Hudba

Zveřejněno dne 10. 5. 2019
Hudební open-air festival ObrFest
Hudební open-air festival ObrFest, který letos již posedmé rozezní městskou část Brno - Maloměřice a Obřany, se těší omlazené tváři a progresivní dramaturgii. O víkendu 14. - 15. června 2019 pořadatelé nabízejí pestrý program, který překračuje žánrové hranice a představuje i brněnskou alternativní scénu.

Pořadatelé program na Facebooku každý týden formou grafické hádanky zveřejnili další jméno. Nyní je kompletní a návštevníci se mohou těšit například na ikonu novátorského popu a královnu loop station Lenku Dusilovou, mladého alternativce a showmana Lazera Vikinga, avantgardní rockovou kapelu Už jsme doma, hereckou legendu Jiřího Schmitzera s jeho písničkářským programem, laptop-folkový projekt Kittchen + Aid Kid i s projekcemi Lindy Arbanové, britského bluesového písničkáře Justina Lavashe nebo česko-polskou písničkářku Beatu Bocek.

Každoročně se divákům představují také brněnské kapely a umělci žijící přímo v městské části Maloměřice-Obřany. Letos zahraje alternativní uskupení Budoár staré dámy, rocková kapela Insania, pouliční šraml Urband nebo čerstvě přistěhovavší se písničkářka Martina Trchová se svým Triem.

Páteční koncerty se odehrají na menším podiu Malostage, v sobotu pak střídavě tam a na velké scéně Obrstage. Malostage mimo jiné poskytne prostor méně známým kapelám, jako je klezmer-world music projekt Der Šenster Gob, art-rocková kapela Wrak!, místní jazzové uskupení Friday Jazz Session a dále dvěma vybraným kapelám z konkurzu, který probíhal od začátku ledna do poloviny března a bylo v něm přihlášeno 38 kapel. Letošním sítem prošla undergroundová brněnská kapela Hrozně a alternative-indie uskupení Where are we now?.

Busking stage
Letošní novinkou je busking stage, která poběží v průběhu celého festivalu ve spolupráci s Kafarou - kulturní farou, jenž v Brně-Obřanech po celý rok provozuje koncerty, výstavy a představení. Její stan nabídne možnost zahrát si každému, kdo přijde s hudebním nástrojem. Tato scéna nebude nijak časově omezena, a bude-li dost hudebníků, možná poběží celou noc.

Spolupráce s Mental Power a Ligou vozíčkářů
ObrFest již tradičně spolupracuje s charitativními projekty. V letošním roce navázal spolupráci s Mental Power Prague Film Festivalem, který dává možnost lidem s mentálním či kombinovaným postižením hrát ve filmech a podílet se na jejich tvorbě. V rámci obou dnů promítne festival několik vybraných vítězných snímků z posledních let. V sobotu večer krátce pohovoří též prezident festivalu, Patrik Henel, a představí celý projekt.
Pokračuje též spolupráce s neziskovou organizací Liga vozíčkářů, která pomáhá hendicapovaným lidem na jejich cestě k samostatnosti. Areál festivalu je bezbariérový a držitelé průkazu ZTP či ZTP/P mají vstup zdarma.

Další doprovodný program
V rámci doprovodného programu se příchozí mohou těšit na řadu výtvarných workshopů, Rodinné divadlo 3věžičky nejen pro děti, originální Improshow, dětský skákací hrad a mnoho dalšího.

Nová grafická tvář festivalu
Festival letos představil také zcela nový vizuál z dílny výtvarnice Martiny Trchové a grafika Tomáše Poprika. Černobílá grafika na barvami přehlcených plakátovacích plochách skutečně vyniká. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit, že si v rámci workshopu "osahají" originální matrice linorytů, které tvoří design festivalu, a sami si je vytisknou. Chystáme též sítotiskovou dílnu, v rámci níž si lidé vytisknou hlavní motiv na triko a odnesou si vlastní dílo domů.

Vstupenky aktuálně pořídíte za speciální cenu 500 Kč (na oba dva dny), 250 Kč (na páteční večer), 400 Kč (na sobotu).

ObrFest 2019
Brno - Maloměřice, fotbalové hřiště na ulici Borky
14. – 15. června 2019
www.obrfest.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+