Divadla

Zveřejněno dne 28. 4. 2017
Ty máš mě a já mám tebe...
Ostřílený George a slabomyslný Lennie mají ve svém životě jen pár jistot: tvrdou práci a své vzájemné přátelství. Protloukají se od ranče k ranči, aby si těžkou prací vydělali trochu peněz, dodávají si vzájemně sílu jít dál a sní o vlastním malém hospodářství, kde by byli svými pány. Jenže…Jenže slovy samotného autora Johna Steinbecka, nositele Pulitzerovy a Nobelovy ceny: „Když si člověk moc přeje, kouká z toho leda zasloužené zklamání.“

Dramatický příběh o síle přátelství a marnosti lidských snů O myších a lidech musel americký spisovatel John Steinbeck napsat dokonce nadvakrát – téměř dokončený rukopis mu totiž přes noc rozcupovalo jeho štěně Toby. Text z roku 1937 oživl na jevišti Činoherní scény Městského divadla Brno letos v zimě pod režisérským vedením Petra Gazdíka, který vsadil na herecké osobnosti a sílu příběhu. „Ondřej Studénka kreslí George jako člověka schopného výmyslem nakazit okolí, Lennie Jakuba Uličníka je v hromotlucké dobrotě a nevědomí dosahu činů hercovou životní rolí,“ ocenil kritik Práva J. P. Kříž.

Sevřený příběh, který nezvratně směřuje ke svému mrazivému konci, se v MdB objeví na jevišti do konce této sezóny už jen párkrát. Své vstupenky si můžete zajistit v centrální pokladně na Lidické ulici, program až do konce června najdete na stránce www.mdb.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 05/17
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Zídek
Utajená láska prezidenta Masaryka
Universum
První životopis ženy, která v roce 1928 navázala intimní vztah s prezidentem Masarykem, přináší naprosto neznámý příběh spisovatelky, básnířky, publicistky a veřejné aktivistky Oldry Sedlmayerové. Životní příběh, jenž je napínavější než román, zavádí čtenáře do zákulisí prvorepublikové politiky. Kniha odhaluje milostný vztah, který měl navždy zůstat utajen. Masarykovy nikdy dříve nepublikované erotické dopisy ukazují, že československý prezident prožíval v letech 1928–1934 s Oldrou vášnivý milostný román. Tu, která poznala Masaryka jako málokdo, čekalo nakonec smutné stáří v osamění, zapomnění a bídě.
Reklama:

Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+