Divadla

Zveřejněno dne 25. 7. 2019
Slovenský a anglický Shakespeare v Brně
Letní Shakespearovské slavnosti se letos konají v termínu 25. června až 6. září 2019 v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě. Brněnští diváci se mohou aktuálně pod Špilberkem těšit na dvě premiéry – Komédia omylov a Othello. Na obě tyto představení platí navíc akce 1+1 vstupenka zdarma!Komédiu omylov si přiváží režisér Roman Polák, který do hlavní role obsazuje v Brně známého Jána Jackuliaka, který v minulosti působil v Městském divadle Brno. Shakespeare se ve hře nebojí překračovat hranice žánrů. Děj je o dvou sourozeneckých dvojicích, identických dvojčatech, a nabídne plno zvratů. Rovněž se hra dotýká témat jako vztah muže a ženy a významu lásky a úcty. V dalších rolích se představí Juraj Hrčka, Alena Pajtinková nebo Pavla Vitázková.

Othello nabídne divadelní zážitek všem, kteří preferují představení v angličtině. Prague Shakespeare Company nastudovalo Shakespearův trumf o zákoutí sexuality, smyslné touhy a žárlivost. Přijďte se pokochat kostýmy v jakobínském stylu s moderními scénickými prvky, které dodávají známému příběhu svěžest a modernost. Hraje se 8. srpna 2019 v angličtině s českými titulky. V hlavních rolích se představí Nari Blair-Mangat, Guy Roberts nebo Jessica Boone.

Komédia omylov 26. a 27. července 2019:
https://brno.shakespeare.cz/cz/komedia-omylov-william-shakespeare/68/

Othello 8. srpna 2019:
https://brno.shakespeare.cz/2019/cz/othello-william-shakespeare/74/ 

Klára Tesařová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daniel Anýž
Jdu s hlavou vztyčenou. Příběh rodiny Milady Horákové
Zeď
Co formovalo Miladu Horákovou? A kde brala tolik síly, odvahy a energie, aby dokázala přežít nacistické věznění a nepodala se ani svým komunistickým vrahům? Čtenářům se poprvé předkládá ucelený příběh celé její rodiny – statečných lidí, kteří krutě zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou. To platí o Miladě Horákové, jejím manželovi Bohuslavu Horákovi i jejich dceři Janě Kánské, která se kvůli dvěma totalitním režimům musela obejít bez rodičů. Skutečný domov našla až jako dospělá žena v USA.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+