Hudba
Vynikající jazzman, klarinetista a držitel Grammy Oran Etkin se představí 1. dubna 2019 od 20.00 ve Staré Pekárně v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Na koncertě vystoupí s improvizovanou sestavou několika špičkových českých muzikantů: Peterem Kormanem, Tiborem Židou, Michalem Grombiříkem, Dušanem Čermákem a Romanem Horváthem.

Hudba – celý článek
23. 3. 2019
Taneční koncert nejrychlejšího klavíristy na světě a brněnského souboru ProART Company Martina Dvořáka, Lubomyra Melnyka, přivítá 26. dubna 2019 od 19.30 barokní sál Místodržitelského paláce. Opětovná spolupráce "proroka" klavírní hudby a ProART volně navazuje na předchozí projekt Poetické úvahy ve volných chvílích z roku 2017.
Hudba – celý článek
12. 3. 2019
Brněnské jaro bude už poosmnácté patřit jazzu. Festival JazzFestBrno zahájí 13. března 2019 v Sono Centru koncert amerického saxofonisty Branforda Marsalise. Marsalis na začátku osmdesátých let vtrhl na scénu jako saxofonista, přinášející novou energii a úctu k jazzové tradici. Pro jazz nadchl zástupy nových fanoušků. Ani se třemi Grammy ve své sbírce však neusíná na vavřínech a dál rozvíjí svůj talent a rozšiřuje hudební obzory sobě i svým posluchačům.

Hudba – celý článek
4. 3. 2019
Nepoužitelní polobozi alias UDG slaví 20 let. Jedna z nejsoudržnějších kapel na české hudební scéně přiveze 21. března 2019 na Flédu první jarní den a nejdelší playlist své koncertní historie. Bude obsahovat průřez toho nejlepšího z pěti studiových alb a tři úplně nové songy z chystané desky, kterou pokřtí v březnu 2020 ve Foru Karlín. Hostem narozeninového koncertu bude Jakub Děkan & Band.

Hudba – celý článek
26. 2. 2019
Dva výrazní představitelé nejmladší generace domácích písničkářů, Pekař a Voxel, vystoupí 20. března 2019 společně na Flédě. Na brněnské zastávce Svoboda Tour 2019 Pekař zahraje prověřené skladby z desky Výpověď i novější písně v čele s hitem Republika. Voxel přiveze novou kapelu, singl Těhotná a aktuální materiál z chystaného alba.
Hudba – celý článek
25. 2. 2019
Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v listopadu. Nyní zveřejnil kompletní program, čítající patnáct hudebních večerů, které potěší fanoušky jazzu ve všech jeho podobách  – od jazzrocku až po avantgardu.

Hudba – celý článek
11. 2. 2019
Nejvýznamnější zpracování pozdně středověkého příběhu o lásce krásné Magelony a rytíře Petra ovládne 25. února 2019 sál Konventu Milosrdných bratří.

Hudba – celý článek
9. 2. 2019
Přední český kytarista Vladislav Bláha, který koncertoval i v newyorské Carnegie Hall, vystoupí 22. února 2019 v 19.00 ve Vile Löw-Beer v ulici Drobného 22 v Brně! Jako jeho host se představí klarinetista Vít Spilka, jenž působil ve Filharmonii Brno nebo orchestru Městského divadla Brno.
Hudba – celý článek
4. 2. 2019
Členové populární brněnské kapely Květy přistoupili na sklonku loňského roku k zajímavému počinu – vydali jednotlivě svá vlastní alba v různých hudebních stylech. Bubeník Aleš Pilgr se rozhodl pro elektropop s albem Japonec, jehož titulní singl Antidepresiva doprovází originální videoklip. Proč si pro svou desku zvolil zrovna tento hudební styl a jaké výhody může přinášet bubnování, nám prozradil v únorovém rozhovoru.
Hudba – celý článek
2. 2. 2019
Málokterá kapela dokáže spojit v jednom kotli fajnšmekry, kteří si libují v sofistikovaných melodických a harmonických finesách, s těmi, jejichž srdce tluče v nekompromisních hip hopových beatech. Právě takoví jsou britští The Herbaliser, kteří 12. dubna 2019 vystoupí na brněnské Flédě.
Hudba – celý článek
31. 1. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+