Hudba

Zveřejněno dne 30. 4. 2020
Wohnouti v roušce
Kapela Wohnout vypouští ven novinku Jsme na zkoušce v roušce. Písnička vznikla v době karantény bez zkoušení, jen přes internet, a jako hosty si tentokrát Wohnouti přizvali Terezii Kovalovou, Daru Rolins, Oto Klempíře, Vaška Bláhu z Divokýho Billa, Márdiho z Vypsané Fixy, Kubu Rybu z Rybiček 48, Pokáče a Dr. Štefánika z Horkýže Slíže.Kapela Wohnout se v období koronaviru rozhodla pro větší pracovní nasazení než kdy dřív. Fanoušky na sociálních sítí zásobuje stále novým obsahem. "Aktuální situaci řešíme tak, že stále vymýšlíme nějaké zajímavosti na náš facebookový kanál. Koncerty ze zkušebny, předělávání starých songů do nových kabátů nebo taky psaní blogu všech našich členů, včetně pomocného personálu, jako je třeba manažerka či prodejce merche," shrnuje baskytarista Jirka Zemánek.

Teď skupina přichází s novým singlem a klipem, kam přizvala kamarády z hudební branže. "V posledních dnech jsem zažil neobvyklou hudební jízdu. Složili jsme velmi rychle písničku a vyzvali řadu pečlivě vybraných kamarádů, aby se taky zúčastnili. A oni se zúčastnili. Všechno se dělalo na dálku, každý svůj part nazpíval doma, telefony, maily, docela to lítalo. Vznikla jistě řada dalších písniček na tohle téma a někteří už z toho můžou být otrávení. Je to trochu tenkej led, pravda, proto jsme to zkusili udělat jinak," popisuje vznik singlu Matěj Homola.

Song smíchal Milan Cimfe ve studiu Sono records, producentsky se zapojil Michal Skořepa, který videoklip i sestříhal. "Můj pátej klip s Wohnoutama, kterýho jsem se tentokrát zúčastnil i po stránce hudební, coby producent (už jsem to volal mámě) i host. Natočil jsem pár kytar, klavír, zazpíval atd. Ta animovaná postava, co je se mnou v záběrech, je Pan Lynx, ale zatím si nepřál, abych o něm moc mluvil..."

Kapela Wohnout vytvořila také tematický hudební playlist pro všechny, kterých se nějakým způsobem dotkla karanténní opatření. Jeho součástí jsou pouze písně, které svým názvem reagují na současnou situaci. Lidé tak mohou slyšet a sdílet optimistické nálady pomocí písně Vidím to růžově od Mandrage, doufat, že Výhledově budeme všichni šťastní či věnovat myšlenku všem, kteří nezištně pomáhají, díky skladbě Chválím tě, země má od autorského dua Svěrák–Uhlíř. Písní je v YouTube playlistu aktuálně více než 130 a díky tipům od samotných posluchačů další stále přibývají. Tento playlist si v tuto chvíli přehrálo už téměř 50 000 lidí.

Klip zde: https://youtu.be/w2ZWI5_83y0
YouTube odkaz: http://bit.ly/karanténní_playlist_youtube

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+