Hudba

Zveřejněno dne 23. 3. 2019
Do Brna se řítí jazz
Vynikající jazzman, klarinetista a držitel Grammy Oran Etkin se představí 1. dubna 2019 od 20.00 ve Staré Pekárně v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Na koncertě vystoupí s improvizovanou sestavou několika špičkových českých muzikantů: Peterem Kormanem, Tiborem Židou, Michalem Grombiříkem, Dušanem Čermákem a Romanem Horváthem.Etkin, v jehož hudbě jsou patrné vlivy Afriky, Dálného východu, Evropy či rodného Izraele, je nejen mimořádným hudebníkem, ale také výtečným pedagogem. O tom se mohou děti i jejich rodiče přesvědčit hned následující den 2. dubna 2019 od 17.00 v Klubu Leitnerova na workshopu Mladí ladí dětem, kde je prostřednictvím vlastní zábavné výukové metody Timbalooloo vtáhne do světa hudby skrze jejich fantazii.

10. ročník festivalu Mladí ladí jazz, jehož záměrem je bourat zažité hudební i dramaturgické představy o jazzu, otevře den před brněnským koncertem v pražské Arše vynikající soulová zpěvačka Andreya Triana, která spolupracovala se zvučnými jmény jako Bonobo či Flying Lotus. Jako support vystoupí Klára Vytisková se svou kapelou. V dalších týdnech se na festivalu představí například Alfa Mist nebo Jameszoo. Vyvrcholením festivalu bude Open Air 30. dubna 2019 na Karlově náměstí v Praze, kterému budou vévodit norští nu-jazzoví kouzelníci Jaga Jazzist.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dispozici v předprodeji v síti GoOut, zvýhodněné vstupné pro návštěvníky do 26 let začíná již na 111 Kč. Více informací na www.mladiladijazz.cz. Oficiální festivalový playlist je k dispozici na Spotify - http://bit.ly/mlj2019-Spotify.

Oran Etkin je znám nejen jako jazzman světového renomé, ale též díky originálnímu způsobu interaktivní hudební výuky pro děti, se kterým se prosadil po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak v jeho pedagogické práci.

Etkinův interaktivní workshop Timbalooloo nabízí zcela unikátní přístup k hudebnímu vzdělávání. "Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly," říká sám Oran Etkin a dodává: "Timbalooloo je klíč k jazyku hudby." Pomocí zábavných her, příběhů a písní ukazuje, že hudba je radost a každý je ve své podstatě muzikantem. Děti se samozřejmě do představení aktivně zapojují a nemusejí znát hudební teorii ani hrát na nějaký nástroj. S metodou Oran úspěšně působí v USA i v dalších evropských zemích.

Oran Etkin s kapelou
Stará Pekárna
1. dubna 2019
www.mladiladijazz.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+