Divadla

Zveřejněno dne 9. 5. 2020
Městské divadlo Brno v době koronavirové
Kdyby bylo vše tak, jak jsme si naplánovali, byly by pro vás už dávno dokořán otevřeny dveře Grand Hotelu a Antonius a Kleopatra by již prožívali svou vášnivou lásku. Naneštěstí tomu chtěl osud jinak, přesto však nezahálíme. Ač se věci mají, jak se mají, není neveselo, není truchlivo. S láskou jsme se vrhli do realizace aktivit určených pro zpříjemnění těchto dní.Pro všechny z vás, se kterými se v současné situaci bohužel nemůžeme setkávat osobně v divadle, jsou připraveny online přenosy našich inscenací. Zapátrali jsme pro vás v divadelním archivu, ze kterého postupně vybíráme starší autorské inscenace napsané přímo pro naše divadlo, které již mají po derniéře a na které tímto společně s námi můžete zavzpomínat. Záznamy jsou pravidelně umisťovány na YouTube kanál MdB TV. Vybraná inscenace je zde vždy dostupná v delším časovém horizontu hned několika dní za sebou, máte tedy vždy dostatek času se pěkně upravit, připravit si občerstvení, pohodlně se usadit a pak už si jen užít takto zprostředkovaný divadelní zážitek. Bližší informace o aktuálním vysílání najdete pravidelně na našem webu www.mdb.cz a na sociálních sítích.

Zatímco vy si u našeho online streamu zavzpomínáte na chvíle již minulé, my mezitím nezahálíme s přípravou na chvíle budoucí. Krejčové v pánské i dámské krejčovně a garderobě ve velkém šijí ochranné roušky, jež následně na potřebná místa distribuuje Magistrát města Brna. Ve své práci průběžně pokračuje také výroba, kde se dokončují dekorace či světelný design pro připravované inscenace. Údržba a technika provádí servis a rekonstrukci zkušeben. Komerční oddělení udržuje pravidelný kontakt s vámi diváky v souvislosti s vaší informovaností ohledně zrušených představení či prodeje předplatného na následující sezónu.

Ani herci v rámci domácí přípravy a samostudia skutečně nezahálejí a ze svých domovů vás stále baví na sociálních sítích. Pozitivní energii vám v těchto dnech dodávají skrze humorné scénky ze slavnostního večera Křídla. S velkou odezvou se setkala i jejich "Písničková výzva MdB". Nominovaní umělci v ní zpívají píseň, jejíž výběr je omezen písmenem, které na ně v průběhu výzvy připadne. A o kreativní pojetí zde opravdu není nouze. Dále jsme pro vaše zabavení spustili video soutěž s domácími mazlíčky o krásné divadelní odměny. Nudu zaručeně zažene také náš malý kvíz, ve kterém se můžete pokusit odhalit naše inscenace, jež jsou zašifrované pomocí piktogramů a smajlíků.

A právě smajlík, respektive úsměv na vašich tvářích, je cílem všech našich aktivit. Milí divadelní příznivci, přejeme vám pevné zdraví a už teď se těšíme, až se s vámi potkáme. Do té doby se nezapomínejte smát, toť nejlepší lék na všechny neduhy!

Redakce
Článek otištěn v Kult 05/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+