Hudba

Zveřejněno dne 18. 4. 2019
Monkey Business míří v květnu na Flédu
Čerství držitelé Anděla Monkey Business vyráží na jarní turné k aktuální desce Bad Time For Gentleman, tentokrát v plné sestavě s Terezou Černochovou. Fanoušky skupiny čeká 18. května 2019 na Flédě klasický funkový nářez, afro Romana Holého, dvoje Hammondy a laserová a kostýmní show, která se jen tak nevidí.Monkey Business své aktuální album na Flédě představili už v prosinci. Tehdy však za zraněnou Terezu Černochovou zaskakovala bývalá členka kapely Tonya Graves. Na jarní turné v plné sestavě zve baskytara Monkey Business Pavel Mrázek: "Těžko je se vyhnout klišé, když tiskovku člověk píše. Jak vtipně pozvat na koncerty je práce skoro pro experty. Vzít to zkrátka-nuda stranou, neotrávit řečí planou. Nuže k věci, moji milí. Dozvíte se v malé chvíli, že po klubech jedem šňůru, kde uzříte divů fůru. Hrát začneme v únoru a navštívíme mnohé kraje. My dřeli až do úmoru, zvlášť noty, rytmus, dury, maje. Zahrajem jak starý kousky pro slečny i jejich klouzky. Zahrajem i z nový desky, se srdcem a hlavně hezky. Na své si přijdeš, věc je jistá, ať Turek jsi, či jehovista."

Deváté řadové album Monkey Business vznikalo téměř tři roky a i tentokrát za ním po hudební stránce stojí především kapelník Roman Holý. Dlouho cizelovaným vydavatelským počinem se skupina připomněla jak fanouškům, tak hudebním kritikům, a získala díky němu hned dva tituly v kategorii Skupina roku 2018. Nejprve v podobě sošky Anděla od České hudební akademie a o tři dny později v posluchačské anketě Žebřík, kterou pořádá magazín iReport. "Je to úžasný. Anděl je cena, kterou jsme dostali od porotců a hudebních odborníků, ale tohle je pro nás ohromný v tom, že po devatenácti, skoro dvaceti letech naší existence si na nás vzpomněli lidi, kteří pro nás hlasovali, a to je prostě neuvěřitelný," řekl bezprostředně po udílení cen Žebřík Matěj Ruppert reportérce iReportu.

Na oceňovaném albu, jak tomu u Monkey Business bývá zvykem, účinkuje kromě sedmičlenné kapely i řada významných hostů: pozounista Fred Wesley (James Brown, George Clinton, Count Basie, Maceo Parker ad.), saxofonista Tivon Pennicott (Gregory Porter ad.), klávesista Ondřej Pivec (Ondřej Pivec Organic Quartet, Kennedy Administation, Gregory Porter ad.) nebo zpěvák Ashley Slater (Freak Power). Texty jsou společným dílem dvorního textaře kapely Vratislava Šlapáka, Pavla Mrázka, Romana Holého a Matěje Rupperta.

Také v pilotním singlu Kick The Stupid, které ohlašovalo chystané vydání nové desky a v němž poměrně neobvykle vystupují všichni členové kapely, najdeme mnoho známých tváří: Ewu Farnou, Mardošu (Tata Bojs), Pavla Badyho Zbořila (J.A.R.), Michala Malátného (Chinaski), Michala Dvořáka (Lucie), Bena Cristovao, Pepu Bolana (Mandrage) nebo Vaša Patejdla. V druhém klipu Cpt. Pheromone And Sgt. Nicotine si zahráli herci Matěj Hádek či Adam Vacula. V přestávce jarního turné vznikne třetí, zatím utajovaný klip k novému albu, o němž zatím víme jen tolik, že se bude natáčet v subtropické zemi nedaleko Slovinska.

Koncert Monkey Business
Fléda
18. května 2019 od 20.00
www.fleda.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+