Hudba

Zveřejněno dne 12. 4. 2020
Katarzía zveřejnila koncertní videa s orchestrem
Zpřístupnit unikátní koncertní podobu svých skladeb se týden před vydáním nové desky rozhodla v Praze žijící slovenská umělkyně Katarzía. Fanoušci se tak i v době zákazu veřejných vystoupení mohou potěšit jejími písněmi v orchestrálních aranžích, které zazněly loni v létě na bratislavském festivalu Viva Musica! Mezi už zveřejněnými skladbami je také novinka Bonsai a impozantní duet Katarzíe s Danem Bártou.

"Zdálo se mně, že na zveřejnění tohoto materiálu je teď vhodná doba, abychom si připomněli časy, když jsme ještě hrávali koncerty," naráží Katarzía na stav, v němž pod náporem koronaviru zůstala paralyzována celá kulturní obec. Během posledního víkendu pak hudebnice napsala také působivý tematický text a stala se tak jedním z neformálních mluvčích hudebníků ve vztahu k současné komplikované situaci.

Producentka a textařka Katarína Kubošiová od úterý postupně na své sociální sítě přidává koncertní záznamy z festivalu Viva Musica! Na jejím YouTube kanálu už nyní najdete orchestrální verzi tracku Hodinový hotel, nového songu Bonsai, skladby Nepohodlná osoba a její aktuálně vůbec nejstreamovanější skladby Milovať s hudbou, kde se po boku Katarzíe objevil respektovaný zpěvák Dan Bárta.

Nové album Celibát na CD, LP a v digitální podobě Katarzía vydává 17. dubna 2020 u labelu Slnko Records. V předstihu z něj už zveřejnila dvě písně – Samota mi nevadí a Tristan a Izolda. Turné k albu, plánované původně na duben a květen, se přesunulo na podzim.

Další informace
Facebook: https://www.facebook.com/katarziaprojekt/
Instagram: https://www.instagram.com/katarzia/
Hodinový hotel (live @ Viva Musica!): https://youtu.be/uLirH7k4iik
Bonsai (live @ Viva Musica!): https://youtu.be/EUHuWpice_I
Nepohodlná osoba (live @ Viva Musica!) https://youtu.be/RFzbglGWfkQ
Milovať s hudbou (live @ Viva Musica!): https://youtu.be/Gnx-uIIZDQE
singl Tristan a Izolda: https://youtu.be/pE4IsRstZ-8
videosingl Samota mi nevadí: https://youtu.be/HyG7CwdXLWo


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Borkovec
Věci, které ztrácíme
Meandr
Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála – a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+