Hudba

Zveřejněno dne 20. 4. 2019
Bobby McFerrin přiveze projekt Gimme 5
Zpěvák, který kouzlí s hlasem, využívá rozsah čtyř oktáv a dokáže vytvořit iluzi vícehlasého zpěvu – to je Bobby McFerrin. Tento desetinásobný držitel hudební ceny Grammy opět navštíví Českou republiku. Spolu se čtyřmi vokalisty z nového hudebního projektu Gimme 5 zazpívá 30. dubna v Praze a 2. května v Brně. Koncerty budou velkým hudebním dobrodružstvím, protože vznikají přímo na pódiu a společně s publikem.Bobby McFerrin se čtveřicí zpěváků a zpěvaček vnesou jedinečnou atmosféru do brněnského Sono Centra. Každé z jejich vystoupení je jiné, spontánní, tvořené momentální inspirací. V Brně si jej budeme moci vychutnat v komorním prostředí a v blízkém kontaktu s umělci. 

Přímo na pódiu tu budou Bobby McFerrin, Judi Vinar, Rhiannon, Joey Blake a David Worm vytvářet skladby, kdy hlavní hudební myšlence písní svými hlasy dávají rytmus i orchestrální podobu. Do improvizací s melodiemi, vymyšlenými na místě, zapojují i publikum. Všichni začali s Bobbym McFerrinem spolupracovat už v souboru Voicestra, který objížděl svět od konce 80. let. 

Gimme 5 je nový hudební projekt muže, který je autorem celkem 15 alb, prodaných ve více než 20 milionech kopií. Dosud plní koncertní sály po celém světě a dál objevuje nekonečný potenciál lidského hlasu.

Vstupenky na koncerty v České republice jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Bobby McFerrin & Gimme 5
Sono Centrum
2. května 2019
www.sonocentrum.cz 

Redakce
Článek otištěn v Kult 04/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+