Výstavy

Zveřejněno dne 30. 5. 2017
Vernisáž výstavy Mezisvěty
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty hostí Divadlo Bolka Polívky. Výstava jejích působivých obrazů bude ve foyer divadla pro veřejnost přístupna od 31. května 2017, kdy v 17:30 hodin proběhne slavnostní vernisáž.
Obrazy představují pro Adélu Olivu pomyslný deník, jemuž svěřuje své zážitky a reflexe v podobě symbolických vizuálních záznamů. Autorka v těchto uhrančivých malířských „zápisech“ osciluje mezi hutnější expresí a křehkou poetičností. Výstava Mezisvěty je inspirována jak světlem jihofrancouzského podnebí, tak středoevropskými kořeny této sugestivní výtvarnice.   

Adéla Oliva (1977) je česká výtvarnice. Studovala ve francouzském Toulouse na Université Du Mirail, arts & arts appliqués v ateliéru prof. M. Ferniota. Vystavuje v Čechách i ve Francii, od roku 2002 jsou její díla k vidění na kolektivních výstavách, v roce 2008 začala vystavovat samostatně.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Karel Škrabal
Kavčí hory
Druhé město
Prostořeký jazyk jako obrana i útok: šestá sbírka nezaměnitelného brněnsko-pražského básníka. Stroboskop vášnivě angažovaných textů střídají zákruty milostné lyriky stárnoucího ženáče, jehož básnické alter ego navzdory všemu neokoralo. Hrubé i jemné verše protřelého mediálního profíka, který spílá vrcholným politikům, hledá sám sebe a o víkendu na chalupě s manželkou a syny opéká buřty.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+