Hudba
Po bezmála třech měsících se do Besedního domu vracejí koncerty. Projekt s názvem Konec streamu. Hrajeme zase živě! nabídne od příštího úterý celkem osm koncertů ve čtyřech dnech.
Hudba – celý článek
23. 5. 2020
Pořadatelé festivalu JazzFestBrno se rozhodli přesunout termíny všech koncertů letošního ročníku. Učinili tak v souvislosti se stále platným zákazem hromadných akcí a nejistou situací ohledně mezinárodního cestování v nejbližších měsících. Žádný koncert se tedy v původně plánovaném festivalovém termínu od 15. března do 9. června neuskuteční.

Hudba – celý článek
13. 5. 2020
Troufám si říct, že u Michala Hrůzy je každé nové album očekávané se zájmem: S čímpak asi tento hitmaker přijde? Jde totiž o jednoho z mála hudebníků české pop-music, který si své písně píše většinou sám a má výrazný úspěch.

Hudba – celý článek
10. 5. 2020
Snová opera, virtuózní žalm, vznešené rekviem, pastýřská mše, oratorium o "Síle hudby", speciální vokální program, znovuobjevení F. I. Tůmy, novodobá světová premiéra oratoria pozdního moravského baroka – to je ve zkratce 8 koncertů 9. sezony oblíbeného cyklu Czech Ensemble Baroque, který začíná barokní pantomimou 24. září 2020 a je již v prodeji!

Hudba – celý článek
4. 5. 2020
Kapela Wohnout vypouští ven novinku Jsme na zkoušce v roušce. Písnička vznikla v době karantény bez zkoušení, jen přes internet, a jako hosty si tentokrát Wohnouti přizvali Terezii Kovalovou, Daru Rolins, Oto Klempíře, Vaška Bláhu z Divokýho Billa, Márdiho z Vypsané Fixy, Kubu Rybu z Rybiček 48, Pokáče a Dr. Štefánika z Horkýže Slíže.

Hudba – celý článek
30. 4. 2020
Janáčkova filharmonie Ostrava se zapojuje do online hudebního dění. Pro příznivce klasické hudby, kterým jistě stejně jako ostravskému orchestru chybí v těchto dnech koncerty, připravila pravidelné živé přenosy z vystoupení svých členů.

Hudba – celý článek
15. 4. 2020
Zpřístupnit unikátní koncertní podobu svých skladeb se týden před vydáním nové desky rozhodla v Praze žijící slovenská umělkyně Katarzía. Fanoušci se tak i v době zákazu veřejných vystoupení mohou potěšit jejími písněmi v orchestrálních aranžích, které zazněly loni v létě na bratislavském festivalu Viva Musica! Mezi už zveřejněnými skladbami je také novinka Bonsai a impozantní duet Katarzíe s Danem Bártou.
Hudba – celý článek
12. 4. 2020
Postní, kontemplativní koncert představí jednu z největších latinských hudebních sekvencí Stabat Mater, jak ji ztvárnili tři různí hudební skladatelé: G. F. Sances, A. Scarlatti a I. Tůma. Sólistou Sancesovy kantáty bude vycházející česká kontratenorová hvězda Vojtěch Pelka. Duchovní poezii v kostele Sv. Michala si určitě nenechte ujít. Srdečně zve orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque.

Hudba – celý článek
16. 3. 2020
Brno bude konečně mít svůj hudební festival pod širým nebem. Pop Messe přiveze do jihomoravské metropole především mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem POP. První ročník láká na zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Tommy Cash, Algiers, Acid Arab, KOKOKO! nebo Sóley. Dvoudenní akce proběhne 24.–25. července 2020 v Brně v areálu Za Lužánkami. Vstupenky jsou v prodeji za 840 Kč. 

Hudba – celý článek
15. 3. 2020
Nestárnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém recitálu nebo zástupci generace přinášející do současného jazzu čerstvý vítr – Delvon Lamarr, Nubya Garcia a Camille Bertault. To jsou jen někteří z téměř dvou desítek umělců, kteří přibyli k již dříve oznámeným hvězdám 19. ročníku mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno.

Hudba – celý článek
9. 3. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+