Výstavy

Zveřejněno dne 1. 6. 2019
Tom Šťovíček a jeho plastické obrazy
Až budete procházet kolem Nových Sadů, nezapomeňte se zastavit v Galerii Titanium, kde lze momentálně zhlédnout tvorbu brněnského nezávislého umělce Toma Šťovíčka.Narodil se v roce 1967 Brně. Vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice, ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, které vtisklo tvář řadě firem, nejvýrazněji třeba AVG.

V poslední době se pustil do tvorby reliéfních plastických obrazů. Využívá při ní zejména materiál vhodný k recyklaci, jako jsou reklamní tiskoviny (kterých mimochodem sám tolik vyprodukoval v rámci profese grafika), obalovou lepenku apod. Tyto materiály míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká spreji a tím vytváří působivé originální plastické obrazy s novou formou a neobvyklým vzhledem, nejčastěji na monumentálním čtvercovém formátu o velikosti 1250x1250 mm s proměnlivou hloubkou reliéfu. Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Obrazy nejlépe vypadají, pokud jsou nasvíceny seshora, kdy vynikne hra stínů a světel. Plastické obrazy v mentální rovině kopírují autorovo přemýšlení o sobě a o současném světě. Své myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do vlastní originální tvorby. Ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.

Až do 8. června 2019 můžete navštívit jeho výstavu v Galerii Titanium na Nových Sadech 25, která nese název Cesta k sobě.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brian W. Kernighan
Jak porozumět digitálnímu světu. Vše, co potřebujeme vědět o internetu, bezpečnosti a soukromí
Argo, Dokořán
Počítače jsou všude a nejsou to jen nám důvěrně známé notebooky, tablety nebo chytré telefony. Většina je pro nás neviditelná – ovládají například domácí spotřebiče, automobily, lékařské přístroje, dopravní nebo třeba zbraňové systémy. Miliony počítačů denně tiše shromažďují, sdílejí a někdy nechávají unikat obrovská množství dat týkajících se našich osob. Vlády a firmy prostřednictvím počítačů monitorují stále více z toho, co děláme. Sociální sítě a zadavatelé reklam o nás vědí mnohem více, než by nám bylo milé, a využívají přitom informací, které jim sami předáváme. Chápeme skutečně moc počítačů v našem světě? Kanadský programátor a informatik Brian Kernighan nám touto knihou předkládá základní poznatky o tom, jak funguje počítačový hardware, software a sítě, a seznamuje nás s riziky, které počítače představují pro naše soukromí a bezpečnost.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+