Hudba

Zveřejněno dne 9. 3. 2020
JazzFestBrno začíná!
Nestárnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém recitálu nebo zástupci generace přinášející do současného jazzu čerstvý vítr – Delvon Lamarr, Nubya Garcia a Camille Bertault. To jsou jen někteří z téměř dvou desítek umělců, kteří přibyli k již dříve oznámeným hvězdám 19. ročníku mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno.Jedna z největších hvězd festivalu, pianista Jason Moran, má za sebou tisíce odehraných koncertů v roli lídra i spoluhráče veličin rozměru Charlese Lloyda či Cassandry Wilson. Ač Moran rád popouští uzdu fantazii, spojuje zdánlivě nespojitelné a inovuje pro mnohé nedotknutelné, zůstává především poutavým pianistou, který se neobává žádných výzev. Jednu z nejzásadnějších představuje sólové vystoupení nabízející na jedné straně bezbřehou svobodu, ale na straně druhé absolutní a v jedné osobě koncentrovanou zodpovědnost za výsledek.

Už od listopadu jsou v prodeji vstupenky na koncerty dvacetinásobného držitele ceny Grammy Pata Methenyho, charismatické zpěvačky Lizz Wright, oblíbeného basisty Avishaie Cohena a nejvýraznějších osobností současného saxofonu Joshuy Redmana a Chrise Pottera, který si do kapely přizval kytarového velmistra Billa Frisella. Kompletní program přinese od 15. března do 9. června během 16 večerů 23 koncertů v 10 různých sálech. Festival tradičně poskytne výrazný prostor i českým hudebníkům. Představí se například kontrabasista František Uhlíř, kytarista Libor Šmoldas nebo saxofonisté Karel Růžička a Luboš Soukup.

Vstupenky jsou k dispozici na webu jazzfestbrno.cz a v předprodejní síti GoOut.

JazzFestBrno 2020
Brno
15. března – 9. června 2020
www.jazzfestbrno.cz

Radek Babička
Článek otištěn v Kult 03/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+