Výstavy

Zveřejněno dne 5. 5. 2017
SONDÁŽ: Nicole Taubinger
Je jednou z našich nejoriginálnějších současných výtvarnic, její doménou je v posledních letech tvoření šperků z odpadu. Tvorbu Nicole Taubinger jste mohli do konce minulého měsíce zhlédnout na výstavě Tajemství romského šperku v Muzeu romské kultury.Zaujalo mě v kině
Do kina chodím v poslední době velmi zřídka, jako mladá holka v Německu a ve škole v Oregonu jsem chodila pravidelně do programových kin. Když tak zpětně přemýšlím, spontánně mě napadá film Lost in Translation (Ztraceno v překladu), který se mi moc líbil.

Koncert, který mě zaujal
Před pár měsíci jsem byla v Brně v Janáčkově divadle na izraelské zpěvačce NOA. Byla jsem unesená.

Zaujalo mě v galerii nebo v muzeu
Před rokem jsem měla možnost strávit delší dobu ve Veletržním paláci, když tam probíhala výstava současného německého umělce Jonathana Meeseho. Měla jsem tím pádem možnost do jeho tvorby více proniknout. Velmi zajímavé.

Naposledy jsem přečetla
Naposledy to byla kniha od chilské spisovatelky Isabel Allende Sépiový portrét, nádherná knížka.

Oblíbené hudební dílo
V současnosti poslouchám intenzivněji hudbu od Tori Amos.

Oblíbený kus šatníku
Můj oblíbený kus šatníku je dlouhá bunda, kterou jsem si koupila na bleším trhu v Mnichově. Putovala přes Ameriku do Německa a se mnou do Česka. Je plná barevných obrázků a nápisů.

Oblíbený kout světa
Teď je jím Amerika, protože se mi stýská po mých tamních přátelích, které jsem dlouho neviděla.

 

Nicole Taubinger (* 1972) je multimediální umělkyně se slovensko-českými kořeny, která vyrostla v Německu. Vystudovala obor umělecký šperk na University of Oregon v USA a již několik let působí v Česku, kde se v poslední době zaměřuje v prvé řadě na zpracovávání plastového odpadu, který sbírá na ulici, ve sběrných dvorech a v plastových kontejnerech.


Redakce
Článek otištěn v Kult 05/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Christopher Nolan
Dunkerk - DVD
Vertical Entertainment
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+