Hudba

Zveřejněno dne 4. 3. 2019
JazzFestBrno láká na premiéru trumpetisty Crokera
Brněnské jaro bude už poosmnácté patřit jazzu. Festival JazzFestBrno zahájí 13. března 2019 v Sono Centru koncert amerického saxofonisty Branforda Marsalise. Marsalis na začátku osmdesátých let vtrhl na scénu jako saxofonista, přinášející novou energii a úctu k jazzové tradici. Pro jazz nadchl zástupy nových fanoušků. Ani se třemi Grammy ve své sbírce však neusíná na vavřínech a dál rozvíjí svůj talent a rozšiřuje hudební obzory sobě i svým posluchačům.Druhý festivalový večer 16. března 2019 v Divadle Husa na provázku přinese posluchačům verše polského básníka Juliana Tuwima, které zhudebnila přední česká trumpetistka Štěpánka Balcarová společně s polskou zpěvačkou Małgorzatou Hutek. Kontrast vytvoří druhý koncert večera v podání amerického trumpetisty Theo Crokera, který ve své tvorbě využívá prvky hip hopu a funku. Brněnský koncert bude jeho českou premiérou a zároveň jedinou zastávkou v České republice v rámci jeho evropského turné.

"Kdo má rád hudební experimenty, kterým nechybí vysoká umělecká kvalita, rozhodně by měl vyrazit do Husy na provázku i o den později na sólový koncert amerického trumpetisty Petera Evanse a brněnského saxofonisty Pavla Zlámala s jeho početným Divergent Connections Orchestra," láká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka. Další březnový program nabídne zahraniční hvězdy Billyho Cobhama a Juliana Lage, brněnské kapely The Abs a Peter Korman Quintet a také nový off-programový večer Tension, který představí hudebníky, pohybující se na pomezí jazzové a elektronické scény.

JazzFestBrno 2019
Brno
13. března – 30. dubna 2019
www.jazzfestbrno.cz

Radek Babička
Článek otištěn v Kult 03/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+