Umění

Zveřejněno dne 27. 1. 2021
Většinu uzavřených výstav v Brně prodlouží
O kulturou nabité chvíle v brněnských muzeích a galeriích připravila návštěvníky koronavirová pandemie. Od 18. prosince jsou totiž všechny výstavy dle vládního nařízení uzavřeny. Není zde však důvod k obavám, že by lidé byli o tyto kulturní zážitky ochuzeni úplně. Většina výstav bude totiž prodloužena.

Nová výstava Technického muzea ROBOT2020 byla před uzavření přístupná pouhých deset dní. Návštěvníci se zde mohli setkat například s Golemem nebo Terminátorem. Ukončení výstavy bylo původně plánováno na konec května, ale muzeum je rozhodnuto ji prodloužit, přestože je limitováno dobou výpůjček některých exponátů.

Již v březnu měla být ukončena výstava Rajlich 100 v brněnské Moravské galerii. Nakonec je ale prodlužena až do konce srpna. Galerie také plánuje prodloužení výstavy věnované skupině Rafani, které se bude odvíjet od termínu opětovného otevření muzeí a galerií návštěvníkům.

Návštěvníci bohužel už nestihnou výstavu Ondřej Sekora: Mravenčí, která byla umístěna v Moravském zemském muzeu a měla trvat do 3. ledna. Výstava nebude znovu prodloužena, jelikož muzeum už má připravené další výstavní projekty. 

 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alain-Fabien Delon
Z rodu vyvolených
Garamond
Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda. Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec. Když je mu ale nabídnuta role, přepadnou ho silné pochybnosti. Jeho démoni ho doženou k alkoholu. Vypukne rvačka. Opona. Znovu při vědomí se Alex ocitá tváří v tvář neznámému muži. Šedesát let, příjemný vzhled. Psycholog. V hlubinách noci mezi nimi vznikne nečekané pouto. Alex se poprvé odváží poddat. Jak se stát sám sebou, když vyrůstal ve stínu mýtu? Jak překonat představu „syna někoho“, aby konečně převzal kontrolu nad svým osudem? Otec a syn. Láska a nenávist. A život před sebou.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+