Výstavy

Zveřejněno dne 1. 6. 2019
Tom Šťovíček a jeho plastické obrazy
Až budete procházet kolem Nových Sadů, nezapomeňte se zastavit v Galerii Titanium, kde lze momentálně zhlédnout tvorbu brněnského nezávislého umělce Toma Šťovíčka.Narodil se v roce 1967 Brně. Vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice, ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, které vtisklo tvář řadě firem, nejvýrazněji třeba AVG.

V poslední době se pustil do tvorby reliéfních plastických obrazů. Využívá při ní zejména materiál vhodný k recyklaci, jako jsou reklamní tiskoviny (kterých mimochodem sám tolik vyprodukoval v rámci profese grafika), obalovou lepenku apod. Tyto materiály míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká spreji a tím vytváří působivé originální plastické obrazy s novou formou a neobvyklým vzhledem, nejčastěji na monumentálním čtvercovém formátu o velikosti 1250x1250 mm s proměnlivou hloubkou reliéfu. Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Obrazy nejlépe vypadají, pokud jsou nasvíceny seshora, kdy vynikne hra stínů a světel. Plastické obrazy v mentální rovině kopírují autorovo přemýšlení o sobě a o současném světě. Své myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do vlastní originální tvorby. Ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.

Až do 8. června 2019 můžete navštívit jeho výstavu v Galerii Titanium na Nových Sadech 25, která nese název Cesta k sobě.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+