Hudba
Sázavafest je multikulturní a multižánrový hudební festival, konající se již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Letos se uskuteční už jeho 19. ročník.

Hudba – celý článek
15. 7. 2019
Na festivalu folkové, trampské a country hudby vystoupí mimo jiné Epydemye, Vlasta Redl & Kapela, Žamboši, Marien, Žalman a spol., Pozdní sběr, Grupa Furmana PL, Banjo band Ivana Mládka, Lokálka, Nezmaři, Funny Fellows SK, Petr Bende & Band, Robert Křesťan a Druhá tráva a mnoho dalších. Festival se koná za finanční podpory Olomouckého kraje, města Mohelnice a Nadace Život umělce.

Hudba – celý článek
13. 7. 2019
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví 15. narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. 

Hudba – celý článek
1. 7. 2019
Festival Vizovické Trnkobraní je jednou z největších hudebních událostí letní festivalové sezóny a nejvýznamnějším kulturním projektem ve Zlínském kraji. Letošní ročník bude již 52. v jeho historii. Uskuteční se v pátek 16. a sobotu 17. srpna 2019 přímo v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde se vyrábí nejproslulejší tuzemská značka slivovice. Návštěvníci se můžou těšit na takové hvězdy, jako jsou kapela Kryštof, Chinaski, No Name, Škwor, Michal Hrůza, Vypsaná fiXa nebo Lenny.

Hudba – celý článek
30. 6. 2019
Jako každý rok se Ostrava od 17. do 20. července 2019 stane festivalovým středobodem. Colours of Ostrava prosvítí letní festivalové nebe zářivými odstíny. Kromě nových kapel ze světa i od nás se těšte na divadla a taneční workshopy. Pro nejmenší je dokonce připravený i ČEZ Family Park, Dětská scéna nebo Kojící stan.

Hudba – celý článek
26. 6. 2019
Těšte se na klasickou hudbu, ale i cimbálovou muziku i jazz. 15. ročník Hudebního festivalu Znojmo připomene hudbu skladatelů na královských dvorech a oslaví pád železné opony. Patronem festivalu je Pavel Šporcl. Největší událostí je nejlépe obsazená opera sezony – Saul G. F. Händela. V titulních rolích se představí kontratenorista světového renomé Andreas Scholl a sólista vídeňské a newyorské opery Adam Plachetka.

Hudba – celý článek
25. 6. 2019
Zcela upřímně: Tyto dva interprety jsem si ani při sebevětší fantazii nedokázal představit na jednom pódiu. Vedle sebe. I proto jsem byl na koncert hodně zvědavý. Nakonec to byly koncerty dva.

Hudba – celý článek
14. 6. 2019
Již po osmadvacáté se bude v Brně konat jeden z nejzajímavějších kytarových festivalů Evropy (www.guitarcz.com) s koncerty světové špičky, kurzy hry na kytaru a kytarovou soutěží Guitartalent. Vítěz získá kytaru nejvýznamnějšího japonského kytaráře Masaki Sakuraie a účast ve finále soutěže v Tokiu.

Hudba – celý článek
10. 7. 2019
Organizátoři 28. ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně slibují více humoru a také novinku určenou hlavně publiku staršího věku, které si rádo poslechne dobrou dechovku. Přehlídka, která na jihu Čech tradičně zahajuje prázdniny, zahrne osm mimořádných hudebních setkání. Přijedou hvězdy i mladí muzikanti, kteří se utkají v soutěži Houpací kůň. Součástí akce bude i výstava, kino a divadlo.

Hudba – celý článek
8. 6. 2019
Jedna z nejznámějších českých zpěvaček vydala nedávno album s 12 novými písněmi, které napsali z velké části mladí autoři, sami známí coby interpreti, jako Marek Ztracený, Radůza, či dokonce Xindl X. Hana Zagorová dokazuje, že se právem drží na horních příčkách žebříčků popularity, a jak nám prozradila, své písně miluje a zpívání ji stále velice baví.

Hudba – celý článek
7. 6. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+