Hudba

Zveřejněno dne 19. 7. 2017
Noc plná balkánských rytmů
Špilberk Balkannn je balkánská scéna multižánrového festivalu Maraton hudby, který se bude konat na nádvořích hradu Špilberk 12. srpna 2017. Čeká nás odpoledne plné balkánských rytmů, kejklířů, balkánského jídla a různé další zábavy.Celý program se bude skládat z balkánských kapel známých po celé Evropě. Hlavním tahounem večera bude bosenská Dubioza Kolektiv, která přiváží svou energickou show plnou „ožehavých témat“ a neotřelých rytmů. Kapela se po vydání posledního alba stala obrovskou záležitostí východní Evropy, procestovala USA a byla zvolena nejlepší kapelou festivalu Eurosonic.

Dalším vystupujícím není nikdo jiný než oblíbená „turbopolka“ Russkaja ze sousedního Rakouska. Tato kapela, hrající na pomezí stylu gypsy punk, folk punk a SKA, učarovala návštěvníkům mnoha festivalů a začíná se rozkoukávat na mezinárodním poli. Neskutečné energii, kterou dokáže naservírovat publiku, nejde odolat, a když vytasí své cover verze největších světových hitů, tančí již každá duše.

Třetím zahraničním účastníkem tohoto dne jsou maďarští Bohemian Betyars. Kapela, která je na začátku svého tažení mimo rodnou hroudu, však nadchne každého, kdo má rád gypsy punk v balkánském stylu v neuvěřitelném rytmu.

Domácí scénu budou zastupovat Circus Brothers, kapela, která má za sebou čerstvé vydání posledního alba (ještě pod názvem Circus Problem), s nímž objela celou zem a dostala se i do celé Evropy. Toto uskupení na vás od prvních tónů dýchne pohodovou atmosféru a chuť tančit, bavit se a hýřit pohybem.

After party celého dne si vezmou na starost kluci ze známého dua MALALATA, kteří svou show plnou balkánských beatů zakončí večer plný energie, hudby a všudypřítomné zábavy.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marek Najbrt
Prezident Blaník - DVD
Falcon
Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+