Výstavy

Zveřejněno dne 25. 5. 2017
Magický Himálaj – Velehory v Brně, výstava plná zážitků
 
Magický Himálaj
je největší autorská výstava svého druhu ve střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: o Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Věnuje se nejen nejvyššímu pohoří světa, ale hlavně zajímavému životu pod zaledněnými vrcholy.Návštěvníky vítá expozice plná zážitků: obří modlitební mlýnky, mešita, buddhistický chrám, svatyně, kde meditoval Jeho Svatost dalajlama, hinduistická svatyně, indická ulice s obchůdky a originální rikšou z Dillí, nepálská pagoda, nosítka pro jedinou živou bohyni světa Kumari, zajímavé bhútánské domky a stavení, tropická džungle, mystické „peklo“ – i horolezecký base kemp. 

Všechny sekce tvoří dohromady harmonický celek. Přinášejí barevné pohledy na barevný svět hor a lidí v něm. Z horkých terají a bujné zeleně džungle směřuje přes odlišná vegetační pásma až do oblasti věčného sněhu a ledu. Poznáme křehké kultury, duchovní proudy i světová náboženství: animismus, hinduismus, buddhismus, sikhismus, islám i tajemný bon…

Svět Himálaje fascinuje impozantní krásou velehor. Atmosféru přibližují velkoformátové fotografie horolezců R. Jaroše, P. Béma a H. Trávníčka a snímky Jiřího Kolbaby. Do historie se vracíme s režisérem Vladimírem Sísem a kameramanem Josefem Vanišem. V roce 1953 je Čs. armádní film vyslal do Číny natočit dokumentární film o stavbě silnice vedoucí z provincie S´čchuan do tibetské Lhasy. Výstava také vzdává hold cestovatelským legendám J. Hanzelkovi, M. Zikmundovi a M. Stinglovi.

Nechejte se unést mozaikou impresí, vjemů a vyprávění. Vydejte se na cestu, která možná nikdy nekončí! K místu, které možná neexistuje. Navštivte výstavu Magický Himálaj od 29. dubna do 30. září 2017 v Technickém muzeu Brno.

Pořádá Rudolf Švaříček a CK Livingstone
www.magickyhimalaj.cz

PR
Článek otištěn v Kult 05/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Meik Wiking
Lykke. Tajemství nejšťastnějších lidí na světě
Jota
Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+