Hudba
Milovníci varhanního umění mohou využít pestré nabídky jedinečné hudby, která v Brně rozezní prostory jezuitského kostela, Červený kostel, loretánskou kapli a kostel sv. Augustina. Na 39. ročníku festivalu se vedle domácích umělců představí interpreti z USA, Itálie, Polska, Slovenska a Maďarska

Hudba – celý článek
24. 5. 2019
Český rozhlas Brno oslaví 1. června 2019 své 95. narozeniny velkým koncertem! Brněnským rozhlasem prošla řada hereckých a hudebních legend. Svou slávu na vlnách nejstaršího moravského rádia zažil Karel Höger, Oldřich Nový nebo Jožka Černý a zástupy dalších. Proto se brněnský rozhlas rozhodl uspořádat velkou oslavu svých narozenin, která začne v 19.00 na Brněnské přehradě.
Hudba – celý článek
22. 5. 2019
Tóny krásné hudby, výjimeční hosté a krásná místa jeskyní Moravského krasu – tím vším bude 22. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy. Startujeme 12. června ve Sloupsko – šošůvské jeskyni se souborem Arrhythmia, 13. června uslyšíte Miroslava Žbirku, 14. června Marii Rottrovou, 15. června tradiční Spirituál kvintet a o závěr festivalu se 16. června postará uznávaný houslista Jaroslav Svěcený a Ladislav Horák a akordeonem.

Hudba – celý článek
19. 5. 2019
Vysoké učení technické v Brně oslaví své 120. výročí hudebním festivalem Pojďme slavit spolu!, který se uskuteční v sobotu 25. května 2019 v areálu Pod Palackého vrchem (Kolejní 7) v Brně. Festival je pro všechny zcela zdarma. Mezi vystupujícími figuruje například zpěvák Richard Müller, N.O.H.A. nebo Barbora Poláková. V tento den bude od 11. do 15. hodiny možné navštívit i fakulty a laboratoře VUT.

Hudba – celý článek
17. 5. 2019
Hudební open-air festival ObrFest, který letos již posedmé rozezní městskou část Brno - Maloměřice a Obřany, se těší omlazené tváři a progresivní dramaturgii. O víkendu 14. - 15. června 2019 pořadatelé nabízejí pestrý program, který překračuje žánrové hranice a představuje i brněnskou alternativní scénu.
Hudba – celý článek
10. 5. 2019
Kantáta Super Flumina Babylonis byla za života Františka Xavera Richtera jeho nejúspěšnějším dílem. Vy si ji vyslechnete v novodobé světové premiéře spolu s cembalovým koncertem v krásných barokních kulisách kostela u Minoritů. Jako sólistka vystoupí B. M. Willi a Czech Ensemble Baroque tímto koncertem a natočením programu na CD uzavře cyklus nahrávek a světových premiér děl tohoto skladatele.
Hudba – celý článek
8. 5. 2019
Jak trávit letní večery v Brně? Tancem! Během května a června 2019 na piazzettě na Moravském náměstí proběhne ve spolupráci s festivalem Dance Brno akce Tančírny pod Janáčkem s rozmanitou nabídkou tanečních i hudebních stylů. Zkušení hudebníci a lektoři se postarají o příjemně strávený čas pod širým nebem. Těšit se můžete nejen na swing, ale také na street dance či new style hustle, a to vše ve volně přístupných lekcích.

Hudba – celý článek
1. 5. 2019
Možná leckoho napadne: Čím to, že je rocker Michal Dvořák tak zaujatý hudbou barokního skladatele Antonia Vivaldiho? Natolik, že připravil světovou multiefektní hudební show, složenou ze skladeb tohoto mistra?
Hudba – celý článek
30. 4. 2019
Letošní ročník festivalu Dance Brno 2019 navazuje na loňský projekt Dance Brno 100 a více než čtvrt století pořádaný festival Tanec Brno. Aktuální ročník představí jeden z předních souborů Pobaltí, dále Slovinský balet národního divadla, italský soubor současného tance Spellbound Contemporary Ballet a českým zástupcem bude balet Jihočeského divadla. Diváci se mohou těšit na pestrý program složený z neoklasických a současných choreografií, uváděný v Mahenově a Janáčkově divadle.

Hudba – celý článek
27. 4. 2019
Nejznámější tuzemská funky formace vydala loni na podzim nové úspěšné album, na které přizvala i hudebníky světového formátu jako pozounistu Freda Wesleyho či saxofonistu Tivona Pennicotta, a záhy se vrhla do víru koncertování. Monkey Business nedávno vyměnili zpěvačku, na počátku roku zvítězili v hudebních cenách Anděl jako Skupina roku 2018 a v rámci jarního turné po českých a moravských klubech zavítají letos v květnu také do Brna na Flédu. Jejich zpěvák a nejvýraznější tvář Matěj Ruppert nám ve svém nabitém harmonogramu zodpověděl několik otázek.
Hudba – celý článek
23. 4. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+