Výstavy

Po "koronavirové" přestávce se v úterý 12. května 2020 mezi prvními znovu otevřel brněnský Letohrádek Mitrovských s unikátní výstavou České korunovační klenoty na dosah. 

Výstavy – celý článek
16. 5. 2020
Poslední brněnský letohrádek v neobvyklém architektonickém stylu Ludvíka XVI. je bíle zářící ozdobou Starého Brna. Tři zachovalé interiéry z konce 18. století tvoří freskový sál s výmalbou zachycující exotické krajiny a dva postranní zrcadlové salonky.

Výstavy – celý článek
26. 4. 2020
Nejnovější výstava Metodického centra moderní architektury v Brně je dostupná online na webových stránkách vily Stiassni. Návštěvníci mohou zhlédnout výstavní panely doplněné o kurátorský doprovod Vlasty Loutocké a Petra Svobody v podobě videorozhovoru.
Výstavy – celý článek
22. 4. 2020
Poté, co setřásly svazující korzety a shodily těžké účesy, nastala pro ženy v meziválečném období nová, v mnohém svobodnější doba. První republika razila zcela nový pohled na ženu a její roli v moderní společnosti. Jak se odrazil v tehdejší vizuální kultuře – v uměleckých dílech i třeba dobových časopisech –, se dozvíte v Pražákově paláci.

Výstavy – celý článek
18. 3. 2020
Známe jejich díla, ale velmi často ne jejich tváře. Přední domácí fotograf Karel Cudlín (*1960) vytvořil velkou sérii portrétů současných českých spisovatelů, z nichž třicítku můžete až do 18. března 2020 objevovat (kde jinde než) v Moravské zemské knihovně.

Výstavy – celý článek
7. 3. 2020
Chtělo by se napsat, že jsou to snímky, které mluví samy za sebe. Komentář k nim je však prostě nutný, přestože jde o opravdu špičkové fotografie – oceněné v prestižní soutěži Czech Press Photo 2019. Tedy záběry, které již odvál čas a nové události.

Výstavy – celý článek
29. 2. 2020
Letohrádek Mitrovských opět přivítá repliky českých korunovačních klenotů. S jejich pomocí si výstava navíc klade za cíl provést návštěvníka životy 22 českých králů, kteří jimi byli korunováni. Klenoty se do Letohrádku vracejí po pěti letech, tentokrát obohaceny právě o příběhy vladařů.
Výstavy – celý článek
22. 2. 2020
Karol Sidon, Jáchym Topol, Bianca Bellová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájíček, Jaroslav Rudiš, Ivan Binar a mnohé další významné osobnosti české literatury zachytil svým objektivem fotograf Karel Cudlín. Výstava fotoportrétů Tváře české literatury měla premiéru loni v Městské knihovně v Lipsku v rámci doprovodného programu tamního knižního veletrhu, na němž se Česká republika po dlouhých 24 letech představila jako hlavní hostující země.
Výstavy – celý článek
15. 2. 2020
Stálá expozice v Místodržitelském paláci neměla příliš vysokou návštěvnost, a nejen proto se vedení Moravské galerie rozhodlo vytvořit expozici novou. Nese lakonický název Brno předměstí Vídně.
Výstavy – celý článek
5. 2. 2020
Do Společenského centra městské části Brno-sever docestovala putovní výstava Příběh Černých Polí. Navazuje na populární procházky po Černých Polích pořádané Muzeem Brněnska sídlícím ve vile Löw-Beer, jež pod č. p. 22 krášlí ulici Drobného. Výstava mapuje architekturu této vilové čtvrti, jejímž klenotem není zdaleka jen slavná vila Tugendhat. Je přístupná od pondělí do pátku v čase od 9.00 do 17.00.
Výstavy – celý článek
2. 2. 2020
Starší články ze sekce Výstavy


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+