Hudba
Pro naše komorní koncerty v rámci festivalů PonavaFest a Maratonu hudby Brno jsme vybrali moderní hudbu vážnou i jazzovou, kterou lze hrát i pod širým nebem. „A Fiddler’s Tale“ („Příběh šumaře“) je kompozice inspirovaná „Příběhem vojáka“, kterou složil Igor Stravinskij během první světové války, když byl v exilu. Zkomponoval ji pro provádění zejména na nekonvenčních místech, což se hodí i pro nejisté časy, které právě zažíváme, s ohledem na měnící se omezení velikosti souborů a publika.  

Hudba – celý článek
6. 8. 2020
Beznadějně vyprodaný je zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk, který začíná příští úterý 11. srpna 2020. Vstupenky na Beethovena, Čajkovského a Orffa zmizely pár týdnů po začátku prodeje.

Hudba – celý článek
5. 8. 2020
Původně měla být těchto koncertů celá řada. Jeden se měl odehrát i v Brně na Špilberku. Jenže pak přišel nouzový stav, karanténa a nikdo nevěděl, co bude dál. Bučovice nakonec zůstaly pro tento rok místem jediného společného koncertu Hradišťanu s Vlastou Redlem na jižní Moravě.
Hudba – celý článek
4. 8. 2020
Pro kolik lidí? Za jakých podmínek? Ano? Ne? Takové byly přípravy letošního 21. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk. „Nakonec vše, zdá se, dobře dopadlo. Co je důležité, na finální podobě se neprojevila dlouhá nejistota, nemuseli jsme sahat k improvizacím a náhradním řešením,“ uvedla ředitelka pořádající Filharmonie Brno Marie Kučerová s tím, že festival se letos koná od 11. do 21. srpna.

Hudba – celý článek
29. 7. 2020
Také 22. ročník Hudebního festivalu Petra Dvorského poznamenala omezení spojená s pandemií covid-19. Nebylo jednoduché rozhodnout, zda ročník zrušit, nebo přesunout. Nevzdali jsme to, a tak se v netradičním termínu od 12. do 26. září 2020 festival uskuteční, s pozměněným programem a pod střechou. Program festivalu i další informace najdete na novém festivalovém webu www.festivalpetradvorskeho.cz.

Hudba – celý článek
26. 7. 2020
Od 1. do 7. srpna 2020 se v bude konat 29. Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno 20 – podle časopisu Classical Guitar Magazine jeden z nejzajímavějších kytarových festivalů Evropy.

Hudba – celý článek
16. 7. 2020
Jeden z nejstarších českých hudebních festivalů se vrací na scénu a oznamuje svůj program. J.A.R., Bára Poláková, Visací zámek, Plastic People, Mňága a Žďorp, Michal Prokop a Framus Five nebo Originální Pražský Synkopický Orchestr – to jsou některá ze jmen různorodé dramaturgie, která se objeví na pódiích "Fótra všech festivalů".

Hudba – celý článek
15. 7. 2020
Muzeum romské kultury připravilo pro veřejnost sérii letních novinek, které osvěžují letní kulturní mapu města Brna. Koncerty romských hudebních hvězd, podcast, živelné programy pro rodiny s dětmi a nová, návštěvnicky příjemnější otevírací doba

Hudba – celý článek
7. 7. 2020
16. ročník Hudebního festivalu Znojmo se navzdory koronavirovým opatřením uskuteční v nezměněné podobě a v plném rozsahu. Je tak jednou z mála letních akcí, které se uskuteční v plánovaném termínu. Od 9. do 26. července 2020 se tak ve Znojmě a okolí odehraje více než 25 hudebních akcí. Ústředním tématem bude prolnutí divadla a hudby. Podtitul zní Hudba v divadle, divadlo v hudbě.

Hudba – celý článek
5. 7. 2020
Spojení hudebních legend napříč žánry – to přináší zbrusu nové dvojalbum se záznamem společného koncertu Hradišťanu, Spirituálu Kvintetu a Dagmar Peckové. Na první pohled netradiční hudební koktejl zaznamenal nebývalý posluchačský úspěch v loňském roce, kdy s ním tito interpreti brázdili koncertní pódia. Jak celý projekt vznikl, čím je mimořádný a do čeho dalšího se hodlá pustit – o tom je náš rozhovor s primášem Hradišťanu Jiřím Pavlicou.
Hudba – celý článek
4. 7. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Bogdan Trojak
Safíroví ledňáčci a Glutaman
Baobab
Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+