Výstavy
Retrospektivní výstava je poctou Adolfu Loosovi. Přibližuje návštěvníkům sice poněkud neznámou (proto ty stíny), ale přesto zajímavou moravskou stopu tohoto významného architekta. Muže, od jehož narození uplyne letos 150 let.

Výstavy – celý článek
1. 8. 2020
Práce klasika domácí výtvarné scény Dalibora Chatrného uvádí Moravské zemské muzeum k letošnímu 95. výročí jeho narození. Výstava v Janáčkově památníku se zaměří na jeho pokusy s fotografií. Těmi mění jejich původní význam a uvádí je do zcela nového kontextu.

Výstavy – celý článek
21. 7. 2020
Po celé prázdniny budou na hradě Špilberku k vidění pozoruhodné skleněné plastiky, ve kterých se spojují tvarové kontrasty inspirované přírodou, technologiemi i architekturou. Nová výstava z tradičního cyklu Muzea města Brna totiž letos přiblíží tvorbu sklářského výtvarníka Ilji Bílka. Komplexní průřez jeho tvorbou nabídne výstava pojmenovaná "Rezonance tvaru". Návštěvníci ji najdou v Hranolové věži a Královské kapli na Špilberku do 30. srpna 2020.

Výstavy – celý článek
19. 7. 2020
"To, co bylo před očima diváků skryto na tympanonu Místodržitelského paláce, je nyní přeneseno dovnitř. Sochy, které vznikly jako nové odlitky starých forem, aktualizují své poselství prostřednictvím materiálové transformace. Mramor, který jim přisuzujeme, je pouhým přeludem. Tradiční sochařskou hmotu vystřídala textilie zpevněná pryskyřicí." Těmito slovy představuje Moravská galerie originální dílo Martina Skalického, které můžete vidět v její nové stále expozici Brno předměstí Vídně. Jeho tvůrce vám nyní představíme.
Výstavy – celý článek
17. 7. 2020
V Brně se až do poslední červencové soboty usídlila výstava známého a oceňovaného českého umělce Františka Skály. Po letech prostorových objektů (i když i na ty dojde) se vrací s malovanými plátny, kterým to ve velkorysém prostoru Fait Gallery ve Vaňkovce obzvlášť sluší.
Výstavy – celý článek
11. 7. 2020
Od tohoto týdne mají návštěvníci Technického muzea v Brně možnost navštívit novou výstavu, kterou se i přes mimořádná opatření v souvislosti s pandemii COVID-19 podařilo, i když v poněkud komornějším charakteru, otevřít. 

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020
Po třech letech příprav se nyní na zámku v Oslavanech otevírá expozice lapidária Muzea v Ivančicích. Představí architektonické fragmenty, náhrobky a další kamenné artefakty z Ivančic a okolí datované od středověku až po 19. století. Lidé mohou lapidárium navštívit od 27. června 2020, prohlídky se budou o prázdninách konat denně kromě pondělí v 11.00, 13.00 a 15.00.

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020
150 let od narození slavného architekta připomene letošní největší výstava Muzea města Brna na hradě Špilberku, nazvaná Evropan Adolf Loos. Nejen brněnské stopy. Potrvá od 11. června do konce roku. Výstava je první velkou akcí celorepublikového projektu Rok Adolfa Loose 2020, který vyhlásil Národní památkový ústav a Muzeum hlavního města Prahy. 

Výstavy – celý článek
13. 6. 2020
Velkou kapitolou lidských dějin bylo a je odívání. Máloco představuje tak vděčné téma k zdokumentování, vždyť každý z vlastní zkušenosti víme, jak se módní styly dokážou za pár roků úplně proměnit. A co teprve když jde o téměř padesát let a navíc se ještě pohybujeme v převratných dobách přelomu 19. a 20. století.

Výstavy – celý článek
7. 6. 2020
Slavného brněnského rodáka hodlá oslavit Muzeum města Brna na Špilberku svou hlavní letošní výstavou. Adolf Loos totiž v tomto roce "oslaví" krásných 150 let, a takové kulatiny už za to stojí. Výběr z prezentovaného díla se zaměří na jeho návrhy a realizace na rodné Moravě.
Výstavy – celý článek
6. 6. 2020
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+