Divadla

Zveřejněno dne 28. 4. 2017
Ty máš mě a já mám tebe...
Ostřílený George a slabomyslný Lennie mají ve svém životě jen pár jistot: tvrdou práci a své vzájemné přátelství. Protloukají se od ranče k ranči, aby si těžkou prací vydělali trochu peněz, dodávají si vzájemně sílu jít dál a sní o vlastním malém hospodářství, kde by byli svými pány. Jenže…Jenže slovy samotného autora Johna Steinbecka, nositele Pulitzerovy a Nobelovy ceny: „Když si člověk moc přeje, kouká z toho leda zasloužené zklamání.“

Dramatický příběh o síle přátelství a marnosti lidských snů O myších a lidech musel americký spisovatel John Steinbeck napsat dokonce nadvakrát – téměř dokončený rukopis mu totiž přes noc rozcupovalo jeho štěně Toby. Text z roku 1937 oživl na jevišti Činoherní scény Městského divadla Brno letos v zimě pod režisérským vedením Petra Gazdíka, který vsadil na herecké osobnosti a sílu příběhu. „Ondřej Studénka kreslí George jako člověka schopného výmyslem nakazit okolí, Lennie Jakuba Uličníka je v hromotlucké dobrotě a nevědomí dosahu činů hercovou životní rolí,“ ocenil kritik Práva J. P. Kříž.

Sevřený příběh, který nezvratně směřuje ke svému mrazivému konci, se v MdB objeví na jevišti do konce této sezóny už jen párkrát. Své vstupenky si můžete zajistit v centrální pokladně na Lidické ulici, program až do konce června najdete na stránce www.mdb.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 05/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Fuks
Myši Natálie Mooshabrové - audiokniha
Radioservis
Temný až hororový příběh chudé vdovy Natálie Mooshabrové se odehrává ve fantastickém světě ovládaném diktátorem, ve světě, který spojuje technický pokrok s téměř středověkou realitou života. „A kdybyste měl, pane doktore, nějaké potíže, s důvěrou se na mě obraťte...“ měl doporučit Fuksovi jeho známý psychiatr po přečtení knihy. Román s prvky grotesky, hororu i fantastické pohádky. Na první pohled obyčejný příběh chudé stařeny skrývá atmosféru strachu pokřiveného života v odosobněném totalitním státě, román byl poprvé vydán v roce 1970. Kdo je paní Mooshabrová, chudá vdova po kočím z pivovaru, pronásledovaná strachem z „myší“ a ústrky svých dětí? Audiokniha je také vzpomínkou na letos zesnulého Jiřího Ornesta, vynikajícího herce a režiséra.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+