Divadla

Zveřejněno dne 2. 4. 2021
Městské divadlo Brno pro vás stále připravuje nové inscenace!
Ačkoliv prozatím není ze všeobecně známých důvodů umožněno realizovat veřejná divadelní představení, Městské divadlo Brno pokračuje ve své práci tak, aby v okamžiku, kdy bude možné otevřít divadelní sály dokořán, bylo na všech svých scénách plně připraveno na váš příchod. Jasným důkazem toho je, že v těchto dnech se za zdmi divadla připravují rovnou tři nové kusy!

Městské divadlo Brno chystá hned dvě krátké inscenace, které bude uvádět v rámci jednoho večera. V první části to bude černá tragikomedie Hrabal a muž u okna, která je svéráznou poctou Bohumilu Hrabalovi. Trio hlavních postav zde ztvární Jan Mazák, Radka Coufalová a Viktor Skála. Druhou část večera obstará komorní muzikálová komedie o krizi mezilidských vztahů První rande. V ústředních rolích dvou po lásce toužících lidí se představí Daniel Rymeš a Eliška Skálová. Obě inscenace přivede poprvé na české jeviště realizační tým ve složení režisér Stanislav Moša, překladatelka Zuzana Čtveráčková, scénograf Jaroslav Milfajt, kostýmní výtvarnice Andrea Kučerová a dramaturg Miroslav Ondra. Premiéra je plánována na 16. dubna 2021 na Činoherní scéně MdB.

Pro Hudební scénu MdB se v režii a překladu Petra Gazdíka chystá romantický muzikál podle proslulého románu Jane Eyrová s Kristýnou Daňhelovou nebo Dagmar Křížovou v titulní roli, tajemného Edwarda Rochestera si zahrají Lukáš Janota nebo Lukáš Vlček. Česká premiéra, ať už veřejná či neveřejná, je zatím plánována na 23. dubna 2021.

Městské divadlo Brno se už velmi těší, až vám bude moci představit plody své usilovné práce!

PR
Článek otištěn v Kult 04/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alain-Fabien Delon
Z rodu vyvolených
Garamond
Příběh dominantního otce a syna ve formě fiktivníh zpovědi, kde je vše pravda. Může se život přes noc obrátit naruby? Osmnáctiletý Alex Delval sní o tom, že se stane hercem jako jeho otec. Když je mu ale nabídnuta role, přepadnou ho silné pochybnosti. Jeho démoni ho doženou k alkoholu. Vypukne rvačka. Opona. Znovu při vědomí se Alex ocitá tváří v tvář neznámému muži. Šedesát let, příjemný vzhled. Psycholog. V hlubinách noci mezi nimi vznikne nečekané pouto. Alex se poprvé odváží poddat. Jak se stát sám sebou, když vyrůstal ve stínu mýtu? Jak překonat představu „syna někoho“, aby konečně převzal kontrolu nad svým osudem? Otec a syn. Láska a nenávist. A život před sebou.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+