Hudba
Brněnskou hudební scénu jako svěží vítr načechrala nová hudební formace. Jmenuje se Evolet, své první album pokřtila v Mersey klubu 26. června a její duší je Eva Jurčáková, vystudovaná psycholožka a rodačka od Trenčína. Právě ona nám projekt svou zvučnou mateřštinou představila.

Hudba – celý článek
11. 9. 2019
Série osmi kouzelných večerů barokní a klasicistní hudby I. jakosti v podání Czech Ensemble Baroque začíná 18. září 2019 lahůdkami z kroměřížského archivu. Až do toho dne lze pořídit cenově výhodné předplatné – 8 koncertů již od 750 Kč. Na zahajovacím koncertě uslyšíte "Styllus fantasticus" aneb nejsvobodnější a naprosto neomezený způsob komponování v dílech Pavla Josefa Vejvanovského.

Hudba – celý článek
2. 9. 2019
Už tuto středu 21. srpna 2019 zahrají v rámci série Rock for People Concerts na brněnském výstavišti punkrockové legendy The Offspring. Na jednu z největších hudebních událostí léta zbývá už jen posledních pár vstupenek.
Hudba – celý článek
20. 8. 2019
52. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 16. a 17. srpna 2019 v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, zveřejnil svůj kompletní program.

Hudba – celý článek
14. 8. 2019
Filharmonie Brno pořádá již 20. ročník svého Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk. Velké nádvoří hradu Špilberk bude ve druhé polovině srpna 2019 opět dějištěm tradičního hudebního open-air festivalu, který každoročně nabízí obyvatelům a návštěvníkům Brna letní kulturní vyžití pod širým nebem v krásném hradním areálu.
Hudba – celý článek
13. 8. 2019

Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí. Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po šňůře po českých hradech Točníku, Kunětické hoře, Švihově a Rožmberku nad Vltavou přesouvá na Moravu jako Moravské hrady.CZ. 

Hudba – celý článek
6. 8. 2019
Ukrajinská rapperka Alyona Alyona přiveze 26. září 2019 do Brna zprávu o současném stavu ukrajinského rapu a originální výpověď o vlastní krkolomné cestě k úspěchu. Zvolila pro ni ukrajinštinu místo angličtiny, autentičnost místo marketingové vyumělkovanosti a příběhovost místo nekonečných frází o kouření trávy. Na Flédě představí debutové album Pushka, syrový obraz všedního života ve své zemi.
Hudba – celý článek
3. 8. 2019
Beatles jako klasika pop music neobyčejně dobře zapadá i do programu MHF Petra Dvorského, který je většinově věnován spíše hudbě klasické. Koncert 10. srpna 2019 v jaroměřické zámecké zahradě propojí Moravskou filharmonii Olomouc s jednou z nejlepších revivalových skupin na světě – The Backwards. Rozmlouvali jsme s Františkem Suchanským alias Georgem Harrisonem.

Hudba – celý článek
31. 7. 2019
V rámci 21. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského se v období od 3. do 17. srpna 2019 v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech, Třebíči a Valči uskuteční celkem deset koncertů se širokým programovým záběrem – od folkloru, českých písní i francouzských šansonů přes spojení klasiky a popu po operní gala doplněné baletem. 

Hudba – celý článek
30. 7. 2019
Jedno město hudby UNESCO, čtyři srpnové dny, mnoho různorodých míst, desítky koncertů, performancí, happeningů, stovky účinkujících a tisíce hudbymilovných, spokojených lidí. A vstup na většinu akcí zdarma! To bude Maraton hudby Brno 2019, který město promění v jedno velké hudební pódium.

Hudba – celý článek
26. 7. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Fulghum
Opravdová láska. Příběhy Roberta Fulghuma a jeho čtenářů - audiokniha
Tympanum
Co je to opravdová láska? Při svém pátrání po odpovědi na tuto otázku posbíral autor mnoho příhod, které mu vyprávěli nebo sepsali přátelé a věrní čtenáři. Jejich příběhy vykreslují lásku v nejrozličnějších podobách. Může to být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství bez očekávání nebo oční kontakt dvou cizích lidí. Láska má mnoho nečekaných podob a Robert Fulghum se svými čtenáři od toho nejmladšího, osmiletého, až po nejstaršího, osmadevadesátiletého, odhaluje, že každá z nich je opravdová.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+