Výstavy

Zveřejněno dne 1. 6. 2019
Tom Šťovíček a jeho plastické obrazy
Až budete procházet kolem Nových Sadů, nezapomeňte se zastavit v Galerii Titanium, kde lze momentálně zhlédnout tvorbu brněnského nezávislého umělce Toma Šťovíčka.Narodil se v roce 1967 Brně. Vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice, ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, které vtisklo tvář řadě firem, nejvýrazněji třeba AVG.

V poslední době se pustil do tvorby reliéfních plastických obrazů. Využívá při ní zejména materiál vhodný k recyklaci, jako jsou reklamní tiskoviny (kterých mimochodem sám tolik vyprodukoval v rámci profese grafika), obalovou lepenku apod. Tyto materiály míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká spreji a tím vytváří působivé originální plastické obrazy s novou formou a neobvyklým vzhledem, nejčastěji na monumentálním čtvercovém formátu o velikosti 1250x1250 mm s proměnlivou hloubkou reliéfu. Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Obrazy nejlépe vypadají, pokud jsou nasvíceny seshora, kdy vynikne hra stínů a světel. Plastické obrazy v mentální rovině kopírují autorovo přemýšlení o sobě a o současném světě. Své myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do vlastní originální tvorby. Ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.

Až do 8. června 2019 můžete navštívit jeho výstavu v Galerii Titanium na Nových Sadech 25, která nese název Cesta k sobě.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
René Nekuda
Kreativní zápisník
Nakladatelství U veverky
Jestliže připustíte myšlenku, že kreativita je něco jako myšlenkový sval, který se dá cvičit, pak jste právě objevili skvělého trenéra! Tento zápisník je velice zábavný společník, jenž umí hravou formou rozvíjet kreativitu, uchovávat nejlepší nápady, rozšiřovat slovní zásobu, odkrývat hluboká tajemství a bojovat s tzv. tvůrčím blokem. Kreativní zápisník je šest let praxe českého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy vměstnaných do více než stovky netradičních a bohatě ilustrovaných cvičení, kde jediným správným řešením jste vy sami.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+