Hudba

Zveřejněno dne 15. 4. 2020
Klasika živě v obýváku
Janáčkova filharmonie Ostrava se zapojuje do online hudebního dění. Pro příznivce klasické hudby, kterým jistě stejně jako ostravskému orchestru chybí v těchto dnech koncerty, připravila pravidelné živé přenosy z vystoupení svých členů.První z online koncertů se uskuteční v tradičním ostravském koncertním čase – tedy ve čtvrtek 16. dubna 2020 od 19.00 ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Odtud bude přenos vysílán a sledovat jej bude možné na Facebooku Janáčkovy filharmonie Ostrava. Další koncerty budou následovat v pravidelném týdenním intervalu.

"Již v tuto chvíli víme, že máme hudbu alespoň na šest dalších koncertů, tedy minimálně do 11. června. Zároveň předpokládáme, že do té doby se budou omezení mírnit a bude možné uspořádat koncert například komorního orchestru nebo třeba i celé filharmonie," dodává manažer JFO Ondřej Daněk.

Protagonisty prvního koncertu budou violoncellista a koncertní mistr JFO Jiří Hanousek a violista Marek Šumník. Na klavír je bude doprovázet Eliška Novotná a Alexandr Starý. Úvod večera bude patřit Chaconne J. S. Bacha v transkripci pro violu a následovat bude Rachmaninova Vokalíza ve stejném přepisu. Poté nastoupí violoncello ve Dvořákových skladbách Klid (známá také jako Klid lesa) a Rondo.

"Nesmírně nás mrzí, že s vámi nemůžeme sdílet hudbu společně. Proto vám chceme dát možnost alespoň přes obrazovku nahlédnout do sálu, poslechnout si hudbu, která tam právě bude znít, a navíc o něco lépe a zblízka poznáte některé naše hudebníky," dodává Ondřej Daněk.
Dramaturgie dalších koncertů bude zveřejňována průběžně podle vývoje situace na webových stránkách (www.jfo.cz) a sociálních sítích JFO.

A protože chceme přenášet pouze zvuk a obraz – budeme během zkoušek i samotného přenosu  dodržovat všechna nařízená hygienická opatření. Zvukaři a osvětlovači budou pracovat v místnostech oddělených od pódia, kamery budou rozmístěny tak, aby byla dodržena bezpečná, minimálně dvoumetrová vzdálenost, která bude i mezi samotnými hudebníky. Všichni zúčastnění pak budou mít roušky, s výjimkou hráčů na dechové nástroje, u nichž to během koncertu není dost dobře možné. Klavír bude před výměnou klavíristy vydezinfikován.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+