Hudba

Zveřejněno dne 15. 3. 2020
Nový hudební festival Pop Messe
Brno bude konečně mít svůj hudební festival pod širým nebem. Pop Messe přiveze do jihomoravské metropole především mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem POP. První ročník láká na zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Tommy Cash, Algiers, Acid Arab, KOKOKO! nebo Sóley. Dvoudenní akce proběhne 24.–25. července 2020 v Brně v areálu Za Lužánkami. Vstupenky jsou v prodeji za 840 Kč. Pop Messe staví na originální dramaturgii i konceptu. Festivalový line-up je plný zahraničních headlinerů reprezentujících světová jména napříč žánry, od elektronické hudby až po současný pop. Organizátoři do Brna přivezou populární elektronické duo Modeselektor z Berlína, pařížskou elektro house dvojici Acid Arab inspirující se východní hudbou, provokativního rapera Tommyho Cashe, něžnou písničkářku Sóley, energické Algiers, afrofuturistickou kapelu KOKOKO! a spousty jiných. Své zastoupení zde mají i čeští interpreti, mezi oznámené patří například legendární Buty. Aktuálně zveřejněný line-up není finální, nová jména stále přibývají.

Dějištěm festivalu je dystopický areál okolo Bobycentra a legendárního fotbalového stadionu Za Lužánkami. Lokalita blízko středu města nabízí ideální dostupnost MHD i pěšky. Současná kultura zde bude rezonovat na pozadí nedávné, avšak stále živé minulosti. Doprovodný program propojí tři nosná festivalová témata – ekologii, společnost a technologie.

Více informací a vstupenky najdete na www.popmesse.cz.

Pop Messe 2020
Za Lužánkami, 
24.–25. července 2020
www.popmesse.cz

Barbora Olšanová
Článek otištěn v Kult 03/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+