V červnu se můžete těšit hned na dva koncerty Czech Ensemble Baroque! V Besedním domě 16. června na hvězdného J. S. Bacha, jehož tradiční duchovní kantáta zde zazní spolu s kantátou světskou, která je vlastně malou koncertní operou. A na Petrově pak 30. června (náhrada za 1.dubna) na postní, kontemplativní koncert, který představí jednu z největších latinských hudebních sekvencí Stabat Mater, jak ji ztvárnili tři různí hudební skladatelé.Je to tak. Po šílené koronavirové pouze jsou zpět živé koncerty cyklu Bacha na Mozarta! a Czech Ensemble Baroque nabízí v červnu hned dva. Do Besedního domu zve na barokní klasiku J. S. Bacha. Koncert představí jeho dílo ze dvou úhlů. Zazní tradiční duchovní kantáta BWV 140 spolu s kantátou světskou BWV 214 a o strastech a kladech soužití s géniem na koncertě poreferuje dokonce sama Anna Magdalena Bachová!

Druhý červnový koncert na závěr měsíce (a koronoavirem přerušené koncertní sezony) představí jednu z největších latinských hudebních sekvencí Stabat Mater, jak ji ztvárnili tři různí hudební skladatelé: G. F. Sances, A. Scarlatti, I. Tůma. Sólistou Sancesovy kantáty bude vycházející česká kontratenorová hvězda Vojtěch Pelka. Duchovní poezii si posluchači budu moct vychutnat v impozantní katedrále na Petrově. (Koncert je náhradním za ten, který se měl konat 1. 4. v kostele sv. Michala.)


Út 16. 6. | 19:30 | Besední dům
BACH: KANTÁTY 140 & 214
Duch vs. hmota v kantátách nej… skladatele baroka pro sóla, sbor a orchestr
PROGRAM: J. S. Bach: Kantáta BWV 140 a BWV 214
ÚČINKUJÍ: orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque, dirigent Roman Válek, sbormistryně Tereza Válková
SOLI: L. Haugk – barokní hoboj, R. Kružíková, M. Böhmová, R. Hoza a další

So 30. 6. | 19:30  Petrov
3 x STABAT MATER
Stabat Mater třikrát jinak a s vycházející pěveckou hvězdou
PROGRAM: G. F. Sances, A. Scarlatti, I. Tůma: Stabat Mater
ÚČINKUJÍ: orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque, dirigent Roman Válek, sbormistryně Tereza Válková
SOLO: V. Pelka
Bach: Kantáty a Trojí Stabat Mater
Besední dům a katedrála na Petrově
16. a 30. června 2020
www.bachanamozarta.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 06/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+