Výstavy

Zveřejněno dne 17. 7. 2017
Netradiční umělecká výstava
Zetor Gallery zve na autorskou výstavu Pocty, city, pocity dvojice brněnských umělců Petra Dubjaka a Pavi TAire. Expozice bude zahájena vernisáží ve středu 19. července 2017 od 17 hodin a veřejnost se s uměleckými díly bude moci seznamovat až do konce letních prázdnin. Vystavená díla útočí na kreativitu a fantazii diváka, vše je zasazeno do industriálního prostředí Zetor Gallery a obklopeno atmosférou silných zemědělských strojů značky Zetor.


„Základními myšlenkami výstavy je vyšší míra tvořivosti na podkladě inspirujících fotografických záznamů, komplexnost děl a například odkazy k významným kulturním osobnostem a dílům, proto POCTY v názvu výstavy,“ říká Petr Dubjak, jeden z autorů výstavy.

Autorská dvojice si zábavnou formou pohrává s představivostí diváka. Vystavené exponáty jsou grafikami vhodně a jemně zasazenými do fotografického pozadí, vše je doplněno lyrickým i prozaickým textem. V jedné obrazové buňce je tak skryto mnoho různorodých podnětů, které nepřímo nutí posluchače k zapojení fantazie a intenzivnějšímu prožitku.

Petr Dubjak pracuje v Zetor Tractors a.s. jako vedoucí designér na technickém úseku. V minulosti již prostory Zetor Gallery využil, když vystavoval soubor kreslených anekdot ze zemědělského prostředí. Celkově realizoval 33 výstav a uměleckých počinů. Pavi TAire je všestrannou umělkyní, která se věnuje také psaní poezie a prózy. Ve svých dílech ráda vyjadřuje své osobní pocity a nálady.

„Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 19. července od 17 hodin v Zetor Gallery a všichni jsou srdečně zváni. Netradiční výstava zasazená do industriálního prostředí ovládaného zemědělskou technikou vytváří zajímavý kontrast. Z jedné strany na diváka působí svět umění a fantazie, z druhé chladná technika založená na logice a fyzikálních zákonech. Jistě si ze Zetor Gallery odnesete zajímavý zážitek,“ zve na výstavu Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Během vernisáže se návštěvníci mohou těšit na uvedení výstavy umělci či hudební doprovod, o který se postará bluegrassová skupina Sakrapes. Během vernisáže je vstup zdarma.

Zetor Gallery je výstavní prostor v Brně-Líšni, kde se návštěvníci mohou seznámit nejen s bohatou historií traktorů Zetor, ale i s moderními stroji slavné české značky. Návštěvníci pomyslně cestují časem od stávající produkce přes řadu Crystal, Super až po legendární Zetor 25. Expozici doplňují audiovizuální prvky, simulátor čelního nakladače a multidotykové displeje. Prostor je využíván i pro konání výstav, vernisáží, společenských událostí, večírků, ale i pro obchodní a další jednání.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 17:00 hod. Vstupné je 50 Kč, zlevněné 25 Kč, ZTP a děti do 6 let mají vstup zdarma. Fotografování je povoleno a do exponátů můžete nasednout či jim nahlédnout pod kapotu. Srdečně vás zveme k návštěvě!

Více informací najdete na http://www.zetorgallery.cz.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leonard Ribordy
Božská proporce v geometrii a v číslech
Volvox Globator
Kniha švýcarského autora Léonarda Ribordyho Božská proporce v geometrii a v číslech podává přístupnou a čtenářsky atraktivní formou zasvěcený výklad pythagorejské filozofie čísel v hlubších symbolických souvislostech. Autor rozprostírá před čtenářem fascinující cestu poznání, jež zahrnuje nejnovější vědecké poznatky, které se týkají vzniku vesmíru a života. Ribordyho výklad ústí do syntetizujícího filozofického přesahu, který shrnuje podstatná myšlenková paradigmata a vzorce, z nichž vycházejí západní i východní civilizace.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+