Hudba
Prvním orchestrálním koncertem v roce 2020 představí Ensemble Opera Diversa pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka tvorbu pro smyčce Kyjevské avantgardy (Silvestrov,  Karabic). Spolu s předním českým hobojistou Vilémem Veverkou uvede soubor 4. března 2020 v Redutě Querellovy písně Vojtěcha Dlaska ve světové premiéře a úpravu pro obsazení hoboje a smyčců Suity Pavla Haase z roku 1939 od kmenového skladatele EOD Ondřeje Kyase.
Hudba – celý článek
23. 2. 2020
Na spojení hudby a módy zve Czech Ensemble Baroque. Sedíc v Brně se v hudbě Georga Philippa Telemanna vydáte na netradiční cestu barokní hudební Evropou. Zvučící geografie v podání ansámblu s historickými nástroji bude díky módní přehlídce a menším tanečním kreacím souboru historického tance Alla Danza i vizuálním zážitkem. Choreografie František Dofek, kostýmní výtvarnice Štěpánka Skalická.

Hudba – celý článek
17. 2. 2020
Pokud máte rádi operu, neměla by vaší pozornosti uniknout novinka Národního divadla Brno s názvem Monument, která bude mít premiéru 7. února 2020. Její děj se pro operní představení dosti netypicky odehrává v budovatelských 50. letech. Hlavní role se zhostí Svatopluk Sem, náš přední pěvec, kterého bychom vám při této příležitosti rádi představili.
Hudba – celý článek
3. 2. 2020
-123min., DVA, Květy, Zuby Nehty a další zahrají na koncertě 30 let Indies. Hudební vydavatelství Indies Records oslaví v pátek 14. února 2020 v brněnském klubu Sono 30. výročí své existence, a to přesně v den svého založení. Na dvou pódiích zahraje dvanáct kapel, pokřtí se nové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci a představí se řada dalších hostů.
Hudba – celý článek
25. 1. 2020
Už jste někdy viděli ruce, které tančily a zároveň vyprávěly příběh? Pokud ne, máte jedinečnou možnost. Už 30. ledna 2020 se v brněnském Klubu Leitnerova uskuteční hudební večer s uměleckým tlumočením do českého znakového jazyka "pod taktovkou" skupiny Hands Dance.
Hudba – celý článek
23. 1. 2020
International Classical Music Awards. Nominace na Grammy. Nejen tato ocenění získalo Requiem současného arménského skladatele Tigrana Mansurjana. Dílo věnované obětem arménské genocidy v roce 1915 zazní v Besedním domě v české premiéře. Navíc za osobní účasti autora a pod taktovkou Alexandera Liebreicha, který dal podnět ke vzniku skladby.
Hudba – celý článek
21. 1. 2020
Po bezmála třech letech se Filharmonie Brno vrací do Janáčkova divadla – a rovnou jednou z nejvýznamnějších akcí sezony, Novoročním koncertem. Večer zahájí Coplandova Fanfára pro obyčejného člověka, poté zazní Slovanská rapsodie Viktora Ullmanna, v druhé půli pak nejznámější Beethovenovo dílo, a sice Symfonie č. 9 d moll se závěrečnou Ódou na radost.

Hudba – celý článek
28. 12. 2019
Kdo by neznal Radůzu. Osobitou zpěvačku a skladatelku, jejíž zvonivý hlas doprovázený nejčastěji akordeonem, jindy kytarou či klavírem již řadu let těší milovníky folkově, folklorně i šansonově laděné hudby. Ne všichni ale ví, že je také autorkou několika knih a domluví se několika světovými jazyky. Žena mnoha talentů a aktivit po kratší pauze opět pilně koncertuje, a do toho si udělala čas zodpovědět naše otázky.
Hudba – celý článek
11. 12. 2019
Srdečně vás zveme na benefiční koncert, který se uskuteční v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla v neděli 15. prosince 2019 od 19.00. Výtěžek z koncertu bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.
Hudba – celý článek
9. 12. 2019
Odhoďte předvánoční stres a odpočiňte si na koncertě rájské hudby. Zazní české barokní vánoční skladby Adama Michny z Otradovic v rájské úpravě Martina Jakubíčka pro barokní orchestr a psaltérium. Koncert Slavíček rájský pohladí v Besedním domě duši i uši. Srdečně zve orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque.

Hudba – celý článek
3. 12. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Louisa May Alcottová
Malé ženy
Ikar
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+