Hudba

Zveřejněno dne 20. 4. 2019
Bobby McFerrin přiveze projekt Gimme 5
Zpěvák, který kouzlí s hlasem, využívá rozsah čtyř oktáv a dokáže vytvořit iluzi vícehlasého zpěvu – to je Bobby McFerrin. Tento desetinásobný držitel hudební ceny Grammy opět navštíví Českou republiku. Spolu se čtyřmi vokalisty z nového hudebního projektu Gimme 5 zazpívá 30. dubna v Praze a 2. května v Brně. Koncerty budou velkým hudebním dobrodružstvím, protože vznikají přímo na pódiu a společně s publikem.Bobby McFerrin se čtveřicí zpěváků a zpěvaček vnesou jedinečnou atmosféru do brněnského Sono Centra. Každé z jejich vystoupení je jiné, spontánní, tvořené momentální inspirací. V Brně si jej budeme moci vychutnat v komorním prostředí a v blízkém kontaktu s umělci. 

Přímo na pódiu tu budou Bobby McFerrin, Judi Vinar, Rhiannon, Joey Blake a David Worm vytvářet skladby, kdy hlavní hudební myšlence písní svými hlasy dávají rytmus i orchestrální podobu. Do improvizací s melodiemi, vymyšlenými na místě, zapojují i publikum. Všichni začali s Bobbym McFerrinem spolupracovat už v souboru Voicestra, který objížděl svět od konce 80. let. 

Gimme 5 je nový hudební projekt muže, který je autorem celkem 15 alb, prodaných ve více než 20 milionech kopií. Dosud plní koncertní sály po celém světě a dál objevuje nekonečný potenciál lidského hlasu.

Vstupenky na koncerty v České republice jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Bobby McFerrin & Gimme 5
Sono Centrum
2. května 2019
www.sonocentrum.cz 

Redakce
Článek otištěn v Kult 04/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+