Výstavy
Galerie Architektury v Brně přpravila výstavu, jež otevře v České republice dlouhodobě opomíjené téma. Vedle relativně mladé historie oboru u nás představí výstava fenomén nájemního a sociálního bydlení v Evropě, různé přístupy z hlediska legislativy a strategie a nejzajímavější příklady jak po stránce architektonické a urbanistické, tak sociální.

Výstavy – celý článek
16. 8. 2017
Zetor Gallery zve na autorskou výstavu Pocty, city, pocity dvojice brněnských umělců Petra Dubjaka a Pavi TAire. Expozice bude zahájena vernisáží ve středu 19. července 2017 od 17 hodin a veřejnost se s uměleckými díly bude moci seznamovat až do konce letních prázdnin. Vystavená díla útočí na kreativitu a fantazii diváka, vše je zasazeno do industriálního prostředí Zetor Gallery a obklopeno atmosférou silných zemědělských strojů značky Zetor.
Výstavy – celý článek
17. 7. 2017
Leg godt! – Hraj si dobře! aneb Svět kostiček. Takový je název nové výstavy o proslulé dánské stavebnici Lego, kterou můžete během celého léta až do 10. září zhlédnout ve šlapanickém muzeu.

Výstavy – celý článek
16. 7. 2017
Záleží vám na budoucnosti vašich dětí? Kladete si otázku, zda budou chtít prožít svůj život v Brně? Zda tu bude čistý vzduch, dostatek zeleně a pitné vody? Jaké budou mít příležitosti pro uplatnění? A jak bude Brno vypadat v roce 2050? Navštivte výstavu v Urban centru a zamyslete se s námi nad odborníky navrženou vizí Brna do roku 2050. Zapojte se do tvorby nové strategie města. Hlasujte a připomínkujte na www.brno2050.cz.

Výstavy – celý článek
7. 7. 2017
Fotograf Jindřich Štreit má zavedené renomé nejen v České republice, ale i v zahraničí, takže každá jeho výstava vzbuzuje nadprůměrný zájem veřejnosti. Vystavit Štreita tak bylo pro Moravské zemské muzeum v podstatě sázkou na jistotu. Zvlášť když má být jednotícím námětem žena, věčné a nevyčerpatelné téma.

Výstavy – celý článek
23. 6. 2017
  Záleží vám na budoucnosti vašich dětí? Kladete si někdy otázku, jestli budou chtít prožít svůj život v Brně? Přijďte na výstavu do Urban centra a seznamte se současným stavem města. Zamyslete se nad odborníky navrženou vizí Brna do roku 2050. Navrhněte její změny, připomínkujte návrhy. Zapojte se do tvorby nové strategie města Brna. Tvořte s námi město pro příští generace.

Výstavy – celý článek
2. 6. 2017
Kdo si myslí, že vyšívat se dají pouze ubrusy a dečky, bude velmi překvapen, pokud se setká s díly této originální brněnské výtvarnice. Majitelka neotřelých nápadů a početné smečky koček již o sobě dala vědět na výstavách a uměleckých akcích u nás i v zahraničí. Seznamte se s Maud Kotasovou.

Výstavy – celý článek
1. 6. 2017
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty hostí Divadlo Bolka Polívky. Výstava jejích působivých obrazů bude ve foyer divadla pro veřejnost přístupna od 31. května 2017, kdy v 17:30 hodin proběhne slavnostní vernisáž.

Výstavy – celý článek
30. 5. 2017
 
Magický Himálaj
je největší autorská výstava svého druhu ve střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: o Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Věnuje se nejen nejvyššímu pohoří světa, ale hlavně zajímavému životu pod zaledněnými vrcholy.

Výstavy – celý článek
25. 5. 2017
Tvůrce oblíbených komiksů Opráski sčeskí historje, nosící pseudonym Jaz, přijal výzvu, aby se ze své specifické perspektivy podíval na pestré dějiny jihomoravské metropole. Open-air výstava originálních komiksů humorným způsobem pojednává o někdejším soužití českého, německého a židovského obyvatelstva města Brna.

Výstavy – celý článek
17. 5. 2017
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Svěrák
Příběh filmu Po strništi bos
Mladá fronta
Režisér Jan Svěrák vypráví, jak vznikal jeho nejnovější film, a prozrazuje, co byli herci ochotni svým rolím obětovat, proč se točilo až ve vzdálených Slavonicích a jak se filmový scénář liší od knižních vzpomínek Zdeňka Svěráka. Výpravná publikace s množstvím barevných fotografií a dokumentů nechává čtenáře nahlédnout do úspěšné tvůrčí dílny otce a syna Svěrákových a do zákulisí natáčení jednoho z nejočekávanějších filmů roku 2017. Historky z natáčení, postřehy a úvahy tvůrců, řešení autorských i technických problémů – to vše z první ruky – dělá knihu atraktivní nejen pro odborníky, ale každého milovníka českého filmu.
Reklama:

Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+