Divadla

Zveřejněno dne 25. 3. 2019
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Dvacátý devátý ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se bude konat 2. – 6. dubna 2019 v Brně. O festivalu a jeho letošním ročníku jsme hovořili s koordinátorkou festivalu Júlií Peckovou.Letošní téma festivalu zní: Setkání Léčí. Můžete nám jej přiblížit?
V rámci tohto ročníku sme sa chceli vyvarovať ťaživým, depresívnym témam. Chceme upozorniť na to dobré, čo festival nesie za svoje poslanie. Máme zato, že stretnutie môže liečiť. Žijeme až príliš rýchlo, sme neustále v strese, uväznení v sociálnych bublinách. Pýtame sa, vieme sa ešte osobne zhovárať s našim okolím? Máme na niečo také ako osobné stretnutie vôbec ešte čas? 29. ročník festivalu si myslí, že áno a všetkých návštevníkov a návštevníčky pozývame na liečbu ducha, mimo sociálnej bubliny, v divadle! 

Kolik představení letos na festival přijede a z jakých zemí?
29. ročník privíta 11 divadelných škôl z 10 krajín sveta. Už tradične bude na festivale prezentovať svoju tvorbu naša domovská JAMU, ako aj dve partnerské školy festivalu DAMU a VŠMU. Na festivale sa odohrá dokopy 20 predstavení, pretože niektoré z nich majú aj dve reprízy. Tento rok budeme mať možnosť vidieť napríklad predstavenia z ďalekých Filipín, Lotyšska, Ruska, či Nemecka. 

Na co se účastníci mohou kromě hlavního programu těšit?
Účastníci festivalu sa môžu tešiť na Open Air Stage, postavenú na Moravskom námestí, 2. dubna 2019. Tohtoročným headlinerom je slovenská speváčka Katarzia, ktorá, verím, že svojim vystúpením poteší a prekvapí. Popri Hlavnom programe pripravujeme aj bohatý Off-program. Ten je koncipovaný ako prehliadka tvorby študentov a študentiek JAMU. V rámci Off-programu sa odohrá 6 predstavení, uskutoční sa 5 workshopov s významými tanečníkmi, bubeníkmi, či performermi. Ako príklad uvediem workshop s českými folkloristami, ktorí ponúknu účastníkom kúsok z českej kultúry a tanca alebo workshop s výraznou performerkou Irinou Andreevou. 

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019
Brno
2. – 6. dubna 2019
www.encounter.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 04/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+