Hudba
V pátek 15. prosince od 19:00 hod. se v Blahoslavově domě na Lidické 79 uskuteční autorský vánoční koncert Jarmily Bekové, olomoucké skladatelky a zpěvačky.
 
Hudba – celý článek
13. 12. 2017
S nadcházejícím vánočním obdobím velmi dobře ladí zvuk houslí. Tentokrát jsme proto oslovili známého českého houslového virtuosa Pavla Šporcla, kterému před několika týdny vyšlo album vánočních melodií Christmas on the Blue Violin. Kromě toho se chystá na velké turné, v jehož rámci vystoupí 11. prosince také v brněnském Bobycentru. V našem rozhovoru se dozvíte, na co se mohou jeho posluchači těšit a jak se slaví Vánoce u Šporclů.

Hudba – celý článek
5. 12. 2017
Tentokrát bychom vám chtěli blíže představit muzikanta, který si už za téměř dvě desítky let svého působení na hudební scéně vydobyl pozornost posluchačů nejen u nás, ale i v Evropě a uznání korunované mj. dvěma Anděly. Řeč je o Tomáši Kočkovi a jeho orchestru. Jak vlastně vypadá „world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou“ a o čem bude nové album, které vychází teď v listopadu, se dozvíte v našem rozhovoru.

Hudba – celý článek
16. 11. 2017
Klasická hudba v koncertních sálech se můžeme někomu zdá náročná na poslech. O opaku vás ale přesvědčí hudební uskupení špičkových hudebníků z orchestru Lords of the Sound se svým hudebním programem Oscar Music Awards.

Hudba – celý článek
7. 11. 2017
O tom, že Jana Boušková je výjimečnou reprezentantkou české klasické hudby doma i v zahraničí, není pochyb. Jako jediná představitelka harfového oboru uspěla na nejprestižnějších harfových soutěžích v zahraničí a dnes je velmi žádanou umělkyní vystupující po celém světě. Současně je i hrdou členkou a reprezentantkou České filharmonie. Jednou z významných akcí podzimní části právě začínající koncertní sezóny umělkyně bude její mimořádné sólové turné s názvem Má vlast. Jedno zastavení se uskuteční v sobotu 18. listopadu v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně.

Hudba – celý článek
6. 11. 2017
Leoš Mareš

Jak vzpomínáte na natáčení klipu k festivalu Life?
Natáčení bylo pro mě skutečným Zpátky do minulosti, protože přesně takhle jsem kdysi tancoval v taneční skupině v Berouně, a navíc velmi podobná červená škodovka byla mým prvním autem, které mi pouze půjčoval můj táta.

Jaký máte vztah k Brnu, kde budete v listopadu překonávat taneční rekord?
Do Brna jezdím už desítky let na jednotlivé akce. Jezdím sem často a rád, a kdybych měl uvést všechny vzpomínky, které mne s tímto místem pojí, bylo by to na hodně dlouho. Mám rád i brněnský noční život, myslím, že v poslední době se hodně zvedla úroveň brněnských barů. 

Hudba – celý článek
2. 11. 2017
Mimořádná muzika nejslavnějšího hudebního festivalu všech dob ožije v muzikálové novince Woodstock, jejíž premiéra se uskuteční v neděli 29. října v 19 hodin v brněnském Divadle na Orlí. Připravili ji tady studenti muzikálového herectví z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně v dramaturgii Evy Lietavové a pod režijním vedením Stano Slováka.
 
Hudba – celý článek
29. 10. 2017
V pondělí 30. října 2017 se ve vile Tugendhat od 19 hodin uskuteční koncert Bennewitzova kvarteta, prestižního smyčcového tělesa.
 
Hudba – celý článek
28. 10. 2017
Ač ji zdobí image rozzlobených mužů a poněkud kontroverzní pověst, bývá americká kapela The Bad Plus oprávněně řazena k nejlepším jazzovým triím na světě. Jak by také ne, když spolu hraje v nezměněné sestavě už sedmnáct let.

Hudba – celý článek
24. 10. 2017
Ben Cristovao vydal letos v červnu své nové EP o pěti písních. To v říjnu doplní rozšířenou edicí obohacenou o další songy. Nové věci představí naživo v Brně 2. listopadu, a to v SONO Centru.

Hudba – celý článek
21. 10. 2017
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Edgar Wright
Baby Driver - DVD
Falcon
Talentovaný mladý řidič (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během ní pouští. Když se Baby setká s dívkou svých snů (Lily James), vnímá to jako příležitost opustit život zločince a začít znovu. Poté, co je ale mafiánským bossem (Kevin Spacey) přinucen zúčastnit se další akce, která je předem odsouzena k neúspěchu, ocitá se v ohrožení jeho život, láska i svoboda.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+