Hudba

Zveřejněno dne 24. 4. 2018
Hudební koncerty za využití moderních technologií
Hudební fakulta JAMU připravila sérii jedinečných koncertů, ve kterých posluchači v Brně uslyší současnou elektronickou hudbu. Ve čtyřech květnových večerech se v Divadle na Orlí osobně představí autoři, jejichž některá díla interaktivně dotvoří samo publikum.


„Jde o skutečně mimořádnou příležitost vyslechnout si nejaktuálnější kompozice soudobé elektronické hudby. Akusmatická hudba v unikátním provedení prostorového zvuku v takovém rozsahu v Brně dosud nebyla představena,“ řekl student doktorského studia Katedry kompozice, dirigování a operní režie (KKDR) HF JAMU Jiří Suchánek, který na čtvrtek 3. května od 19 hodin připravil program 3. koncertu ze série pod názvem „SONIX“ večer akusmatické hudby. Ve spolupráci s Koninklijk Conservatorium a Institute of Sonology Den Haag (NL) návštěvníci v Divadle na Orlí/ hudebně-dramatické laboratoři JAMU v Brně uslyší díla Laury Agnusdei (IT), Carlose Florese (MEX), Natalie Plevákové (CZ), Sary Pinhero (P), Barryho Yuk Bun Wana (HK) a Jana Kavana (CZ).
Nabídku koncertů završí tři absolventské večery oboru Multimediální kompozice KKDR HF JAMU. „Celá série multimediálních koncertů je taktéž ukázkou možností využívání pokročilých technologií v umění a dokladem širokého mezinárodního charakteru studia na Katedře kompozice, dirigování a operní režie HF JAMU, kde studují mladí lidé skutečně z celého světa,“ doplnil pedagog docent Richard Fajnor.
Ve středu 9. května od 19. hodiny zájemci vstoupí do interaktivní instalace Snít o kybernetické budoucnosti Marka Andrýska (CZ), absolventa magisterského studia. Dílo je vystavěno na kontrastu manipulovaného záznamu skutečnosti a konstruovaného digitálního světa virtuální reality s použitím různých příkladů z historie „cyber artu“. Je vytvořeno přímo pro konkrétní prostor divadla. Poté bude předvedena audiovizuální kompozice Light in the Shadow Yuk Bun Wana z Hong Kongu, absolventa bakalářského studia. Kompozice využívá napětí mezi světlem a stíny reprezentované v hudební složce díla kombinací elektronického zvuku a hry na bicí nástroje Martina Švece, doplněných videoprojekcemi. 

Ve čtvrtek 10. května od 19 hodin bude uvedeno představení Vlny/ memorandum pokroku Aliaksandra SIADYMAU z Minsku (BY), absolventa bakalářského studia. Taneční performance bude doplněna o projekce i hudbu v kvadrofonním provedení a je autorskou volnou adaptací novely Vlny ztišující vítr Arkadije a Borise Strugackých. Večer doplní autorská díla studentů prvního ročníku Pomezí Davida Petráše (SK) a Spomienky Ladislava Dudoka (SK).
V pátek 11. května taktéž v 19 hodin se uskuteční multimediální performance Smíšené signály Natálie Plevákové (CZ), absolventky bakalářského studia. Diváci vstoupí do 4-kanálové interaktivní videoinstalace, kde proběhne ve třech dějstvích „...ve fragmentech příběhovosti, jež vznikla pomocí autorské zvukové syntézy, hlasu a internetového kurátorství“ multimediální performance inspirovaná skutečnými příběhy. Vývoj děje a výsledný tvar díla může významným způsobem ovlivnit každý divák v publiku pomocí „chytrých zařízení“.  Na všechny večery je vstupné ve výši padesát korun.
Další info také na: http://divadlonaorli.jamu.cz/


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+