Výstavy

Zveřejněno dne 16. 8. 2018
Komentovaná prohlídka výstavy Rudolfa Sandala
Na výstavě Vize modernosti. Rudolf Sandalo (1899-1980) prezentuje Muzeum města Brna vůbec poprvé svoji cennou sbírku unikátních originálů snímků brněnského fotografa Rudolfa Sandala ml., který dokumentoval stavby československé moderní architektury. Právě jeho fotografické dílo přispělo mimo jiné i k věhlasu ikonické vily Tugendhat – tu zřejmě fotografoval z pověření jejího architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Sandalovy snímky vily vystavilo v roce 1932 Muzeum moderního umění v New Yorku.


Komentovaná prohlídka výstavy se koná 23. srpna 2018.

Pojďte zjistit, v čem jsou Sandalovy fotografie tak výjimečné. Jak Sandalo pracoval? A kým vůbec tento poněkud tajemný a dnes nepříliš známý brněnský rodák byl? Vše zjistíte na komentované prohlídce, kterou pořádáme těsně před koncem výstavy. Uvidíte soubor originálních fotografií, ale také lavici z původního vybavení vily Tugendhat.

Provedou vás kurátoři výstavy Jindřich Chatrný a Dagmar Černoušková z Oddělení dějin architektury Muzea města Brna.

KDY: 23. srpna 2018 v 16.00
KDE: 2. patro západního křídla hradu Špilberku

Vstupné je stejné jako dosud, tedy:

Plné vstupné: 60 Kč
Snížené vstupné: 40 Kč
Rodinné vstupné: 140 Kč
Skupiny (od 10 osob): 50 Kč
Organizovaná školní výprava: 30 Kč

Nezapomeňte, že z důvodu rekonstrukce je hrad dočasně přístupný pouze branou od ulice Gorazdovy.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+