Divadla

Zveřejněno dne 8. 3. 2021
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Festival Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění, který pořádají především studenti Ateliéru divadelní produkce a jevištní technologie, už je téměř za dveřmi. Pestrá přehlídka uměleckých výkonů ale letos proběhne jinak, než jak ji známe – tento rok budeme online! Proto si do svých kalendářů zapište datum 23. března, které tuto pětidenní akci odstartuje!SETKÁNÍ/ENCOUNTER už 31. rokem propojuje mladé a talentované divadelníky z různých koutů světa, kteří mají příležitost podělit se s ostatními o svůj kousek kultury. Do hlavního programu jsme vybrali jedenáct uměleckých škol z různých zemí. Prozradíme, že půjde například o Arménii, Švýcarsko nebo Itálii a rozhodně nebudou chybět ani naše sousední země.

Virtuální podoba nás organizátory zprvu netěšila a ani dnes se nedá říct, že bychom skákali radostí do vzduchu. Byli jsme zvyklí na ruch všude kolem, plná jeviště i hlediště, ale nic z toho tentokrát nezažijeme. Nicméně víme, že každá mince má dvě strany. „Nemůžeme si dovolit to vzdát. Festival nás potřebuje víc než kdy jindy a je nutné se snažit brát tyto změny jako příležitost, ne jako handicap,“ řekla s úsměvem Lucie Ošmerová, koordinátorka letošního ročníku. Letošní rok bude bonusovým tedy hlavně pro diváky z daleka. Divadelní maraton u vás doma? Není problém!

Více informací o samotném průběhu nebo tom, jak jednotlivé záznamy z jevištních prken (a nejen je) zhlédnout, najdete na festivalovém webu www.encounter.cz. Zároveň si nás můžete vyhledat pod názvem SETKÁNÍ/ENCOUNTER na Facebooku či Instagramu, kde se dozvíte mnoho dalšího!

Za festival, Hana Pavésková
Foto: Nikola Minářová

PR
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Jaroš, Taras Povoroznyk
Taryho svět
XYZ
V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+