Hudba

Zveřejněno dne 19. 7. 2017
Noc plná balkánských rytmů
Špilberk Balkannn je balkánská scéna multižánrového festivalu Maraton hudby, který se bude konat na nádvořích hradu Špilberk 12. srpna 2017. Čeká nás odpoledne plné balkánských rytmů, kejklířů, balkánského jídla a různé další zábavy.Celý program se bude skládat z balkánských kapel známých po celé Evropě. Hlavním tahounem večera bude bosenská Dubioza Kolektiv, která přiváží svou energickou show plnou „ožehavých témat“ a neotřelých rytmů. Kapela se po vydání posledního alba stala obrovskou záležitostí východní Evropy, procestovala USA a byla zvolena nejlepší kapelou festivalu Eurosonic.

Dalším vystupujícím není nikdo jiný než oblíbená „turbopolka“ Russkaja ze sousedního Rakouska. Tato kapela, hrající na pomezí stylu gypsy punk, folk punk a SKA, učarovala návštěvníkům mnoha festivalů a začíná se rozkoukávat na mezinárodním poli. Neskutečné energii, kterou dokáže naservírovat publiku, nejde odolat, a když vytasí své cover verze největších světových hitů, tančí již každá duše.

Třetím zahraničním účastníkem tohoto dne jsou maďarští Bohemian Betyars. Kapela, která je na začátku svého tažení mimo rodnou hroudu, však nadchne každého, kdo má rád gypsy punk v balkánském stylu v neuvěřitelném rytmu.

Domácí scénu budou zastupovat Circus Brothers, kapela, která má za sebou čerstvé vydání posledního alba (ještě pod názvem Circus Problem), s nímž objela celou zem a dostala se i do celé Evropy. Toto uskupení na vás od prvních tónů dýchne pohodovou atmosféru a chuť tančit, bavit se a hýřit pohybem.

After party celého dne si vezmou na starost kluci ze známého dua MALALATA, kteří svou show plnou balkánských beatů zakončí večer plný energie, hudby a všudypřítomné zábavy.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Hany Abud-Assad
Hora mezi námi - DVD
Cinemart
Alex je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Zaskočí ji však nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem, lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+