Divadla

Zveřejněno dne 25. 7. 2019
Slovenský a anglický Shakespeare v Brně
Letní Shakespearovské slavnosti se letos konají v termínu 25. června až 6. září 2019 v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě. Brněnští diváci se mohou aktuálně pod Špilberkem těšit na dvě premiéry – Komédia omylov a Othello. Na obě tyto představení platí navíc akce 1+1 vstupenka zdarma!Komédiu omylov si přiváží režisér Roman Polák, který do hlavní role obsazuje v Brně známého Jána Jackuliaka, který v minulosti působil v Městském divadle Brno. Shakespeare se ve hře nebojí překračovat hranice žánrů. Děj je o dvou sourozeneckých dvojicích, identických dvojčatech, a nabídne plno zvratů. Rovněž se hra dotýká témat jako vztah muže a ženy a významu lásky a úcty. V dalších rolích se představí Juraj Hrčka, Alena Pajtinková nebo Pavla Vitázková.

Othello nabídne divadelní zážitek všem, kteří preferují představení v angličtině. Prague Shakespeare Company nastudovalo Shakespearův trumf o zákoutí sexuality, smyslné touhy a žárlivost. Přijďte se pokochat kostýmy v jakobínském stylu s moderními scénickými prvky, které dodávají známému příběhu svěžest a modernost. Hraje se 8. srpna 2019 v angličtině s českými titulky. V hlavních rolích se představí Nari Blair-Mangat, Guy Roberts nebo Jessica Boone.

Komédia omylov 26. a 27. července 2019:
https://brno.shakespeare.cz/cz/komedia-omylov-william-shakespeare/68/

Othello 8. srpna 2019:
https://brno.shakespeare.cz/2019/cz/othello-william-shakespeare/74/ 

Klára Tesařová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Fuchs
V myšlenkovém světě Tomáše Halíka. Od modernismu k neomarxismu
Academia Bohemica
Od sametové revoluce je Tomáš Halík stálicí naší veřejné scény. Muž mnoha profesí a zájmů, plodný autor; téměř barokně-renesanční osobnost. Pro mnohé autorita ve věcech křesťanského života. Donedávna měl obdiv široké veřejnosti. Dnes se, aspoň u nás karta trochu obrací. Tato kniha chce ukázat, že přitom nemusí jít jen o hru osudu a vrtkavost lidské přízně. Odhaluje, že stupňující se radikalita Halíkova politického aktivismu i jeho experimenty v životě víry vyplývají z myšlenkového rámce, v němž Halík nahlíží svět. Předložený text tedy nabízí čtenáři jasnější představu o tom, jak silně se filosofické přesvědčení promítá do praktických oblastí života.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+