Výstavy

Zveřejněno dne 2. 8. 2019
Za poznáním světového dědictví do galerie Celnice
Galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně o prázdninách pravidelně hostí putovní výstavy fotografií světových kulturních a přírodních památek pod ochranou UNESCO. Výstava Poznej světové dědictví UNESCO zde letos v srpnu představí jedinečná místa Švýcarska, Slovenska i asijských států (Japonsko, Indonésie, Nepál a další).

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO již 17 let veřejnosti prezentuje významné památky z celého světa, zapsané organizací UNESCO pro svou mimořádnou hodnotu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Prohlubuje tak znalosti a povědomí o těchto místech, představuje jednotlivé unikáty i jejich celky v širších souvislostech a osvětou přispívá k ochraně a zachování těchto skvostů pro budoucí generace.

Švýcarsko se pyšní celkem dvanácti UNESCO památkami, v galerii Celnice je pozornost věnována zejména unikátní Rhétské dráze. "Harmonicky zasazená trať do panenské přírody Alp je mimořádným dílem švýcarských železničních inženýrů a slouží veřejnosti již více než 100 let. Pod ochranou UNESCO se nachází železniční trať Albula-Bernina s viaduktem Landwasser, nejfotografovanějším objektem Švýcarska," přibližuje Milena Blažková, autorka projektu Poznej světové dědictví UNESCO.

Výstava návštěvníkům poslouží také jako inspirace, kam se vydat na výlet či dovolenou. Fotografie v galerii Celnice připomínají, že se nemusí vždy jednat o vzdálené exotické destinace. Krásná a jedinečná místa nabízí i sousední Slovensko: historická města Bardejov a Banská Štiavnica, dřevěné kostelíky v Karpatech nebo Vihorlatský prales s více než 200 let starým bukovým porostem.

Galerie Celnice je bezbariérová a volně přístupná denně kromě pondělí od 10.00 do 18.00. Návštěvníkům výstavy jsou volně k dispozici informační brožury, mapy a časopisy o zemích a místech z fotografií.

Poznej světové dědictví UNESCO
Galerie Celnice, areál Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22, Brno
1. srpna - 1. září 2019
Otevírací doba: úterý - neděle 10.00 – 18.00
Vstupné: zdarma
www.vilalowbeer.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Borkovec
Věci, které ztrácíme
Meandr
Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála – a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+