Výstavy
Galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně o prázdninách pravidelně hostí putovní výstavy fotografií světových kulturních a přírodních památek pod ochranou UNESCO. Výstava Poznej světové dědictví UNESCO zde letos v srpnu představí jedinečná místa Švýcarska, Slovenska i asijských států (Japonsko, Indonésie, Nepál a další).
Výstavy – celý článek
2. 8. 2019
Alfons Mucha je znám především jako jeden z tvůrců dekorativního secesního stylu, autor divadelních a reklamních plakátů a také jako malíř obrazového cyklu Slovanská epopej. V obecném povědomí už tolik není, že na počátku své úspěšné kariéry, kterou zahájil v Paříži, se zabýval hlavně časopiseckou a knižní ilustrací. Dosáhl v této oblasti úspěchu, a i když se později zaměřoval více na jiné umělecké oblasti, práci pro knihy a časopisy se stále průběžně věnoval.
Výstavy – celý článek
20. 7. 2019
V sobotu 20. července 2019 to bude přesně 95 let, co gymnasta Bedřich Šupčík získal na VIII. olympijských hrách v Paříži v roce 1924 první zlatou olympijskou medaili pro tehdejší Československo. Bedřich Šupčík, závodník Sokola Brno I, zvítězil v čase 7,2 sekundy ve šplhu bez přírazu na osmimetrovém laně. Poprvé tak na olympiádě vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se naše národní hymna. První českou zlatou olympijskou medaili uvidí lidé na hradě Špilberk na sportovní výstavě Branky Body Brno při speciální komentované prohlídce u příležitosti tohoto výročí.
Výstavy – celý článek
18. 7. 2019
Jak se dříve žilo v Brně a okolí? Proč se Brno rozrostlo? Čím vynikaly obce, které se roku 1919 staly součástí Velkého Brna? To zodpoví a názorně ukáže výstava 100 let Velkého Brna, kterou v Křížové chodbě Nové radnice připravilo Muzeum města Brna. Expozice plná historických fotografií, map i trojrozměrných předmětů je tam zdarma přístupná každý den od 12. července do 11. srpna 2019 jako součást oslav 100 let od vzniku Velkého Brna.
Výstavy – celý článek
17. 7. 2019
Výsledky mezinárodní urbanistické ideové soutěže organizované Kanceláří architekta města Brna. Jaká změna čeká část areálu Tepláren v okolí ulice Špitálka? Co pro stejné místo navrhovali různí architekti? Jak se část města promění v tzv. chytrou čtvrť? Nový pohled na území Špitálky přináší výstava v Urban centru na více než sto vizualizacích od 27 účastníků soutěže z různých koutů světa.

Výstavy – celý článek
12. 7. 2019
I letos pokračuje Muzeum města Brna ve své tradici každoročních letních výstav českých sklářských výtvarníků. Po legendárních osobnostech, jakými byli manželé Roubíčkovi, Bořek Šípek nebo Jiřina Žertová, představí muzeum tentokrát výtvarníka mladší generace - Petra Stanického (*1975).
Výstavy – celý článek
7. 7. 2019
Laterna magika je zvláštní typ divadla, využívajícího filmovou projekci a další média, jenž vznikl v souvislosti s prezentací Československa na Světové výstavě Brusel 1958. Poté, co zde pronikavě zazářila jako výkřik nejnovější techniky ve službách umění, se Laterna magika stala vývozním artiklem socialistické republiky na Východ i Západ. Za šest desetiletí své existence prošla řadou proměn, které se nyní snaží spolu s její nejvlastnější podstatou postihnout stejnojmenná výstava v Domě umění.

Výstavy – celý článek
6. 7. 2019
Bohumil Konečný, přezdívaný Bimba, je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2. poloviny 20. století, mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb a maleb krásných žen. Je znám jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, ale i autor řady reklamních plakátů. Ve 40. letech žil ve Zlíně a vytvořil zde řadu plakátů pro firmu Baťa. Výstava přináší jak jeho dobrodružné obálky, tak svůdné pin-up girls. 
Výstavy – celý článek
23. 6. 2019
Všichni sportovní fanoušci pozor! Na Špilberku byla zahájena hlavní výstava letošního roku, která se věnuje právě sportu. Ostatně každý, kdo hrad někdy navštívil, jistě potvrdí, že již zdolání špilberského kopce představuje určitý sportovní výkon. Patrně tedy nemůže být pro prezentaci dějin brněnského sportu symboličtějšího místa.
Výstavy – celý článek
22. 6. 2019
"Bylo nebylo…" Tak začínají příběhy, vyprávějící o fantastických světech a statečných hrdinech. Teď je mohou prožít i čeští návštěvníci výstavy v rakouském Mistelbachu. Muzeum MAMUZ je vzdálené pouhých 30 kilometrů od hranic a pořadatelé tak výstavu připravili kompletně i v češtině. Interaktivní expozice ukazuje, jak důležité je pohádky číst a čím nás tak fascinují. Výstava je vhodná pro všechny generace.

Výstavy – celý článek
20. 6. 2019
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Džungle
Rebo
Knížka Džungle děti provede nejzajímavějšími tropickými pralesy planety a představí jim jejich zvířecí obyvatele. Malí přírodovědci tak zjistí, že ačkoli džungle v různých koutech světa možná vypadá na první pohled podobně, ve skutečnosti je každá z nich jedinečná a plná zajímavých zvířat, jaká jinde nenajdou.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+