Výstavy

Zveřejněno dne 17. 7. 2017
Netradiční umělecká výstava
Zetor Gallery zve na autorskou výstavu Pocty, city, pocity dvojice brněnských umělců Petra Dubjaka a Pavi TAire. Expozice bude zahájena vernisáží ve středu 19. července 2017 od 17 hodin a veřejnost se s uměleckými díly bude moci seznamovat až do konce letních prázdnin. Vystavená díla útočí na kreativitu a fantazii diváka, vše je zasazeno do industriálního prostředí Zetor Gallery a obklopeno atmosférou silných zemědělských strojů značky Zetor.


„Základními myšlenkami výstavy je vyšší míra tvořivosti na podkladě inspirujících fotografických záznamů, komplexnost děl a například odkazy k významným kulturním osobnostem a dílům, proto POCTY v názvu výstavy,“ říká Petr Dubjak, jeden z autorů výstavy.

Autorská dvojice si zábavnou formou pohrává s představivostí diváka. Vystavené exponáty jsou grafikami vhodně a jemně zasazenými do fotografického pozadí, vše je doplněno lyrickým i prozaickým textem. V jedné obrazové buňce je tak skryto mnoho různorodých podnětů, které nepřímo nutí posluchače k zapojení fantazie a intenzivnějšímu prožitku.

Petr Dubjak pracuje v Zetor Tractors a.s. jako vedoucí designér na technickém úseku. V minulosti již prostory Zetor Gallery využil, když vystavoval soubor kreslených anekdot ze zemědělského prostředí. Celkově realizoval 33 výstav a uměleckých počinů. Pavi TAire je všestrannou umělkyní, která se věnuje také psaní poezie a prózy. Ve svých dílech ráda vyjadřuje své osobní pocity a nálady.

„Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 19. července od 17 hodin v Zetor Gallery a všichni jsou srdečně zváni. Netradiční výstava zasazená do industriálního prostředí ovládaného zemědělskou technikou vytváří zajímavý kontrast. Z jedné strany na diváka působí svět umění a fantazie, z druhé chladná technika založená na logice a fyzikálních zákonech. Jistě si ze Zetor Gallery odnesete zajímavý zážitek,“ zve na výstavu Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Během vernisáže se návštěvníci mohou těšit na uvedení výstavy umělci či hudební doprovod, o který se postará bluegrassová skupina Sakrapes. Během vernisáže je vstup zdarma.

Zetor Gallery je výstavní prostor v Brně-Líšni, kde se návštěvníci mohou seznámit nejen s bohatou historií traktorů Zetor, ale i s moderními stroji slavné české značky. Návštěvníci pomyslně cestují časem od stávající produkce přes řadu Crystal, Super až po legendární Zetor 25. Expozici doplňují audiovizuální prvky, simulátor čelního nakladače a multidotykové displeje. Prostor je využíván i pro konání výstav, vernisáží, společenských událostí, večírků, ale i pro obchodní a další jednání.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 17:00 hod. Vstupné je 50 Kč, zlevněné 25 Kč, ZTP a děti do 6 let mají vstup zdarma. Fotografování je povoleno a do exponátů můžete nasednout či jim nahlédnout pod kapotu. Srdečně vás zveme k návštěvě!

Více informací najdete na http://www.zetorgallery.cz.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Zídek
Utajená láska prezidenta Masaryka
Universum
První životopis ženy, která v roce 1928 navázala intimní vztah s prezidentem Masarykem, přináší naprosto neznámý příběh spisovatelky, básnířky, publicistky a veřejné aktivistky Oldry Sedlmayerové. Životní příběh, jenž je napínavější než román, zavádí čtenáře do zákulisí prvorepublikové politiky. Kniha odhaluje milostný vztah, který měl navždy zůstat utajen. Masarykovy nikdy dříve nepublikované erotické dopisy ukazují, že československý prezident prožíval v letech 1928–1934 s Oldrou vášnivý milostný román. Tu, která poznala Masaryka jako málokdo, čekalo nakonec smutné stáří v osamění, zapomnění a bídě.
Reklama:

Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+