Výstavy

Zveřejněno dne 26. 4. 2020
Letohrádek Mitrovských
Poslední brněnský letohrádek v neobvyklém architektonickém stylu Ludvíka XVI. je bíle zářící ozdobou Starého Brna. Tři zachovalé interiéry z konce 18. století tvoří freskový sál s výmalbou zachycující exotické krajiny a dva postranní zrcadlové salonky.Pozdější přestavba vytvořila ještě velký suterénní sál. Všechny prostory slouží k pořádání popularizačně-naučných výstav. Aktuální výstavní projekt České korunovační klenoty na dosah – Osudy 22 korunovaných panovníků je s ohledem na šíření koronaviru dočasně pozastaven (znovuotevření plánujeme na 26. května, více na www.letohradekbrno.cz).

Ve druhé polovině roku se pak můžete těšit na rodinou výstavu Skřítci a trpaslíci a v závěru roku na tradiční brněnskou vánoční výstavu betlémů, tentokrát s tématikou Retro. Výhodná poloha letohrádku v blízkosti centra města, dobrá možnost parkování a snadná dostupnost MHD láká k pořádání svatebních obřadů i hostin nebo soukromých či firemních akcí. K atraktivitě místa určitě dopomohl revitalizovaný park z roku 2016.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+