Divadla

Zveřejněno dne 14. 1. 2019
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží! Již 29. ročník tohoto festivalu, který je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, se uskuteční 2. - 6. dubna 2019! Divadelní školy z různých zemí světa přijedou prezentovat svou tvorbu a sdílet s námi svou vášeň k divadlu. Inscenace budou uvedeny v Divadle na Orlí, ve Studiu Marta a také v prostorách Centra experimentálního divadla - Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo.Aktuální téma festivalu zní SETKÁNÍ Léčí/Regenerate with ENCOUNTER. "Nechte se s námi vyléčit setkáním. Věříme, že síla kontaktu uzdravuje a že setkání prostřednictvím umění je jednou z léčebných procedur. Pojďme se všichni společně pokusit opustit své bubliny, ulity a domovy a setkat se, kde jinde než v divadle, a užít si přítomný okamžik. Tímto Vás zveme na týdenní pobyt do lázní pro duši!"

Je nám ctí představit také ambasadora festivalu, kterým je pro letošní rok herec, mim, dramatik, zakladatel Divadla Bolka Polívky a především absolvent Divadelní fakulty JAMU Boleslav Polívka.

Letošní ročník festivalu s sebou přináší také řadu novinek. Hlavní z nich je nový ředitel festivalu. Po panu prof. Mgr. Petru Oslzlém, který tuto funkci zastával 28 let, přebral roli ředitele festivalu vedoucí Ateliéru muzikálového herectví a ředitel Slováckého divadla Uherské Hradiště doc. MgA. Michal Zetel Ph.D.

Účastníci se mohou těšit také na bohatý off-program, zejména na Open Air Stage na Moravském náměstí, která 2. dubna 2019 celý festival zahájí.

Více informací naleznete na www.encounter.cz, nebo na facebookových stránkách SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Festival je pořádán za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019
Brno
2. – 6. dubna 2019
www.encounter.cz

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gillian Hicková
Veterinářka
Jota
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+