Hudba
Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd. Prvními headlinery jsou Arctic Monkeys, Dua Lipa a Kings Of Leon.

Hudba – celý článek
29. 11. 2021
Festival Vivat kultura 2022 se uskuteční v květnu příštího roku a vyvrcholí Světovým dnem kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května 2022. Festival bude zastřešovat vybrané kulturní akce konané v tomto období a završí jej večer vycházejících hvězd.

Hudba – celý článek
19. 11. 2021
V následujícím rozhovoru jsme vyzpovídali kapelu Deratizéři, mladší sourozence Totálního nasazení, kteří jsou známí svou nevšední tvorbou založenou na pohádkách a pověstech. Členové skupiny nám prozradili, čím jsou jejich písně výjimečné, jak přežili období covidového kulturního temna a co nového chystají pro své fanoušky.

Hudba – celý článek
17. 11. 2021
Ve třech letních parných dnech natáčela skupina Lucrezia Borgia svůj nový videoklip ke 400. výročí popravy sedmadvaceti českých pánů, rytířů a měšťanů, kterážto proběhla v režii pražského kata Jana Mydláře 21. června 1621. Tedy téměř na chlup stejně jako první klapka videoklipu. Ta padla 20. června, jenom o 400 let později. Klip pojednává i o následném nuceném odchodu českých exulantů do exilu. Natáčení se zúčastnila stovka účinkujících.

Hudba – celý článek
20. 10. 2021
V jubilejní sezoně oblíbeného brněnského cyklu Bacha na Mozarta! půjde o hodně. O oslavu kulatého výročí i o udržení existence cyklu. Pomůžou Adam Plachetka i Bach s Mozartem. Cenově zvýhodněnou abonentku na všech osm koncertů můžete kupovat až do Zahajovacího koncertu, který proběhne 22. září v impozantní katedrále na Petrově. A pozor – koncerty začínají v 19 hodin!

Hudba – celý článek
22. 9. 2021
Letní festivalová a koncertní nálož je po měsících kulturní odmlky konečně v plném proudu a ve velkém stylu svoji koncertní šňůru rozjela také brněnská skupina Deloraine. V letním kině hradu Špilberk jsem na vlastní oči i uši okusila tento nespoutaný pohanský skvost, kde medovina tekla proudem a ztemnělé nebe plálo pekelnými ohni.

Hudba – celý článek
18. 9. 2021
Klub Fléda po vynucené pauze znovu otevírá dveře návštěvníkům. Podzimní sezóna přináší řadu novinek a nevšedních zážitků. Jeden z nejzásadnějších hudebních prostorů v Česku slaví dvacet let existence a při přípravách na oslavy prochází výraznou rekonstrukcí. Produkční tým Flédy navíc využil koncertní odmlky k realizaci bohaté série akcí a jednoho zcela nového festivalu.

Hudba – celý článek
16. 9. 2021
Osm koncertů rozezní královské nástroje v centru Brna a tóny varhan z dílen různých mistrů varhanářů vyplní večery babího léta. Za poslech stojí koncerty v jezuitském kostele na moderním koncertním nástroji, dále na nově rekonstruovaných historických varhanách v loretánské kapli. Pěkný večer slibuje návštěva v oblíbeném Červeném kostele nebo v kostele sv. Augustina na Kraví Hoře.
Hudba – celý článek
3. 9. 2021
Ke 180. výročí narození Antonína Dvořáka, které uplyne 8. 9. 2021, vydává Supraphon opravdovou lahůdku pro milovníky jeho díla, ale i pro obdivovatele jedinečného odkazu dirigenta Sira Charlese Mackerrase. Již v pátek 27. 8. totiž poprvé vycházejí na vinylovém trojalbu oceňované nahrávky Dvořákovy Symfonie č. 8 a 9, Legendy a Slovanské tance ve skvělém provedení České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které vznikaly v letech 1999 až 2005 pod vedením nezapomenutelného Sira Charlese Mackerrase, velkého obdivovatele a propagátora české hudby, oceněného v roce 2010 medailí Artis Bohemiae Amicis.

Hudba – celý článek
25. 8. 2021
K létu neodmyslitelně patří venkovní koncerty, které letos trochu suplují tradiční festivaly a kompenzují covidem poznamenanou sezónu. Klub Sono proto sbalil svou audio-vizuální aparaturu a otevírá letní scénu v prostředí Augustiniánských zahrad na Mendlově náměstí v Brně. Od čtvrtka 19. srpna v krásném prostředí zahrají například Iné Kafe, Calin, Stein27, Indigo nebo Ben Cristovao.

Hudba – celý článek
19. 8. 2021
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucy Kirkwoodová
Nebesa
Mahenovo divadlo
Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni malé dívky. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+