Hudba
Ikony německé taneční scény Extrawelt se vrací do Česka. Tvůrci originálních minimal-elektronických tracků vystoupí 22. února 2019 na Flédě v rámci festivalu Echoes. Představí zde materiál z čerstvého alba Unknown.
Hudba – celý článek
11. 1. 2019
Co by to bylo za začátek roku bez Persistence Tour? Od roku 2005 se stalo toto putovní turné jistotou na koncertním poli, které přináší to nejlepší nejen z hardcore scény. A letos, už počtrnácté, tomu v Sonocentru nebude jinak!
Hudba – celý článek
5. 1. 2019
Na Tři krále, 6. ledna 2019, vystoupí v Mahenově divadle Roman Horký a jeho skupina Kamelot, zahajující turné k novému albu Země tvých dlaní.

Hudba – celý článek
29. 12. 2018
Lucie patří mezi ty kapely, které jsou schopny svými starými hity vyplnit prakticky celý večer, aniž by zahrály cokoli nového. Tohle sice není případ turné EVOLUCIE, ale i tak byly nové songy z nového stejnojmenného alba vlastně spíš takové řekněme záložky.

Hudba – celý článek
25. 12. 2018
Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který se uskuteční od 13. března do 30. dubna 2019. Z kolébky jazzu do Brna vůbec poprvé zavítá saxofonista Branford Marsalis, z Britských ostrovů zase kytarista John McLaughlin a kapela GoGo Penguin. Premiérové vystoupení na JazzFestu Brno čeká amerického bubeníka Billyho Cobhama.

Hudba – celý článek
19. 12. 2018
Vánoční a zároveň narozeninový koncert. I tak by se dala ve stručnosti nazvat událost, kterou na 17. prosince 2018 připravil brněnský big band Cotatcha Orchestra.
Hudba – celý článek
4. 12. 2018
Všichni milovníci swingových rytmů a melodií dostanou příležitost vychutnat si koncert, který se uskuteční v neděli 2. prosince 2018 v Kulturním domě Rubín na Makovského náměstí 3 v Brně-Žabovřeskách.

Hudba – celý článek
27. 11. 2018
Vojtěch Dyk je jedním z našich nejznámějších a v současnosti rozhodně i nejvytíženějších zpěváků. Účinkuje v bezpočtu projektů, přičemž momentálně stojí v popředí jeho aktivit Bernsteinova mše - mimořádné dílo amerického skladatele Leonarda Bernsteina, v níž se Vojtěch zhostil hlavní role Celebranta. Už 8. prosince 2018 s ní spolu s další stovkou zpěváků a tanečníků vystoupí také v brněnském Rondu.
Hudba – celý článek
20. 11. 2018
Brzy nás všechny zavalí lavina pravého funky se šlehačkou, zválcují nás diskokoule a zasypou zlaté flitry. Funky Chicken pořádají večírek pro všechny své fanynky a jejich kamarádky, ale i kamarády, dědy, mamky, tety…
Hudba – celý článek
18. 11. 2018
Festival JazzFestBrno v rámci svých podzimních ozvěn pozval k brněnské premiéře amerického trumpetistu a skladatele Terence Blancharda s uskupením E-Collective. Rodák z New Orleans získal už pět cen Grammy, z toho dvě za nejlepší jazzové instrumentální sólo.

Hudba – celý článek
12. 11. 2018
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Xiao Hong
Dětská nevěsta
Verzone
Antologie šesti povídek od čínské spisovatelky Xiao Hong (1911–1942) zahrnuje šest delších i kratších próz, ve kterých autorka se šokující přímočarostí popisuje brutalitu venkovského života na čínském severovýchodě, šikanu v internátní škole nebo prospěchářství sobeckého intelektuála. Zahrnuté povídky patří k jejím nejznámějším a byly vybrány tak, aby postihly autorčin tvůrčí růst a zrání. Pro její „nevyhovující“ postoje dlouho nemohly texty Xiao Hong v Číně vycházet, avšak dnes je řazena k nejvýznamnějším autorům své doby a moderní čínské literatury vůbec. Její dílo bylo přeloženo do mnoha jazyků, česky vychází poprvé.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+