Výstavy

Zveřejněno dne 16. 8. 2018
Komentovaná prohlídka výstavy Rudolfa Sandala
Na výstavě Vize modernosti. Rudolf Sandalo (1899-1980) prezentuje Muzeum města Brna vůbec poprvé svoji cennou sbírku unikátních originálů snímků brněnského fotografa Rudolfa Sandala ml., který dokumentoval stavby československé moderní architektury. Právě jeho fotografické dílo přispělo mimo jiné i k věhlasu ikonické vily Tugendhat – tu zřejmě fotografoval z pověření jejího architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Sandalovy snímky vily vystavilo v roce 1932 Muzeum moderního umění v New Yorku.


Komentovaná prohlídka výstavy se koná 23. srpna 2018.

Pojďte zjistit, v čem jsou Sandalovy fotografie tak výjimečné. Jak Sandalo pracoval? A kým vůbec tento poněkud tajemný a dnes nepříliš známý brněnský rodák byl? Vše zjistíte na komentované prohlídce, kterou pořádáme těsně před koncem výstavy. Uvidíte soubor originálních fotografií, ale také lavici z původního vybavení vily Tugendhat.

Provedou vás kurátoři výstavy Jindřich Chatrný a Dagmar Černoušková z Oddělení dějin architektury Muzea města Brna.

KDY: 23. srpna 2018 v 16.00
KDE: 2. patro západního křídla hradu Špilberku

Vstupné je stejné jako dosud, tedy:

Plné vstupné: 60 Kč
Snížené vstupné: 40 Kč
Rodinné vstupné: 140 Kč
Skupiny (od 10 osob): 50 Kč
Organizovaná školní výprava: 30 Kč

Nezapomeňte, že z důvodu rekonstrukce je hrad dočasně přístupný pouze branou od ulice Gorazdovy.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Milan Jenčík
Zdivočelé Sudety
Mladá fronta
Bohatě ilustrovaná kniha založená na mnohaletém výzkumu přináší objevný popis bouřlivého roku 1938. Velké události se v ní prolínají s rozborem činnosti jednotek Stráže obrany státu v exponovaných pohraničních oblastech západních Čech. Autor se ovšem nově dívá i na související poválečné dozvuky: působení německých záškodnických organizací, útěk banderovců přes západní Čechy či transfer německého obyvatelstva. Tato přelomová práce by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o dramatické období, během něhož se před 80 lety rozhodovalo o dalším vývoji naší země i celé Evropy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+