Hudba

Zveřejněno dne 19. 7. 2017
Noc plná balkánských rytmů
Špilberk Balkannn je balkánská scéna multižánrového festivalu Maraton hudby, který se bude konat na nádvořích hradu Špilberk 12. srpna 2017. Čeká nás odpoledne plné balkánských rytmů, kejklířů, balkánského jídla a různé další zábavy.Celý program se bude skládat z balkánských kapel známých po celé Evropě. Hlavním tahounem večera bude bosenská Dubioza Kolektiv, která přiváží svou energickou show plnou „ožehavých témat“ a neotřelých rytmů. Kapela se po vydání posledního alba stala obrovskou záležitostí východní Evropy, procestovala USA a byla zvolena nejlepší kapelou festivalu Eurosonic.

Dalším vystupujícím není nikdo jiný než oblíbená „turbopolka“ Russkaja ze sousedního Rakouska. Tato kapela, hrající na pomezí stylu gypsy punk, folk punk a SKA, učarovala návštěvníkům mnoha festivalů a začíná se rozkoukávat na mezinárodním poli. Neskutečné energii, kterou dokáže naservírovat publiku, nejde odolat, a když vytasí své cover verze největších světových hitů, tančí již každá duše.

Třetím zahraničním účastníkem tohoto dne jsou maďarští Bohemian Betyars. Kapela, která je na začátku svého tažení mimo rodnou hroudu, však nadchne každého, kdo má rád gypsy punk v balkánském stylu v neuvěřitelném rytmu.

Domácí scénu budou zastupovat Circus Brothers, kapela, která má za sebou čerstvé vydání posledního alba (ještě pod názvem Circus Problem), s nímž objela celou zem a dostala se i do celé Evropy. Toto uskupení na vás od prvních tónů dýchne pohodovou atmosféru a chuť tančit, bavit se a hýřit pohybem.

After party celého dne si vezmou na starost kluci ze známého dua MALALATA, kteří svou show plnou balkánských beatů zakončí večer plný energie, hudby a všudypřítomné zábavy.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Fuks
Myši Natálie Mooshabrové - audiokniha
Radioservis
Temný až hororový příběh chudé vdovy Natálie Mooshabrové se odehrává ve fantastickém světě ovládaném diktátorem, ve světě, který spojuje technický pokrok s téměř středověkou realitou života. „A kdybyste měl, pane doktore, nějaké potíže, s důvěrou se na mě obraťte...“ měl doporučit Fuksovi jeho známý psychiatr po přečtení knihy. Román s prvky grotesky, hororu i fantastické pohádky. Na první pohled obyčejný příběh chudé stařeny skrývá atmosféru strachu pokřiveného života v odosobněném totalitním státě, román byl poprvé vydán v roce 1970. Kdo je paní Mooshabrová, chudá vdova po kočím z pivovaru, pronásledovaná strachem z „myší“ a ústrky svých dětí? Audiokniha je také vzpomínkou na letos zesnulého Jiřího Ornesta, vynikajícího herce a režiséra.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+