Hudba

Zveřejněno dne 26. 7. 2019
Maraton hudby Brno přiveze Jona Hopkinse
Jedno město hudby UNESCO, čtyři srpnové dny, mnoho různorodých míst, desítky koncertů, performancí, happeningů, stovky účinkujících a tisíce hudbymilovných, spokojených lidí. A vstup na většinu akcí zdarma! To bude Maraton hudby Brno 2019, který město promění v jedno velké hudební pódium.Z Británie na festival dorazí DJ Jon Hopkins nebo tanečně cirkusová skupina Motionhouse, z tuzemské scény si nenechte ujít například site specific operu v lázních nebo hudebně ekvilibristické představení Cirku La Putyka v brněnské premiéře.

Maraton hudby Brno letos koncentruje svůj program do centra města, takže hudbu budete potkávat opravdu na každém kroku. Na Dominikánském náměstí pořadatelé postaví velké pódium, na kterém bude znít mix žánrů od alternativy přes filmovou hudbu po rock a pop a na své si přijdou děti i dospělí.

Komornějším protipólem této stage bude festivalové centrum na nádvoří Staré radnice, kde načerpáte síly i veškeré informace k festivalovému dění. To vše opět za doprovodu hudby. V ulicích Brna vytvoří festival dle návrhů výtvarnice Kateřiny Šedé speciální "pokoje" pro pouliční muzikanty, tzv. buskery, kteří jsou spolu s flašinetáři, varhaníky u Jezuitů a pianisty v Alfa pasáži tradičními a oblíbenými účastníky Maratonu. Hned dvakrát to platí i pro folklor, který festival propojuje s celou jižní Moravou. Novinkou naopak bude folková či alternativní stage. 

Pořadatelé s radostí oznamují, že letos je většina produkcí zdarma, takže užít si hudbu může opravdu každý. Třeba hvězdy jako Monika Bagárová, Jan P. Muchow, Progres 2, Khoiba, Bombarďáci, minus123minut, Jana Kirschner, Žamboši a mnohé další. Tak jste Brno ještě neslyšeli!

Maraton hudby Brno
Brno
8. – 11. srpna 2019
www.maratonhudby.cz

Žaneta Špetová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daniel Anýž
Jdu s hlavou vztyčenou. Příběh rodiny Milady Horákové
Zeď
Co formovalo Miladu Horákovou? A kde brala tolik síly, odvahy a energie, aby dokázala přežít nacistické věznění a nepodala se ani svým komunistickým vrahům? Čtenářům se poprvé předkládá ucelený příběh celé její rodiny – statečných lidí, kteří krutě zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou. To platí o Miladě Horákové, jejím manželovi Bohuslavu Horákovi i jejich dceři Janě Kánské, která se kvůli dvěma totalitním režimům musela obejít bez rodičů. Skutečný domov našla až jako dospělá žena v USA.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+