Divadla

Zveřejněno dne 23. 7. 2020
Letní shakespearovské slavnosti s otazníkem
V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavila, další vývoj je nejistý. Přestože pořadatelé nechtějí diváky o prakticky vyprodaný kultivovaný divadelní svátek připravit, může v Ostravě dojít k programovým změnám.Slavnosti zahájí 21. července stejně jako v minulém roce Zimní pohádka. Vzhledem k tomu, že okolnosti spojené s virem zabránily nastudování nové premiéry, je aktuální ročník kratší a začíná později než obvykle. I tak se diváci mohou těšit na populární hry v podání českých a slovenských herců.

Bezpečně a radostně
„Máme velikou radost, že lidé mají o Shakespeara i v současné poněkud bizarní době stále velký zájem a postupně zaplňují hlediště. Vyprodáno sice všechno ještě není, ale kapacity jednotlivých hracích míst se postupně plní, a to je pro všechny skvělá zpráva. Letní shakespearovské slavnosti jsou plenérovým projektem, vždy se hrálo a hraje se venku pod širým nebem, což je v současné době dalším významným plusem. Naši diváci přijdou do prostředí, na která jsou zvyklí, vše bude vypadat jako obvykle. Pár novinek ovšem chystáme. Asi nejvýraznější změnou v Praze je, že nebudeme půjčovat deky. Nově bude možné si je přímo na místě koupit. Divákům budou k dispozici stojany s dezinfekcí, kdo bude chtít, může si na místě zakoupit i roušku. Hlediště a veškeré další prostory budou pravidelně dezinfikovány moderními technologiemi, mj. funkčními nano nátěry,“ vyjmenovává některé z provozních novinek Libor Gross, umělecký ředitel Slavností.

Moře v Čechách?
Kdo se rozhodl nejet letos o prázdninách k moři, může si udělat radost právě Zimní pohádkou. 
Shakespeare totiž zasadil její děj na Sicílii a do Čech, a právě těm moře přiřkl. Příběh zrazené lásky a žárlivosti se postupně odehraje od 21. července do 12. srpna, kde v Praze svou letošní tour ukončí. Na rozdíl od loňské premiéry se role Perdity v tomto roce zhostí Eva Salvatore Burešová zaskakující za Veroniku Arichtevu. V hlavních rolích se dále představí Martin Hofmann, Michal Isteník, Alena Mihulová, Saša Rašilov, Petra Špalková, Lenka Krobotová, Matouš Ruml a další.

Dobrý konec a Večer tříkrálový se loučí
Všechno jednou končí. Komedie Dobrý konec všechno spraví a Večer tříkrálový čekají derniéry. Dobrý konec všechno spraví, ve kterém hrají Anna Fialová, Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Oldřich Vízner, Martin Siničák, Jan Vlasák nebo David Novotný se hraje už jen do konce července.
Večer tříkrálový s Václavem Koptou, Nelou Boudovou, Martina Pechlátem, Josefem Cardou, Tomášem Měcháčkem nebo Petrem Stachem je na programu v srpnu, konkrétně od 22. do 28. srpna, kdy v Praze Letní shakespearovské slavnosti 2020 zakončí.

Kompletní repertoár
Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Komedie omylů i Komédia omylov, Romeo a Júlia a Othello. Tyto inscenace společně s inscenacemi výše uvedenými tvoří kompletní nabídku Letních shakespearovských slavností 2020. Celkem 11 titulů ve 101 večerech.

Předprodej vstupenek, program a praktické informace včetně fotografií v tiskové kvalitě naleznete na www.shakespeare.cz.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+