Výstavy

Zveřejněno dne 31. 1. 2020
Únorový Kult s Jiřím Václavkem
Do únorových dní vstupte s novým Kultem, kde se dočtete vše podstatné, co se bude v moravské metropoli dít.

V prvním únorovém týdnu se v Národním divadle Brno chystá premiéra nové autorské opery s názvem Monument, kde v hlavní roli vystoupí barytonista Svatopluk Sem. Právě jeho jsme měli tu čest vyzpovídat v jednom z rozhovorů. O své práci moderátora nám zase povyprávěl Jiří Václavek, jehož tvář pravidelně vídáte na televizní obrazovce již po dvě desítky let.

Odreagovat se můžete v Buranteatru, kde se v nové inscenaci Létající dítě kratochvilným způsobem urychlují částice, nebo se v Místodržitelském paláci zasněte o starých časech v čerstvě otevřené expozici Moravské galerie.

To jsou jen některé z mnoha kulturních tipů, jejichž pravidelnou porci v Kultu dostanete. Stačí jen zalistovat.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+