Hudba

Zveřejněno dne 12. 11. 2018
Podzimní JazzFestBrno připravuje premiéru Terence Blancharda
Festival JazzFestBrno v rámci svých podzimních ozvěn pozval k brněnské premiéře amerického trumpetistu a skladatele Terence Blancharda s uskupením E-Collective. Rodák z New Orleans získal už pět cen Grammy, z toho dvě za nejlepší jazzové instrumentální sólo."Blanchard je nejen úžasný trumpetista, ale především skvělý a stylově široce rozkročený skladatel a aranžér. Navíc jde s dobou. Nebál bych se dokonce říci, že v šestapadesáti letech ukazuje cestu mladším generacím. Jeho hudba pulsuje rytmem s kořeny v New Orleans a zároveň je plná barev," říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka. Blanchardovo jméno rezonuje i filmovým světem. Složil totiž hudbu k více než třiceti celovečerním filmům a jeho skladatelskou všestrannost už mnohokrát využil i hollywoodský režisér Spike Lee, mimo jiné také pro film 25. hodina v hlavní roli s Edwardem Nortonem. Blanchard byl za hudbu k tomuto snímku nominován na Zlatý Globus.

Druhý koncert minisérie obstará kamerunský multiinstrumentalista, ale především basista a zpěvák Richard Bona se svou domovskou kapelou Richard Bona Group. Kamerunský basový kouzelník loni na jaře se svým projektem Mandekan Cubano nadchnul publikum ve vyprodaném Janáčkově divadle. Nyní se muž s přezdívkou "africký Sting" do moravské metropole vrací, aby ukázal další ze svých hudebních tváří.

Terence Blanchard zahraje 23. listopadu v Sono Centru, Richard Bona na stejném místě o dva dny později. Vstupenky jsou k dispozici na webu jazzfestbrno.cz a v běžných předprodejích.

Podzimní JazzFestBrno 2018
Sono Centrum
23. a 25. listopadu 2018 od 19.30
www.jazzfestbrno.cz

Radek Babička
Článek otištěn v Kult 11/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jennifer Ackermann
Genialita ptáků
Kazda
Jak mohou ptáci vytušit, že se blíží bouře, o které my zatím nemáme sebemenší ponětí? Jak najdou cestu do tisíce kilometrů vzdálených míst, když tam nikdy nebyli? Jak dovedou přesně napodobit složité zpěvy desítek dalších druhů? Jak si po šesti měsících pamatují, kam si na ploše o velikosti stovek čtverečních kilometrů ukryli potravu? Autorka sesbírala nejnovější poznatky a vytvořila srozumitelný celek. Nezapomněla přidat svůj typický humor, čtivost a nadhled. Ať už jste kdokoli, sousloví ptačí mozeček budete po přečtení této knihy chápat zcela jinak.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+