Výstavy

Zveřejněno dne 15. 5. 2017
EDITORIAL: Michaela Paučo

Letošní Brněnská muzejní noc propukne 20. května v 18 hodin. Už po třinácté zažije noční Brno velkou fluktuaci lidí, kteří budou putovat z galerií do muzeí, z muzeí do galerií a dalších institucí.V roce 2004 navázala Moravská galerie na Mezinárodní den muzeí a otevřela své expozice v netradičních, nočních hodinách. Atmosféra noci dodává historickým prostorám neodolatelný půvab, proto není divu, že se hned rok poté přidalo dalších sedm předních brněnských kulturních institucí. V letošním roce 2017 se jich zúčastní rovnou dvacet osm.

Kromě tradičních pořadatelů ukáže své běžně nepřístupné reprezentační prostory kupříkladu také Krajský úřad Jihomoravského kraje, zapojí se i nové galerie Strom a Pitevna. Připravte se na opravdu bohatý kulturní program, doporučuji prostudovat brožuru, zakroužkujte si v ní, co vás zajímá, ať vám něco neuteče. Pokud si vyberete program na místě mimo centrum, přepraví vás zdarma speciální autobus, jen si zavčas vyzvedněte lístek na infopointu. Chcete-li se vyhnout nátřesku, sledujte Facebook a poslouchejte rádio Krokodýl!

PR
Článek otištěn v Kult 05/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Švankmajer
Hmyz - DVD
Cinemart
Poslední celovečerní film světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera na téma divadelní hry Karla Čapka „Ze života hmyzu“. Vše se odehrává v jedné hospodě během zkoušky této hry. Vše je také po švankmajerovsku surrealistické - hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+