Výstavy

Zveřejněno dne 23. 6. 2019
Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
Bohumil Konečný, přezdívaný Bimba, je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2. poloviny 20. století, mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb a maleb krásných žen. Je znám jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, ale i autor řady reklamních plakátů. Ve 40. letech žil ve Zlíně a vytvořil zde řadu plakátů pro firmu Baťa. Výstava přináší jak jeho dobrodružné obálky, tak svůdné pin-up girls. 

V neděli 30. června v 10.30 a ve středu 31. července v 17.00 proběhnou komentované prohlídka výstavy s kurátorem Janem Hosnedlem. Dílo Bohumila Konečného je na Moravě vystaveno v tomto rozsahu poprvé.

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
Zlínský zámek
23. května – 31. července 2019
www.bimba.cz
 


Redakce
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+