Výstavy
Letohrádek Mitrovských opět přivítá repliky českých korunovačních klenotů. S jejich pomocí si výstava navíc klade za cíl provést návštěvníka životy 22 českých králů, kteří jimi byli korunováni. Klenoty se do Letohrádku vracejí po pěti letech, tentokrát obohaceny právě o příběhy vladařů.
Výstavy – celý článek
22. 2. 2020
Karol Sidon, Jáchym Topol, Bianca Bellová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájíček, Jaroslav Rudiš, Ivan Binar a mnohé další významné osobnosti české literatury zachytil svým objektivem fotograf Karel Cudlín. Výstava fotoportrétů Tváře české literatury měla premiéru loni v Městské knihovně v Lipsku v rámci doprovodného programu tamního knižního veletrhu, na němž se Česká republika po dlouhých 24 letech představila jako hlavní hostující země.
Výstavy – celý článek
15. 2. 2020
Stálá expozice v Místodržitelském paláci neměla příliš vysokou návštěvnost, a nejen proto se vedení Moravské galerie rozhodlo vytvořit expozici novou. Nese lakonický název Brno předměstí Vídně.
Výstavy – celý článek
5. 2. 2020
Do Společenského centra městské části Brno-sever docestovala putovní výstava Příběh Černých Polí. Navazuje na populární procházky po Černých Polích pořádané Muzeem Brněnska sídlícím ve vile Löw-Beer, jež pod č. p. 22 krášlí ulici Drobného. Výstava mapuje architekturu této vilové čtvrti, jejímž klenotem není zdaleka jen slavná vila Tugendhat. Je přístupná od pondělí do pátku v čase od 9.00 do 17.00.
Výstavy – celý článek
2. 2. 2020
Vila Stiassni se uprostřed zimy zahalila do květinového hávu. V letošním roce totiž uplynulo magických 111 let od svatby jejích majitelů, Alfreda a Hermine Stiassni. "Proto se celá květinová výstava ponese ve svatebním duchu. Nebudou chybět dokonce ani dobové svatební šaty a doplňky," uvedla k výstavě kastelánka vily Kateřina Konečná.

Výstavy – celý článek
28. 1. 2020
Především dámská městská móda z období mezi lety 1880 až 1925 je k vidění na nově zpřístupněné výstavě Moravského zemského muzea nazvané Jako růže. Móda zrcadlem doby. Exponáty pečlivě vybrané ze sbírek Etnografického ústavu MZM jsou zasazeny do dobového kontextu, který módu ovlivnil a ovlivňuje vždy. 
Výstavy – celý článek
27. 1. 2020
Pojďme se podívat na totalitní minulost z technického hlediska. Kde jinde než v Technickém muzeu? O ostraze státních hranic vypráví k 30. výročí konce nesvobody výstava Za železnou oponou. Jakým technickým vybavením disponovali příslušníci Pohraniční stráže? Jak vypadaly signální stěny a zátarasy? Dozvědět se to můžete až do 3. května 2020.
Výstavy – celý článek
19. 1. 2020

Zcela unikátní podívanou skýtá až do konce ledna pavilon C brněnského výstaviště. Jsou v něm prezentovány stovky zlatých rituálních předmětů z dob civilizace jihoamerických Inků. Dojem dělá i to, že výstava byla do Brna zapůjčena s oficiálním svolením peruánské vlády i prezidenta a incký poklad se tak poprvé ocitl mimo Jižní Ameriku.

Výstavy – celý článek
12. 1. 2020
Uprostřed nejchladnějších dnů roku docela dobře bodne představa slunce a tepla. Pokud se nebojíte subtropicko-tropického žáru ani pořádné divočiny, máte až do konce února (letošní přestupný rok navíc nabízí jeden den k dobru) šanci se nechat "okouzlit Afrikou". Narážím tu na název výstavy Moravského zemského muzea, již naleznete pod mamutím chobotem v pavilonu Anthropos.
Výstavy – celý článek
11. 1. 2020
Při procházení Lidickou ulicí jste možná mimoděk zaznamenali, že jedna z tamních výloh nevypadá tak docela jako ty ostatní. Patří totiž originální brněnské galerii, jejíž zakladatelka Karin Písaříková nám vysvětlila, v čem celý projekt spočívá a proč byste se sem rozhodně měli přijít podívat.
Výstavy – celý článek
4. 1. 2020
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Volker Kutscher
Lunapark
MOBA
Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+